Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért érv egy munkáltató...

Miért érv egy munkáltató szempontjából szabálytalanság esetén az hogy "nem kell itt dolgozni nem tetszik elmész"? Nem kell itt dolgozni, de amíg itt vagyok ami jár az jár!

Figyelt kérdés

Ha az embert a munkahelyen egyik inkorrekt jogtalanság a másik után éri (ki nem fizetett túlóra ki nem adott de papíron kivett szabik el nem fogadott betegállomány pl) akkor miért érv az a főnökség részéről hogy „nem kell itt dolgozni”?


Megkérdeztem mikor fizetik a túlórát? Majd. De mégis valami konkrétabbat? Mert a munkát meg nem „majd” kell elvégezni hanem most, akkor a fizetése is legyen olyan amilyen a munka.


És erre jön a „végős érv”: nem kell itt dolgozni. Nem tetszik hogy ingyen túlórázol? Nem tetszik hogy a szabidat ki se veheted, de papíron ki vagy írva szabira (munkaügyi ellenőrzés miatt)?

Nem tetszik? Akkor húzzál más munkahelyre. Itt ez van.


Nem értem ez miért érv? Nem kell itt dolgozni, de amíg itt vagyok addig ami jár az jár. Ami a szerződésben van, annak teljesülnie kell de nem csak az egyik fél, hanem mindkettő részéről.

Ha nekem a munkaidőm 8 óra miért vagyok benn 10-et úgy hogy a + órákat ki se fizetik ingyen dolgozom? (Miért? Hogy még másnap is be kelljen menni, azért).


2015. szept. 13. 09:50
1 2
 1/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Erre mondják azt, hogy kihasznál téged és a helyzetedet a munkáltató. Nem törvényes, de tenni se sokat tudsz. Amíg sokan keresnek munkát és gyakorlatilag másnap tud kezdeni helyetted valaki, addig ez létezni fog.
2015. szept. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Amíg 100 màsik van a helyedre, es ebből mèg olyan is akad, aki kevesebbèrt, rosszabb feltètelekkel is vàllalja addig ezt megteheti a cèg manapság.
2015. szept. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"el nem fogadott betegállomány"

Ezt hogy kell érteni?

2015. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ezt hogy kell érteni?


Hogy kéne érteni? Anyukám/apukám, ezt úgy kell érteni, hogy ha betegálloményba mész, akkor többet be se kell menni dolgozni.

betelefonálsz reggel hogy lázas vagyok orvosnál voltam az felvett betegállományba. A főnök meg közli, hogy köszöni az eddigi munkát ha meggyógyultál menj be a papírokért.

Na így kell érteni!

2015. szept. 13. 15:27
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Örülhetsz, ha vannak papírok. Akkor legalább be voltál jelentve.
2015. szept. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Mert hülyék a munkasok és nem követelik a jogaik betartasat. Erdekes, napi 23 ora munkat senki se vállal de még 20-at se. Tehat mégis csak van egy határ amire nemet mondanak! Miert nem napi 8 orara mondjak, hogy elég?


Fizu ugyanez: havi 10-20 ezer forintert senki se fog havi 170 orat dolgozni ez tuti. Tehat itt is van egy hatar a dolgozok reszerol, ami alatt feketén se vállalják.

De mennyi is ez a határ? Miert olyan alacsony? Nyilvan annyival is megelégszenek. Legfeljebb hisztiznek picit.

2015. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mert hülyék a munkasok és nem követelik a jogaik betartasat. E



???


És akkor mi lesz ha követelik? Mondjuk az lesz, hogy 5 perc alatt repülnek?

Mi lenne ha én követelném a nekem járó túlórapénzt? Másnap nem kéne bemenni az lenne!

100an várnak a heylemre.

2015. szept. 14. 08:11
 8/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, ez egy 22-es csapdája. Ha ugrálsz, 100-an vannak a helyedre. Neked viszont kell a munka, mert nemhogy 100, de még 1 másik helyre sem tudsz menni. Amint írtam: amíg ez a helyzet fennáll, addig lesz aki ezt ki is használja. Egyfelől egy szemét dög, másfelől meg élelmes.
2015. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

" És akkor mi lesz ha követelik?

Mondjuk az lesz, hogy 5 perc alatt

repülnek?"


Jönnek újak és õk is követelik a jogukat? Ha mindenki igy áll hozzá akkor mindenkinek jobb lenne. Ezert mondom, hogy hülyék. Ezzel akarnak a másiknál jobbak lenni, hogy vállalják feketén/túlórázva ugyanazt amit más csak tisztességesen csinalna. Igy most már a tisztességes is rá van kényszeritve a csalásra...

2015. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha kirúgnak, akkor két dolgot tehetsz:


1. Tudomásul veszed és lehorgasztott fejjel elkullogsz. Az ilyen lúzereket imádják az ilyen munkáltatók, valóban várnak a helyedre száz hasonlót.


2. Olyan bírósági pert akasztasz a munkáltatód nyakába, amitől becsukhatja a boltot. Összeszámolod a ki nem fizetett járandóságaidat a késedelmi kamatokkal együtt. Több heti végkielégítés és a felmondási idődre járó munkabér is jár. Ha jogtalan a kirúgásod, akkor nyugodtan megfejelheted egy többszázezres kártérítési igénnyel is.

2015. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!