Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólják le az emberek a...

Miért szólják le az emberek a velem egykorúakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy 14 éves fiú vagyok(szombaton leszek 15) és azt veszem észre, hogy mostanában nagyon sokan elkényesztetett semmirekellőnek ítélik el a velem hasonló korban lévő embereket. Pedig vannak kivételek is. Én pl nem cigizem, nem iszok, soha sem próbáltam drogozni, sosem buliztam. Soha nem próbàltam egyiket sem és soha nem is szeretném, megvagyok nélkülük is. Én általában azzal töltöm a szabadidőmet, hogy olvasok, nyelvet tanulok vagy rajzolok. 3 éve netes blogot is írok.

Valamelyik nap gondoltam felnézek egy chat oldalra. Alapjáraton nem szoktam ilyen helyeken tölteni az időmet, csak gondoltam hátha találok normális embereket, de tévedtem. Valaki például eltitulált egy 60 éves pedofil állatnak, mert szerinte a 14 évesek nem úgy beszélnek mint én. Ezt arra hozta fel, hogy most így hirtelen nem tudom megmondani miről beszéltünk, de azt válaszoltam rá, hogy "ez fenomenális". Ő pedig erre mondta, hogy az ennyi idős emberek nem ismernek ilyen szavak. És mi van ha én ismerek? Mi van ha szeretem gyarapítani a szókincsemet? Csak azért vagyok egy 60 éves pedofil állat, mert véletlenül nagyobb a szókincsem?

Az életben nem vagyok valami beszédes ember, próbálok rajta változtatni, de valahogy annyian megbántottak már, hogy nincs kedvem másokkal beszélni. Pont tegnap beszéltem az egyik lánnyal(aki az osztálytársam) és mondta, hogy a többi ember rögtön elkezdett egymással beszélgetni, én pedig visszahúzódó vagyok, és olyan "hagyjatok békén, megvagyok egyedül" embernek látszódom. Egyébként ennek meg is van az oka. Sok ember bántott már lelkileg, beleértve a szüleimet is. Néhány hónappal ezelőtt az ember, akit a legjobb barátomnak hittem elkezdett utálni miden ok nélkül, anya pedig mondta, hogy hát pedig biztosan van valami oka. Nem akarta elhinni, hogy semmi rosszat nem mondtam neki. Csak alapjáraton nem beszélek sokat és céltáblává váltam az osztályban, ezért ő is elkezdte követni a csordát és mindenféle módón sértegetett. Ettől kezdve mindig rosszkedvem volt, anya pedig ahelyett, hogy megkérdezte volna, mi bajom van, megütött kétszer is, 2 héten keresztül úgy beszélt velem apával együtt mintha a kutyájuk lennék. Még öngyilkos is akartam lenni, mert mindenki akit szerettem ellenem fordult, de tudtam, hogy ennél már csak jobb jöhet. Így is lett. Azóta javult is a szüleimmel a kapcsolatom. De ez a dolog tett engem ilyenné. Elkezdtem félni új embereket megismerni, nem szeretek senkit sem közel engedni magamhoz. Még pszichológushoz is elvittek, hogy oldják a szorongásom, de megállapították, hogy én egy teljesen normális ember vagyok, sokkal értelmesebb mint a velem egykorúak, semmi baj nincsen velem.

Mint említettem, mondtam annak a lánynak, hogy tudom magamról, hogy ilyen vagyok, még az okára is rákérdezett, de valahogy nem szeretek erről beszélni. Végül mondta, hogy vele akármikor beszélhetek, akármit kérdezhetek, nem kell tőle fèlnem, mert nem minden ember rossz.

A lényeg, hogy ha nálam idősebb emberekkel próbálok beszélni, mind lenézően kezelnek, és szerintük biztosan nem lenne közös témánk.


2015. szept. 29. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első részét elolvasva arra a következtetésre jutottam, hogy elég "elfásultan" gondolkodsz, emellett nem a korral van az emberek problémája, hanem a hozzáállással, személyiséggel. 22/f.
2015. szept. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 13 éves vagyok ugyan így lenéznek skkan a korom miatt pedig egyáltalán nem tartom magam és nem vagyok gyerekes. Több emberrel is beszélgettem már és mindenki felnőttnek tartott az ékeghez való hozzá állásom szókincsem komjnkkációs képességeim miatt viszont mikor elmondtam az igazi korom akkkr egy része ugyan úgy kezelt a másik valószínüleg kevésbé inteligens része lenézett mind ezt a korkm miatt. A saját korosztályommal nehezebb értelmesebb beszélgetést folytatni mert mind swag yolo vagy nagyon naiv és gyerekes gondolkodású és a legtöbbük elég műveletlen. Az nem megfelelő válasz erre a kérdésre hogy a hozzá állással van baj inkább azzal van gond hogy az emberem képtelenek elfogadni egymást ha valamiben külömböznek tőlük pl. Kor.
2015. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Segítek neked, idősebb emberek nem gyerekekkel akarnak barátkozni (15 évesen is majdnem az vagy még), na meg kb. úgy állítod be a nem piálok-bulizok (majd fogsz) cigizek-drogozok témát, mintha seggere kéne ettől esni, holott az a normális. Nemhogy már még kitüntessünk érte...
2015. szept. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert a felnőttek 80%-a egy semmirekellő, aki semmit nem tud felmutatni, így arra veri magát, hogy ő már ennyi meg annyi idős.

Másrészt te is egy igazi hülye vagy, mert úgy beszélsz a buliról meg a többiről, mintha ördögtől való lenne.

2015. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

A felnőttek feje nagyon benne van a saját s-ggükben, és imádnak a fiatalokra köpködni, mert "elkényeztetett semmirekellők" stb. Igazából csak a technika fejlődése révén jóval több eszköz és lehetőség áll a rendelkezésetekre, mint pl a ma 60 éveseknek ugyanennyi idősen, mint ti.

A felnőttek úgy kezelnek mint egy totális idiótát, miközben elvárják, hogy 14-18 évesen felelősségteljesen válassz hivatást az egész életedre, és ha netán meggondolod magad, akkor csődtömeg vagy, pedig ne felejtsük el, melyik az a generáció, aki szétb-szta a gazdaságot, és az én meg a te generációdnak kell a mai vén tökök sz-rát feltakarítanunk.

Az idősek imádják b-sztatni a tizenéves lányokat, amiért berúgnak, míg az ő korukban beb-szás helyett ugyanennyi idős lányok otthon szoptattak kendővel a fejükön. Most mindenki a telefonját túrja a buszon, régen mindenki az újságot bújta.

Akinek bármi baja van a fiatalokkal, az menjen és dugja meg a Stonehenge-et, de 60 évesen inkább foglalkozzon az aranyerével, ne pedig 14 éveseket zaklasson.

24N

2015. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!