Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az emberekről,...

Mit gondoltok az emberekről, illetve magatokról?

Figyelt kérdés

Még elég fiatal vagyok (15/f), és elég rég óta gondolkozok azon, hogy az emberek mennyire különböznek és, hogy valójában tisztára nem tanultak/nem tudják alkalmazni az empátiát.

A másik nagyon fontos kérdésem, ami inkább felnőttekhez szól.

-Van, hogy arra gondoltok, hogy többet akartok?-Arra, hogy "Jó, hogy van feleségem, meg 2 gyerekem, de jól jönne még egy Olyan meló, amit szeretek, meg egy Fordot is elfogadnék, Igazgató akarok lenni a MOL-nál, UBISOFTOT föl akarom robbantani, BEAKAROK TÖRNI A PENTAGONBA, Föl akarom robbantani a Fehérház kertjében azt a fát, amin olyan furán mutat ott..." ... Szóval hasonlóak.... Van olyan dolog amit még szívesen megcsinálnál, de nincs rá keret/nem akarsz sok erőt elhasználni csupán az álmod megvalósítására/mozgás korlátozott vagy stbstb...:)))



#erkölcs #empátia #borsóleves #Kognitív Architektúra
2014. júl. 25. 00:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
ööö...A legtöbb embernek rengeteg problémája van.
2014. júl. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a kérdésed, hogy mi felnőttek álmodunk és álmodozunk-e dolgokról, akkor a válasz: igen. Csak letelepedve, családdal már nemigen ugrál az ember, és a pénznek is prioritások szerint megvan a helye. Pl. csekkek, lakbér, hitel, étel, stb., minden más utána jön.

A másikra is igen a válaszom, közömbössé váltak az emberek, sokszor egyenesen gyűlölködők is. Megvan az oka, csak arról senki nem beszél, ha igen, akkor meg elhallgattatják. Üdv Magyarországon.

2014. júl. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%
szép és szexi vagyok, a többiek rondák és prűdek
2014. júl. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan furcsa ez. Itthon eléggé beszürkültek az emberek az általános életmódjuk miatt, már-már ilyen az alapmentalitás is, pedig a magyarok tudnak kedvesek és mosolygósak is lenni.. Csak elfáradnak útközben.

Akkor van baj, ha egy felnőtt embernek nincsenek már álmai. Nem vakmerőségről van szó, de belesüppedni a mókuskerékbe mindig az életkedv elhalásának kezdetét jelenti.

2014. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Huu Ezek nagyon bölcs válaszok, pedig az a vicces, hogy erre mindenki tud válaszolni, de itt a vélemény a fontos.

Én nekem az álmom, hogy PC játék készítő/fejlesztő céget alapítsak Külföldön, de Itthon még jobb lenne, de az felejtősebb...

Sokan mondják, hogy mondjak le róla, de lemondani egy álomról nem könnyű dolog, és ki az aki boldogan megteszi?o.o ... Szóval 1 a 10000-hez, hogy sikerül nekem ez az "álom", de feladni nem fogom... Tanulni fogok meg minden, csak attól félek, hogy észre sem fogom venni és 40 éves vagyok egy feleséggel és egy tömbházban lakok. Akkor már ugye jön a rezsi fizetés stb... Szóval felnőttek: Nektek sikerült az álmaitokat teljesíteni? Ha nem, akkor azért, mert már nem az álmod?

2014. júl. 25. 00:47
 6/23 anonim ***** válasza:

Figyelj csak, 15 éves vagy.. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor pont itt az ideje, hogy már most elkezdj érte mindent megtenni.. Képezni magad, okosodni, figyelni, gyakorolni.. Idővel ezt tanulni egyetemi szinten.. Külföldön kapcsolatot építeni.. Tudom, ezek nagy szavaknak hangoznak.. De ma, az internet segítségével már semmi sem lehetetlen. Főleg a kapcsolatépítés nem. :)

Hidd el, sokkal rosszabb az, ha valaki harmincvalahány évesen jön rá, hogy mi az igazi álma. Onnan már nehéz változtatni.

Plusz, az életnek mindig vannak meglepetései. Én egy éve ráléptem egy új útra, amire szerettem volna.. És ebben az egy évben még kétszer akkorát fordult velem a világ, csak azért, mert nyitott voltam rá. :)

2014. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ezek eléggé bátorító szavak:):D amúgy készítgetek játékokat... Régebben RPG Maker VX Ace el csináltam őket, ... azt a programot.., illetve motrot el is kezdtem magyarosítani, de közbe kiadták a magyarítást hozzá, úgyhogy felhagytam vele... Most meg már ugye High-tech grafikájú játékra van kereslet, nekem meg a gépem nem olyan jó, hogy olyanokat csináljak.

(Amúgy most nézem, hogy nem szabad új témába kezdeni egy kérdésen belül, de szerintem nem nem adóztatják meg o.o)

2014. júl. 25. 01:15
 8/23 anonim ***** válasza:
Most még az az álmod, hogy egy játékcég vezére legyél, de később rájössz, hogy nem olyan boldog élet lenne az. Ha teljesen tudsz azonosulni a kapitalizmus embertelenségével, és semmilyen bűntudat nem gyötörne, gusztustalan módon képes lennél olyan döntéseket hozni, amiért kívülállóként arcon köpnéd magad, akkor egy kis esélyed van, feltéve, ha olyan szerencsés vagy, hogy képes vagy annyira befolyásos kapcsolatokat kiépíteni. Egyébként egy ilyen társadalmi pozícióban állandó stressz, depresszió és idegbetegség uralkodna rajtad, ami nem egy álomszép élet.
2014. júl. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez is igaz... De nem biztos, hogy szakács akarok lenni minimálbérért, és hónapokat spórolni egy mozizásra.
2014. júl. 25. 01:19
 10/23 anonim ***** válasza:

Egy szakácsnak sem kell feltétlen minimálbérért dolgozni, ha szívvel-lélekkel és sok kedvvel csinálja a munkáját. Mert akkor idővel kitűnik, és olyan helyeken is fog dolgozni.

Minden munka lehet jó és rossz is. A lényeg, hogy Te látsz-e benne fantáziát, érzel-e magadban elhivatottságot.

2014. júl. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!