Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elérhető e teljes kognitív...

Harcikacsa kérdése:

Elérhető e teljes kognitív disszonancia tudatos célorientált önterápiával? És ha igen, az hatásos vagy rossz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van valaki aki átél egy megrázó traumát de titokként magában hordozza, soha nem beszél róla, hozzáteszem okkal.

Szerintetek mennyire hasznos ilyenkor ha a valaki tudatosan törekszik rá, hogy a valós esemény helyett egy általa generált történetre emlékezzen, és azt teljes mértékben igaznak higgye ?

Okozhat e ilyen önterápia személyiséghasadást vagy bármi hasonlót ?


2015. okt. 4. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de nem hinném, hogy lenne ennek értelme. Inkább feldolgozni kéne és nem "átprogramozni". Később ha valami történik véletlenül, akkor könnyen visszaeshetsz és lavinaként fog megindulni.
2015. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez disszociációhoz vezet. Nem csak kognitív szinten kell feldolgozni a történteket, hanem elsősorban érzelmi szinten.
2015. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Működhet alapvetően, de kicsit bonyolultabb. Szeritnem egyénre szabott terápia jó ilyen esetekben. Nem túl jó ha segítő nélkül vágsz bele. A segítővel nem azt mondom, hogya taraumádról el kell mondani dolgokat.
2015. okt. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok amiért tanácsot adtok, és köszönöm szépen a válaszokat :) De nem magamon akarok segíteni, velem nincs semmi gond ( remélem :D ) Ez nagyon bonyolult, szerintem mindenki él meg traumákat , persze nekem is volt benne részem de én azt eltemettem magamban és jól megvagyok így ..

Csak érdekel mit gondoltok erről a lehetőségről, ha esetleg valaki nem tudná mégsem eltemetni amit átélt, valamilyen okból ... mert ennek mindig oka van, és nem lehet azt mondani, hogy nem elég erős

2015. okt. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!