Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a nyugdíjasoké a Világ?

Miért a nyugdíjasoké a Világ?

Figyelt kérdés
Minden kedvezményt a nyugdíjasok kapnak meg, fiatalnak lenni pedig hátrány Magyarországon, mert még munka sincs.

2015. okt. 12. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem mindíg van így. Nagyanyám alig tud megélni a kevéske pénzéből. Én pedig most kaptam egy jó munkát ahová pályakezdőként a munkáltató támogatásban részesül utánam.
2015. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

nem az övék a világ :D

ők jobb esetben sokat dolgoztak már, viszont a nyugdíjuk nagy részének nem sokra elég...

a családok a gyerekekre is kapnak támogatást...

ne várd már el, hogy életed végéig az állam tartson el, örülj neki, hogy a kezdésben és a végében kapsz támogatást...


22F

2015. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Mert a nyugdijasok a legnagyobb homogen valasztoi csoport, a tarsadalom szent tehenei.
2015. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem az övüké a világ.

Persze, hogy kell nekik a támogatás, hiszen a nyugdíjak elmaradnak a fizetésektől. Ráadásul idősebb korban már nem is szívesen alkalmaznak. Valamiből meg meg kell élni.

Én még sose éreztem, hogy az én hátrányomra kapnának bármilyen kedvezményt is.

Arról meg nem a nyugdíjasok tehetnek, hogy nincs elég munka.

2015. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként fiataloknak, pályakezdőknek is van folyamatosan, már legalább 15 éve, támogatás az elhelyezkedésükre!
2015. okt. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Magyarorszagon a nyugdij kifejezetten magas, es a tarsadalom aranyaiban sokkal tobbet kolt nyugdijasokra mint barmi masra.
2015. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
6: Mond ezt annak a nyugdíjasnak, aki tök egyedül él, csak a saját kis nyugdíjára számíthat és hó végén igen csak el kell gondolkodnia, hogy miből is vegyen magának enni.
2015. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Apósom nyugdíja 330 000 , anyósé 120 000. Az összesen 450 000 Ft /hó... És nem fizetnek hitelt, nem költenek a gyerek dolgaira... Szóval nagyon jól élnek.

Egyik ismerősünk 70 000-et kap, felesége 80 000-et és 2 gyerekük van...

Azért ez elég durva különbség.

Én meg nem tudok félretenni a fizumból semmit. Remek...

2015. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

Atlagokat nezz, ne pedig mindenfele kisnyugdijasokat huzz elo a cilinderbol.


rokonok kozott van olyan nyugdijas hazaspar, akiknek netto 300e forint a nyugdijuk osszesen. Sok kisgyerekes csalad kevesebbol gazdalkodik.


Magyarorszagon a fizetesekhez kepest tul magasak a nyugdijak, ezek kifizetese oriasi terhet ro a tarsadalomra. A magyar nyugdijasok jelentos resze messze nem dolgozott 40 evig, es jarulekot sem nagyon fizetett.


Nyugdijat emelni kotelezo, pedig egy nyugdijemeles osszegebol meg lehetne oldani pl. a magyar felsooktatas rengeteg problemajat...


Az orszagban nulla a perspektiva, nyuggeraj van, nem csoda hogy a mai fiatalok inkabb lelepnek kulfoldre, meg mindig jobb a nemet nyugdijasokat eltartani, mert azok legalabb nem szipolyozzak ki a dolgozo reteget.

2015. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8: És akkor szerinted minden nyugdíjas annyit kap, mint a te apósod és anyósod? Hát nem :)

Nyilván, amíg dolgoztak, addig is kiemelkedően magas volt a fizetésük. A nyugdíj kisebb összegű, mint a fizetés.

2015. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!