Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik a pestiek, hogy...

Miért hiszik a pestiek, hogy ők a világ közepe?

Figyelt kérdés

Létezik nekik pest és a "vidék". Van aki az egész életét leéli egy betondzsungelben és teljesen semmibe veszi azt, aki végigtud nézni egy naplementét autózaj nélkül. Egy hellyel-közel felsöpört aluljárót tartanak szép látványnak, nem azt a földet, ahonnan a étel kerül a szájukba

Munkából adódóan sajnos naponta kell bemennem abba a koszfészekbe és ez a tulajdonság minden született pestiben ott van.


2015. okt. 6. 21:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem,hogy mindegyikük ilyen lenne..

De szerintem azért mert eléggé elvannak "szigetelve" a vidéktől azt se tudják mit szólnak le.

2015. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem minden pesti ilyen, köztük pl. én sem.

Itt aki utálkozik, az most te vagy...

2015. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Mindenkinek az tűnik fel, ami más mint a megszokott. Neked a koszos aluljáró, a pestinek meg a tájszólás. Ezzel együtt értelmetlen általánosítani, Bp-en belül is óriásiak a különbségek, a lakói között is azok.
2015. okt. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem utalkozom. Tenymegallapitok. Akinek nem inge...
2015. okt. 6. 22:14
 5/26 A kérdező kommentje:
Nincs tajszolasom. Es tajszolasert hatar melle kell menni.
2015. okt. 6. 22:15
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ez így koma. Szívesen laknék szép helyen, de mint ahogy te is, abból egy utazgatás lenne a munkahelyre, és ilyen elkeseredett megnyilvánulás, amit fent olvashatunk tőled. Azonkívül nincs is pénzem az agglomerációban házat venni. Leszel szíves nem koszfészekezni az általad csak használt - és koszolt- települést. Noha ide születtem, Pestre,nagyon szeretek kisvárosokban és falvakban, vidéken lenni.

"arany mezők, ezüst folyók"

2015. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

1 masokkal ellentetben nem dobalom el a szemetem.

2 addig koszfeszek, ameddig szemet, urulet (kutya/ember), es egyebek mindennaposak.

2015. okt. 6. 22:22
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

hát igen, 2 millió + a naponta bejáró emberek bizony nagyon ráterhelnek egy városra. Tájszólás: azt is szeretem, ízessé színessé teszi a nyelvet, gazdagítja.

" teljesen semmibe veszi azt, aki végigtud nézni egy naplementét" - ezt ne hidd, sokat küzdünk, hogy lássunk szép természeti jelenségeket és csillagokat is - mert az erős fények miatt nem látszódnak.

"felsöpört aluljárót tartanak szép látványnak, "

- ezt bizonyára nem gondolod komolyan.

Olyan szép tud lenni...

[link]

2015. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Én PESTEN is és az agglomerációban is lakom egyszerre, született PESTI vagyok és erre nagyon büszke. Tehát PESTINEK tartom magam, szeretem az itteni embereket, a házakat, a villamost stb. Ezen kívül sohasem mondtam még egyetlen rossz szót sem egyetlen vidéki emberre sem és most sem teszem. Nem az én stílusom más emberekről kígyót, békát összehordani.
2015. okt. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
Dehogy kell tájszólásért a határig menni. Hatvanban már lehet hallani.
2015. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!