Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a munkahelyeden sok a...

Ha a munkahelyeden sok a szabálytalanság, mit teszel?

Figyelt kérdés
Ha ezt az értékrendeddel nem tudod összeegyeztetni. nyilván nem apró dolgokról van szó. Mit tennél? Azt látom, hogy az emberek többsége beáll a sorba, szemet huny felette, mert kell az állás. Nekem ez nem nagyon megy, lelkiismeret furdalást okoz.
2015. szept. 23. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik állást.
2015. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
De mielőtt új állást kerenél, jelentsd fel őket.
2015. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

még fiatalabb koromban raktárakban dolgoztam,ahol a biztonság miatt kiemelten fontos a tárolás a raktári rend.

aztán egy bizonyos okból elmentem az egyik leghíresebb itthoni elektronikai céghez dolgozni és amit ott láttam az az életveszélyes határát súrolta.

a raktárban nem volt egy tároló polcrendszer sem a hűtők mosógépek és egyéb termékek 5-6 méter magasan egymásra voltak pakolva szinte teljes összevisszaságban.

vagyis ha azt meglökik és a másik oldalon áll valaki akkor meghal.

a másik hogy végtelenül megnehezíti a munkavégzést mert ha az alsó hűtő kell,akkor le kell pakolni róla a felső négyet.

a próbanapom végén ezt elmondtam a raktárvezetőnek és mondtam hogy ilyen körülmények közt nem dolgozom.

2015. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem konkrétan szabálytalanság volt, viszont pár éve szállodai étteremben dolgoztam, és egy hónap után nem bírtam tovább elviselni, hogy kötelezően ki kellett dobálnunk a maradék fel nem szolgált ételt és a felbontott, de nem használt hozzávalókat, miközben mi dolgozók minimálbért kaptunk, amiből ugye alig futja ennivalóra. Mikor már nagyon elegem lett, felmondtam, és a fentieket a főnökömnek is az arcába mondtam, amikor rákérdezett, hogy miért megyek el.
2015. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2 hónap diákmunka az egyik élelmiszerüzlet-láncban, tejosztályon. Konkrétan olyan rumli volt a raktárban, hogy nem egyszer került elő a sarokba besuvasztott rollkocsiról lejárt termék. A komissiózás fogalma ismeretlen volt, mindent ahogy jött, úgy beb*sztak a raktárba. Szóltam a műszakvezetőknek (már amelyikkel lehetett emberi hangnemben kommunikálni), illetve a kollégákat próbáltam rászoktatni a rendre, hogy túrót ide, a tejet oda, az UHT-s cuccokat meg a hűtőn kívülre... Igazából... Egyik sem fogta fel öt percnél tovább, szóval nem foglalkoztam vele túlzottan az első hét után, csak kikapcsoltam az agyam és pakoltam, amit találtam. :D

De amúgy a hűtésre vonatkozó szabályok sem voltak betartva, a higiénés szabályok végképp (penészes volt a hűtő rácsa, mert nem takarították ki belőle az összetört tejterméket; a kiszakadt mozzarella egész hétvégére ott lett hagyva, mikor rendbe raktam 2 nap pihi után, habzó, nyálkás folyadék volt alatta, pff...), a szavizással nem foglalkoztak (nekem diákként nem engedték).

Igazából elnéztem, de nem álltam be a sorba, én szabályosan csináltam, amit csak lehetett. Csak azért voltam ennyire toleráns, mert tudtam, hogy csak két hónap, és hogy a másik alternatíva a kukoricacímerezés lenne.

(Amúgy dolgoztam az egyik konkurenciánál, ott negyedennyi szabálytalanság nem volt.)

2015. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy helyi vegyi ipari cégnél voltam 2 éve és 3 hónap után mondtam azt hogy elég volt.


Egyrészt ugye egy vegyi iparban főleg a gyártó területen kötelező a szemvédő, légzésvédő, és a megfelelő zárt, ruházat amit a cégnek kell biztosítania hogy ki is bírja az adott vegyi anyagot. Az elején csak takarítónak és kisegítőnek vettek fel, mondván hogy egyenlőre csak ott volt szabad hely mert protekcióval jutottam be oda, és amint van üresedés egy jobban hozzám illő pozícióra amihez az érettségi végzettség is elég, vagy könnyebben betudnak iskoláztatni akkor egyből szólnak róla.


Lényegében 2 napot dolgoztam ott amikor bementem a gyártó területre, előtte csak iroda takarításba kellett besegítenem a takarítónőknek főleg a bútorok pakolásába meg egyéb férfiaknak való dolgokba. Plusz az alapanyag raktárba kellett segítenem ahol nem is volt semmi gond.


