Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Romokban az életem? Ez depessz...

Romokban az életem? Ez depesszió lenne?

Figyelt kérdés

Beleragadtam egy párkapcsolatba, nincs szerelem, nincs állásom, szinte el vagyok tartva, ami evidens módon derogál. B.nőm elég jól keres, próbálok ezzel nem visszaélni, a lehető legkevesebbet költök. Van félretett pénzem, ha kell, ahhoz nyúlok. Éjszakáról éjszakára fent vagyok, szinte fordított életet élek, későn fekszem le, ezért nem is tudok korán felkelni (csak ha menni kell valahová), nincs is mire felkelnem. Ha felkelek, szinte egész nap e-mailezek, vagy videójáték, vagy sorozatnézés. Ha már e-mail, akkor: a számítógépemben (is) káosz van, elhatároztam, hogy rendet rakok benne, de nem haladok vele. Rengeteg anyagom van a gépben, ez a sok éves lustaságom, nem törődömségem végterméke, csak gyűlt a sok anyag. Tervbe vettem, hogy megcélozom külföldet, ha már itthon nem találok állást/munkát. Összeállítanék egy portfóliót, illetve feltölteném a honlapomra az anyagokat, de ahhoz az kell, hogy a több 100 GB-ot rendberakjam, szétválogassam mi kell, mi nem kell és megszabadulni a feleslegtől (akárcsak a túlsúlytól). Nem akarom a kimondott szóval predesztinálni a Sorsom, de úgy érzem, mintha gyenge lennék megcsinálni a magam elé kitűzött célt, vagy legalábbis elinduljak az úton. A párkapcsolatom sem olyan, amit elvárnék (magamtól), gyáva vagyok szakítani. Mindig azzal nyugtatom magam, hogy legalább biztonságban vagyok. Napokat töltök egyedül itthon, b.nő reggel felkel, elmegy dolgozni, este hazajön, néha egy-egy program, de inkább mégse, mert ott költeni kell. Ha éppen valahová kell mennem, beesik egy munka, vagy a családjával vagyok, vagy társaságban, akkor adom a magabiztost és tulajdonképpen a helyzet, hogy nem otthon vagyok, felpörget, de miután újra hazaérek, megint kezdődik előlröl. B.nőm tudja, hogy nem egy sikersztori az életem (függetlenül attól, hogy a pénz magában nem érdekel), mások nem sejtik, mert értelmesen beszélek, vicces vagyok, de én érzem, hogy nincs jól ez így. Mit kellene tennem, hogy felpörögjek? Hogy ne legyek demotivált? Tudom; elintézni az anyagokat a gépben, találni munkát, de nem tudom hogyan.


Rossz ezt így leírni, visszaolvasni, de ez a helyzet. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tettetek ilyenkor?



#depresszió #deprimált #káosz. lustaság #demotávált
2015. okt. 5. 03:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Segéd munka ? Egy darabig ?

Konditerem ?

A be sza ri ságot eldobni ?

Hány éves vagy ?

2015. okt. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem ugy hivják hogy depreszió...
2015. okt. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok csak lány vagyok a barátom tart el mert még tanulok.(nem álmaim hivatását de legalább van)Először is ahol nincs már szerelem ott lépni kell,baromi nehéz az ember érzelmei csapongnak de a másik fél is megérzi hogy nem arra húz a szíved.(bár nálunk a probléma a különböző életcélok)Nem mondom hogy kihasználod a barátnőd mert gondolom szeretted és ez,hosszú idő után alakult így.A magad elé kitűzött cél eléréséhez kitartás kell és apró lépegetés előre néha vissza is amit el kell viselni.Mindig legyen rövidtávú terved.a munkanélküliség nehéz ügy,ez nem téged mindősít.Még én nem tettem semmit és őszintén nem is merek.Be kell fejeznem az iskolát, még van addig egy év addig hagytam időt magamnak hogy elváljon,hogy van e közös jövőnk.Ha te most lépsz sajnos olyan munkát kell vállalnod ami sokat fizet és mindig kell pl gyári munka,ez minden értelmesebb embernek derogál de fogd fel ideiglenesnek.
2015. okt. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Lemaradt egy R betű, bocs! Pedig, jó vagyok hejjes sírásból. :) Depresszió szaga van.


Le sem merem írni hány éves vagyok. Elmúltam 40.

2015. okt. 5. 10:17
 5/9 A kérdező kommentje:

Hasonló helyzetben vagy, csak fiatalabb vagy. Nekem megvan az álmaim hivatása, csak nagyon rossz azt érezni/tapasztalni, hogy nem, vagy alig kapok munkát, hogy mellőzve vagyok. Persze, ehhez én is hozzájárultam, nem tudom magam menedzselni.


Sajnos, szerelem sosem volt, majdnem hogy egy "gazdasági összeköltözés" miatt kerültünk össze. Én is ezt gondolnám, hogy a másik fél is megérzi hogy nem arra húz a szívem, de nem tesz semmit, pedig semmilyen vagyok vele. Ráadásul, egyszer már kifejtettem neki, hogy velem ne tervezzeb jövőt. De minden folyik tovább a maga medrében.


Gyári munka? Nem tudom, ebben nem gondolkoztam még. Autóvezetésre gondoltam még (szeretek vezetni), elmennék sofőrnek, jelentkeztem is, de vissza sem írnak.

2015. okt. 5. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányoknak alapjában sokkal könnyebb. Ők mindig találnak egy balekot aki eltartja őket, szórakoztatja, stb. Fordítva már nehezebb a helyzet.
2015. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, a helyzet fordított. Ezért nehéz.
2015. okt. 14. 11:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha sikerülne kimozdulnod,állást találnod,lehet már akkor is más színben látnád a világot és talán a kapcsolatodat is.

Mindenképp mozdulni kell valamilyen irányba.

Engedni kell az elképzeléseidből.És majd ha lesz lehetőséged újra végezheted a hivatásodat.

Viszont ebben az állapotban ne szakíts a barátnőddel!

Még rosszabbul lennél valószínűleg.

F40+

2015. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, gondoltam erre is. Folyamatosan böngészek állás után. Sajnos máshoz nem értek. Talán még sofőr lehetnék, 'B' kategóriával, de semmi lehetőséget nem találok, ha mégis, akkor nem írnak vissza. Ha ezekből ítélném meg magam, akkor már rég lehúzhattam volna magam.


Most még nem is szakítanék a barátnőmmel, szerintem is, még rosszabbul lennék.

2015. okt. 14. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!