Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le a kicsit...

Miért nézik le a kicsit tehetősebbeket?

Figyelt kérdés

Mint pl itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__smink-es-kie..


Ehhez még nem is kell gazdagnak lenni, a gazdagság valahol máshol kezdődik.


Mi az oka?


2015. szept. 19. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek, akik nem dobhatnak ki az ablakon ennyi pénzt.

Másrészről meg ott a lehetősége annak is, hogy az a szájfény valóban nem ér meg annyi pénzt.

2015. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Titusztitusz ***** válasza:
47%
Valszeg az lehet az ok, hogy mindenki tudja azt a tényt, hogy ebben a MAI VILÁGBAN becsületes úton-módon NEM LEHET(!!) MEGGAZDAGODNI, avagy akárcsak még viszonylagos jómódban is élni...Én maga is már KAPÁSBOL le szoktam nézni, és mélységesen megvetem a "gazdag embereket", mivel már alapbol úgy állok hozzájuk hogy:"Na...Ez is sikeresen lopott-csalt-hazudott-bűnözött, nemis csoda hogy jól megszedte magát"...És az egészben az a legszomorúbb, hogy ha később valami úton-módon a tudomásomra jut az adott illető gazdagságának a forrása, hát bizony gyakorlatilag VALÓBAN úgy állt a helyzet ahogy gondoltam...Alighanem akkor mások is hasonló tapasztalatokra jutottak ezek szerint...
2015. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Itt nem azért "néztek le" (annyira azért nem vészes a helyzet, nem lettél túlzottan lenézve..) mert megteheted hogy vehetsz magadnak 7000-ért a szájfényt, hanem azért, mert aki egy kicsit is ért a marketinghez (én ezt tanultam - részben dolgoztam benne), az tudja hogy ezeknél a termékeknél csak a márkát fizeted meg. Semmivel nem több/jobb az olcsóbb megfelelőjénél. Az efféle márka megvétele csak önmagad felemelése, úgymond ajnározás, hogy neked ilyened van/lehet. Ezzel pedig hozzájárulsz egy egyébként igazságtalan gazdasági rendszerhez.

Aki érti érti, aki nem az nem.

2015. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kiegészíteném a mondandómat, kifelejtettem egy mondatot (HÁRMAS vagyok):


Lényegében egy kicsit buta az az ember, aki ugyanazt a terméket venné meg drágábban. Csak azért mert más van RÁÍRVA.

A marketingesek ezen sokszor nevetnek, hogy ugyanazt a terméket adják el mint máshol, de képesek drágábban megtenni ezt, mert sikerült a kampányuk. Gondolj bele:

Egy kiló kenyeret megvehetsz 300 Ft-ért. Rá van írva hogy "Fehér kenyér". Ezt megveheted 1000 Ft-ért is, de erre az van írva hogy "Szuper Fehér kenyér". A szuper fehér kenyér híresebb, nagyobb a reklámja, és sok (egyébként megkérdőjelezhető szellemű) ember nagyra tartja a márkát.

Melyiket vennéd meg? Melyik a logikusabb?

2015. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
Az két külön dolog, hogy valakinek van pénze vagy valaki hülye. 7000 ft egy szájfényért teljesen felesleges.
2015. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Mi a magyar viszonylathoz képest gazdagok vagyunk, és nem lopunk, nem csalunk...
2015. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Már ne is haragudj, de aki hajlandó 7000 forintot költeni egy szájfényre az nem kicsit tehetős, az gazdag. Arról nem is beszélve, hogy ha ez megteszed, akkor nem hiszem, hogy máshol meg takarékoskodsz.
2015. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7:

Ezt a felfogást sose értettem, ha költesz valamire, akkor már mindenre költesz? :D

Ez ép eszű embereknél nem így megy.

2015. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen. Ha valaki előtt van 7000 forint és azt mondja rá, hogy én most ezt bármire elkölthetem, nem leszek tőle szegényebb az máskor miért ne így állna hozzá?
2015. szept. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9: Ez hülyeség, nekem van egy csomó drága cuccom, és egy csomószor megkapom, amikor mondom, hogy jó ezt most nem veszem meg, hogy de miért hiszen van drága cuccod.

Attól még nem költök ész nélkül.

2015. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!