A megfelelő védőfelszerelések biztosítva voltak amikor odamentem, de amikor bejutottam a gyártó területre a kollégámmal akkor láttam mi megy ott. A vegyi anyagok szanaszét dobálva fedetlenül, mindenhol vastag pókháló, meg sok helyen veszélyes anyagok folytak ki a csövekből. Ugye szigorú szabály volt az hogy csak a kijelölt étkezőbe amiből 2 volt csak ott lehetett enni inni. De a sok melós ott a csarnokba chipset ettek meg ittak meg minden, ezt még tűrtem, de azt már nem amikor sima cérnakesztyűt adtak csak ki és azt viselve kellett kipakolnunk 30 db 20 literes savas kannát ami szanaszét volt ázva. A szemét szedés is egy rémálom volt, a kollégám mondta is hogy ez ilyen. Védőmaszk nélkül küldtek be olyan helyiségbe ahol az ammónia igen csak szivárgott még a szemünket is csípte. Aztán kaptunk egy olyan munkát ahol egy üres termet kellett kitakarítani mert oda szerszám raktárat akarták átköltöztetni a régi szerszámraktárat pedig kisműszaki raktárnak akarták. És ugye az üres terem televolt elég erős tűzveszélyes anyagokkal és nem volt sehol sem felcímkézve hogy milyen veszélyességi csoport sőt még tűzoltó készülék sem volt még az ajtó mellett sem. Persze amikor előzetes bejelentés alapján kaptak ellenőrzést egyből kapkodva de minden hiányt meg szabálytalanságot kijavítottak, de így is tudomásom szerint elég sok kisebb büntetést így is kapott a cég. De amin nagyon berágtam az az volt hogy ugye a gyárterületén belül szigorúan tilos volt a dohányzás és bármilyen nyílt láng használata. De ennek ellenére sokan cigiztek a wc-be meg a lépcsőfordulókba is a lépcsőházba, sőt volt olyan munkás aki a gyártó csarnok kellős közepén dohányzott a tetőablaknál és még külön hamutál is volt neki eldugva. Persze ezekről nem szóltam mert megöltek volna az biztos, de én 3. hónap végén amikor már csak pár nap volt hátra a próbaidőmből le is számoltam. Persze nem volt kötelező de meg indokoltam nagy vonalakba hogy mi a kínom és mondta a munkáltatóm hogy megérti, de ő sem ér rá mindenre odafigyelni ezért van ez. Igen kb az ottani vezető semmit nem csinált annyira tróger volt, és tudomásom szerint felmondásom után 4 hónappal később leváltották a helyetteseivel és a kisebb vezetőkkel együtt mivel akkor követték el azt a nagy hibát hogy sok alapanyagról nem csináltak megfelelő papírmunkát és sok dologba próbáltak trükközni, és sajnos a munkavédelmi dolgokon spóroltak leginkább amiből hatalmas gubanc lett amikor az egyik dolgozó majdnem belehalt amikor egy olyan munkába ahol kötelező lett volna kezeslábas savállót viselnie helyette csak egy festő ruhát kapott amit persze hogy átütött a sav és több helyen megsérült plusz a gőze sem tett jót a légző szerveinek amiért egy agyonhasznált gázmaszkot kapott, és persze amikor kórházba vitték próbálták eltusolni mert hivatalból a belső nagy munkavédelmi csoport ment kivizsgálni a helyzetet és igen csak rajtakapták őket a dolgokon és sokan akkor mondták ki a szabálytalanságokat amikor már biztosak voltak abba hogy már ezen múlhat az állásuk hogy vagy együtt működnek őszintén vagy ha nem akkor mehetnek. Ezt egy régi kollégám mesélte. És azóta már igen csak változtak a dolgok mert az élte úgy hozta hogy a jelenlegi munkahelyem, mert villanyszerelőként dolgozom oda küldtek minket egy komplett felújításra és igen sok régi kollégával beszéltem, meg sok mindent láttam meg hallottam hogy igen sokat változott a hely azóta. Biztonságosabb, tisztább és külön kisebb csoport van ott arra akik kifejezetten ezt figyelik hogy minden rendben legyen. És sokan mondják hogy így is az a szerencséjük hogy az illető nem halt meg és nem is szenvedett maradandó károsodást ezért nem zárták még be azt az üzemet.

2015. szept. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz: a helyes kifejezés: egyelőre.


Nálunk a fele műszak kapott szénmonoxid-mérgezést, mert a tejipari cég keráru-raktárában olyan öreg, vacak volt az elektromos targonca, hogy fél műszakot sem bírt egy feltöltéssel, és délután a gázüzeművel rakodtunk bent. Persze főnöki utasításra. Aztán abból sem lett semmi, el lett tussolva. (Nem tusolva, az a tisztálkodás).

2015. szept. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az építőiparban dolgozom.


Gyakorlatilag a cégem egyetlen nagy szabálytalanság én meg lehet, hogy szar ember vagyok; de szemet hunyok felette. Mi mást csinálhatnék?

2015. szept. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok csinálni semmit azon kívül hogy más munkát választok mert benne vannak a kormány emberei is.
2015. szept. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Befogom a pofámat, amíg engem nem érint.
2015. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!