Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Arrogáns lennék?

Arrogáns lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az az igazság, hogy néha előfordul velem hogy ha olyan helyzetbe kerülök ahol egy adott témáról beszélgetek valakivel, és ebben a témában én járatosabb vagyok, szeretek kijavítani másokat. Kifejezetten idegesít mikor olyan emberek próbálnak meg olyan témákról beszélni, oktatni, akik kevesebbet tudnak vagy egyáltalán semmit nem tudnak az adott témáról.

Ilyenkor általában ha van rá lehetőségem akkor kijavítom őket. Persze eleinte teljesen segítőkész vagyok, mondhatni kedves, de mikor az illető nem ért velem egyet én harcolok az igazamért, néha meg is sértek embereket ezzel, pedig én csak jót akarok, neki, illetve a hallgatóknak is hogy megtudják az igazat, a helyes megoldást stb.. és persze magamnak, mert nekem ez jó érzés.

Arrogáns lennék? És ha igen, mit tehetnék ez ellen?



2015. okt. 4. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő. Volt egy barátom, aki szintén ilyen volt. Engem legtöbb esteben nem zavart a javítgatása, mert nem szeretem ha rosszul tudok valamit, rosszul használok egy szót, ilyesmi. De ő gyakran direkt ráment arra, hogy idegesítse az embereket azzal, hogy minden apróságban kijavította őket. A haverjaim ezért mind egyöntetűen mondták nekem, hogy a srác egy s_ggfej és dobjam a fenébe. És általánosságban ahogy észereveszem nem nagyon van sikere az emberek között.

Azt tudod tenni ellene, hogy tartod a mértéket. Nyilván lehet vitatkozni, de nem kell minden szarba direkt belekötni, nem kell lenézni a másik véleményét.

2015. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok hirtelen olyan példát felhozni ami velem már előfordult.

Az tény hogy kaptam már visszajelzéseket arról hogy ez zavar embereket, és ez engem is zavar. Persze a barátaim, közeli ismerősöktől nem hallottam még hogy zavarná őket.

De ugyan ez amit te is írtál az imént, hogy egy ilyen embert sokszor s__gfejnek nézik, pedig nem az. Legalábbis szerintem és azok szerint akik ismernek nem vagyok az.

Sokszor társalgás közben is eszembe jut hogy ne szóljak semmit ha valaki hibázik, de egyszerűen nem bírom ki azt hogy ne tegyem szóvá.

2015. okt. 4. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Arrogáns vagy akkor, ha pökhendi és lenéző stílusban javítasz ki mást. Ha simán kijavítasz mást, attól nem leszel arrogáns! :)


Az emberek jó nagy része buta. Ha őket kijavítod akármiben néhányszor, egyből hozzád fogják vágni, hogy arrogáns vagy és leoktató. Pedig nem, csak ők a buták és valamiért úgy érzik, ha egy adott témában járatoshoz hozzávágnak pár szót, akkor nekik lesz igazuk.

Egy valódi vitában, ha kijavítasz mást, az illetőt nem érdekli, hogy kijavítottad, ha csak nem mész át személyeskedésbe. Csakhogy az emberek többsége alkalmatlan a vitára.


Volt, hogy egy vitában egy törvényjavaslatról volt szó, a másik fél pedig leírta, hogy mi a törvényjavaslat. Tévesen írta, én pedig bemásoltam a pontos törvényjavaslatot és még hozzá is tettem, hogy elnézést, de rosszul ismeri a dolgot. Erre a fejemhez vágta, hogy mit akarok én 20 évesen és milyen nagyképű vagyok, persze megtarkította pár szép szóval. És az arrogancia sem maradt ki...


Az emberek nagy része egyszerűen nem szereti, ha kijavítják. Úgy érzik, hogy támadás éri őket. Ha megnézed a 'viták' többségét, azok nem arról szólnak, hogy mi az igazság, hanem arról, hogy a felek úgy védik az igazuk, mintha az életük múlna rajta. A tényeket és érveket pedig elég sokszor teljesen figyelmen kívül hagyják, ha ellentmond az állításuknak.

2015. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérdező férfi vagy?
2015. okt. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sokszor ha valaki rosszul mond valamit én hajlamos vagyok őt kérdőre vonni ezért, ami valljuk be elég agresszív dolog szerintem is. Emellett néha képes vagyok hosszú ideig ezzel tölteni az időm (akár fölöslegesen is) hogy bebizonyítsam hogy az adott témában nekem van igazam. Sajnos ez tényleg így van, hogy az emberek egy nagy része hajlamos olyan dolgokról beszélni, amiről halvány gőze sincs, és megsértődnek ha kijavítom őket. Emellett szerintem túl sokat aggódok azon hogy egyszer megmondom valakinek a 'frankót', de nem nekem lesz igazam és csak s_gget csinálok a számból. Ettől nagyon félek.. Túlságosan is!


#4. Férfinak nem mondanám magam a 17 évemmel, de egyébként igen, az vagyok. Ez számít valamit?

2015. okt. 4. 19:28
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3. válaszolóval, ez még nem arrogancia.


Én is olyan vagyok mint te, és szerintem természetes, hogy valaki kijavítja a másik embert, ha hibázik, illetve hogy érveket hoz fel egy vitában. Ez még nem azt jelenti, hogy lenézi a másikat.

2015. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,ha egy 17éves srác kijavitana felrúgnám a holdra! 40éves vagyok,ennyi!
2015. okt. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
# 7: 6-os vagyok, és szerintem inkább te vagy az arrogáns, nem a kérdező.
2015. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Linkelnék egy fórumbejegyzést ahol láthatnátok egy konkrét példát rólam, csak sajnos nem értenétek abból semmit amiről beszélünk. Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!
2015. okt. 4. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:
# 9: Miről van szó abban a bejegyzésben?
2015. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!