Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék hogy boldog...

Mit tehetnék hogy boldog lehessek?

Figyelt kérdés
Annyira szeretném magamról ledobni a boldogtalanságot, negatív hangulatot, de egyszerűen képtelen vagyok. Igazából azt lehet mondani hogy nincs olyan nagyon nyomós indok ami miatt boldogtalannak kéne hogy legyek, én sajna még is az vagyok. Mikor látok olyan emberek sorsát akik tényleg jogosan érezhetnék magukat szarul, még is próbálnak pozitívan állni az élethez, mindig elszégyellem magam. De egyszerűen nem tudok ettől boldogabb lenni.
2015. szept. 27. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A semmitől nem leszel boldog. Tűzzél ki magad elé célokat, és azokért tegyél meg mindent. Pl. eldöntöd,h nyelvet tanulsz, vagy festegetsz, vagy bármi. A lényeg,h tudd szenvedéllyel csinálni, és büszke legyél magadra, ha egy kicsit is közelebb kerültél a célhoz.
2015. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ami eddig a célkitűzésem volt, annak jelenleg a teljes csődjével állok szembe.
2015. szept. 27. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Méltó vagy a boldogságra, és az is leszel! Érezd magadénak a boldogságot! Isten gyermekei vagyunk, ezáltal nagyon királyak!!!
2015. szept. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legfőbb amit mondani tudok, hogy ne okold magad. Egyszerűen van ilyen, hogy ilyen attitüddel születik valaki. Én is így vagyok ezzel. De sok év alatt megtanultam ezzel együtt élni és megtanulni azért értékelni, megélni a mégiscsak jó időszakokat.

Ezt a hozzáállást pedig tanulnom kellett, és életem végéig egy tanulási folyamat lesz, mert hamar rá kellett jönnöm h belőlem sem lesz már olyan kicsattanós jó arc aki a társaság közepe. De egy derűs életem van, nem boldog azt hangsúlyozom, ahogy Vekerdy is mondja, a boldogság csak pillanatokban mérhető az emberi életben de az hogy derűsen tud élni valaki, az már igazán jónak számít. Na szóval én egy pár hónapig pszichológushoz jártam ami nagyon sokat segített, illetve egy fél könyvtárnyi önfejlesztő könyvet elolvastam ami ugyancsak új szempontokat adott. Aztán sok emberi sorsot hallottam, itt a gyk-n is a kérdések alapján azért vannak tényleg nagyon kemény életek, és megtanultam becsülni az enyémet.

Szégyellned semmiképp sem kell magad, a pszichológusom mondta azt egyszer: "az hogy látom mások sokkal rosszabb életét, általában nem szokott segíteni, nem működik, max egy pillanatig" és valóban, annak tudatában kell lenni hogy milyen szerencsés vagy ha teszem azt hozzájutunk ivóvízhez, vagy nem ver a párod, stb, de abban az élethelyzetben amiben vagy, teljesen érthető hogy nehézségként élsz meg dolgokat, még akkor is ha Afrikában éheznek.

2015. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szégyenkezésre szerintem nincs semmi okod. A szomorúság, boldogtalanság nem bűn, tehát a bűntudat is indokolatlan. Ha már megszületett benned az elhatározás a megváltozásra, az nagyon kedvező előjel. Nem csak azt jelenti, hogy erős és bátor vagy szembeszállni mindazokkal a dolgokkal, amelyek nyomasztanak; hanem talán kezdődő önbizalomról, éledező önmagadba vetett hitről is árulkodi. Kapaszodj bele ebbe az elhatározásodba, ne hagyd, hogy újra és újra visszarántsanak a mélybe a negatív gondolatok. Kezeld az elhatározásodat úgy, mintha az külső segítség lenne, ami mindig ott van és erőt ad, bármikor, amikor csak szükséged van rá. Ha kitartóan hiszel magadban, akkor meg fogsz erősödni és egyre könnyebb lesz leküzdeni a kellemetlen hangulataidat. Szerintem teljesen jó irányba indultál el, sok sikert a továbbiakhoz! :-)
2015. szept. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!