Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire bizalmatlanok...

Miért ennyire bizalmatlanok az emberek?

Figyelt kérdés

2 hónapja dolgozom Budapesten,mint a Díjbeszedő holding alkalmazottja,csekkeket,leveleket,értesítőket hordok címekre. A legtöbb esetben csak a postaládába kell bedobni. Illetve csak kellene.

Sajna sok házba nem engednek be. Ha nincs odahaza a címzett és máshoz csöngetek sokan agresszívak lesznek és nem hajlandók segíteni,pedig én csak dolgoznék. Nem engednek be és le sem jönnek,hogy legalább az ő jelenlétükben bemehessek a ládákhoz. A házmesterek (Már ahol még vannak.)nem adnak kódot,így ha legközelebb nincsenek odahaza megint nem jutok be. Volt már,hogy mentősökkel,rendőrökkel,terhes anyákkal álltam a kapuban és őket sem engedték be,különféle indokokkal. A minap a tűzoltókat ordibálták le kaputelefonon,hogy biztos csalók és mivel a házban lakók közül csak egy valaki válaszolt a kaputelefonon,így be kellett törniük a kaput. (Az aki a kaputelefonba lecsalózta őket egy barom lehetett,mert 3 villogós kocsi is ott állt a ház előtt szirénázva.)

A kollégák és más futárok is azt mondták,hogy ne izgassam,magam,ha nem jutok be dobjam a papírt a kukába elvégre nem az én közművemet kötik ki és nem nekem jön a késedelmi kamat,de én nem vagyok ilyen és félek,hogy kiderül és kirúgnak,pedig kell a munka és a pénz.


Miért nem érik meg az emberek,hogy az ő érdekük is,hogy bejussak a ládákig? Jó,ha megy a felszólítás vagy a brigád,hogy lekössék a mérőórát?



2015. okt. 6. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Furcsa, mert amikor szórólapot osztogattam, mindenhova könnyen bejutottam.
2015. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ellopták a ház tárolójából a kerékpáromat. Én se engedek be minden jött-mentet. Volt olyan hogy bejutott egy fickó, kérdőre vontam és jött a szöveg: "jáj testvírem csak eltévedtem itt sem vagyok" aztán elment. Ha nem bukik le, lopott volna.
2015. okt. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre hogy beengedik az embert, meg én is be szoktam akit olyannak "látok", a postás, újságkihordó előző albérletben rendszeresen hozzánk szólt fel.
2015. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tolvajok lakásfeltörök kedvelt módszere ilyen szolgáltatós embernek kiadni magukat.Beengedi őket valaki aztán már viszik is el ami mozdítható, vágják el a lakatokat a bicikliken, törik fel a lakásajtókat..


Egyébként óriási baromság nem a postással kiküldeni a leveleket . Gondolom te két ft-al kevesebbe kerülsz ezért nem postással vitetik ki akinek van kódja kulcsa, hanem téged copatnak vele.Gratulálok a díjbeszedő holdingnak!

2015. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4.-nek. Igen,olcsóbb nekik így. De sok helyen a postás sem kap kódot/kulcsot. Láttam már,hogy repültek a ház levelei a kukába!
2015. okt. 6. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó hát vannak végtelenül hülye lakók akik inkább a kukából túrják ki a sárgacsekket mint hogy beengedjék a postást. Ez ugyanaz mint a kertes házas tulkok akik egy postaládát nem képesek kitenni, inkább a sárból meg a kutyaszájából szedik fel a leveleik maradékát. Saját magukat szivatják,de ha ez nekik jó,akkor ..
2015. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert már volt rossz tapasztalatuk. Gyűrd be a leveleket a kilincs mögé, jelezd a főnöködnek, hogy hova nem engednek be rendszeresen. Ennél többet nem tudsz tenni, ne főjön a fejed miatta.
2015. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nálunk a postásnak van kódja. A többieket meg azért nem angedjük be, mert hiába van a szórólapoknak külön helye, azokat mégis a postaládákba, meg mellé szórják. Ez nem bizalmatlanság, csak egy idő után az ember megunja a kuplerájt meg a szemetet.
2015. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!