Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetek annyira semmireke...

Hogy lehetek annyira semmirekellő ember, hogy semmilyen foglalkozásra nem érzem magam megfelelőnek?

Figyelt kérdés
Ugyan dolgoztam és dolgozom is (nem tárom fel mit) de nem vagyok hiteles az adott szakmában. Néha azt kell éreznem, hogy ezért kár volt megszületnem. Állandó önostorozó hajlam vagyok és sosem voltam/vagyok elégedett azzal, amit éppen csináltam/csinálok holott dicséretet is kaptam/kapok időnként. Tudom az önmarcangolás helyett inkább meg kellene találnom magam, de tudom ahol most vagyok az csak egy útkeresési időszak, fázis az életemben. Tovább kellene lépnem, de nem tudom, hogy merre. Időnként már-már kiüresedik. Sosem vagyok munka nélkül és nem büdös a munka számomra. Csak munkámból adódóan az idegkimerültség jelei mutatkoznak rajtam. Holott már azt is megtanultam, hogyan peregjenek le rólam a személyemet ért támadások és rezzenéstelen lettem szinte minden mocskolódásra. Ugyanakkor mégis nyomasztanak a köztünk járó netpatkányok, a gyűlöletkeltők.
2014. nov. 28. 23:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Kissé felesleges önostorozásnak tűnik ez az egész a részedről. Az embert nem a munkája határozza meg, az emberek 95%-a teljesen értelmetlen munkát végez, mégis megvannak. Bármi is a foglalkozásod, nem kell úgy érezned tőle, hogy megváltod vele az emberiséget, egyszerűen csináld meg, és kész. Teljesedj ki valami másban.
2014. nov. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pszichológusok véleménye szerint mindig csak olyan munkát végezzünk, amit szeretünk is. Akkor csináljuk úgy, hogy bemegyünk és csak felvesszük érte a pénzt?
2014. nov. 29. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!