Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a hozzáállásról? (Bölcsészek, értékteremtés, egyetem. )

Figyelt kérdés

A következő választ kimásolom egy kérdés válaszaiból. Azt kérdezte a kérdező, hogy milyen értéket teremt a bölcsész. Itt egy válasz, mit gondoltok róla?


"Kérlek, engedd meg, hogy ne legyek nagyon illedelmes, hadd legyek őszinte: felmerült már benned, hogy amikor Pistike elé a gimiben odateszik a felsőoktatási intézmények listáját, nem érdekli, hogy teremt-e értéket? Felmerült benned, hogy az emberek saját maguk miatt járnak egyetemre, nem azért, hogy értéket teremtsenek? Lehet, hogy ez gonoszság, de az állam jelenleg nem biztosít olyan oktatást, hogy nekem lelkiismeret-furdalásom legyen, amiért nem értéket teremteni járok oda. Azért mentem oda, mert érdekel. Mert én szeretnék ezzel foglalkozni. Mikor gimis voltam, senki nem mondta, hogy Guatemalában kell majd árvákat ápolnom, és ha az oktatási rendszer nagyon jó lenne, vagy egyáltalán, ha a politikusaink értéket teremtenének, esetleg elvárnám magamtól. De jelenleg magam miatt járok egyetemre, nem azért, hogy neked vagy bárkinek az érték legyen. "


2015. okt. 21. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Különbözőek vagyunk. Én ma részt vettem egy előadáson, amit az egyetem szervezett és ott egy tanácsként elhangzott az, hogy miután külföldön dolgoztunk és jó létet teremtettünk magunknak, jöjjünk haza és a megszerzett vagyont itt éljük fel, amivel a gazdaságot növeljük, magyarán értéket teremtünk. Egyrészről mindenki szeret haza menni, de csak azért jöjjön valaki haza, hogy felvirágoztassa a gazdaságot és ezzel a nyugdíjasok jövőjét biztosítja egy kis részben, ami által értéket teremt? Na nem! Bár valószínűleg én is hazajönnék mert itt vagyok igazán otthon, de csak azért nem jönnék, hogy gazdaságilag növekedést hozzak az államnak és értéket teremtsek még ha minimálisan is. (Gazdaságilag megközelítve az itthon elköltött pénz a magyar gazdaságba áramlik be, így jómódúak többet tesznek a gazdaság növekedéséért mert több pénzt költenek, csak ha közgazdász tanonc vagy, bár logikusan is érthető lenne)...


Egy szó, mint száz amíg ilyen a politikai hatalom, a felfogás ne várja el tőlem senki, hogy értéket teremtsek a kur.a életbe már. Köszi! 22/f

2015. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek, mindenki tanulja azt, amihez kedve van. Ha teljes szívvel csinálja, hidd el, fog találni állást.
2015. okt. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
1 es: Mocskos jövevény utolsó lopós lehúzós tipikus élősködő magyar, kivonni a pénzt nyugatról amiért keményen megdolgoztak azok a becsületes emberek, te meg söpredék aljas féreg módjára fogod azt kiveszed a nyugati forgalomból? Legszívesebben végignézném az akasztásod. Ez mióta teremtés??? Teremts magadnak, ne a mások által megteremtett javakat hurcold ide. Magadnak teremteni lusta vagy, mi? Na, azért ilyen mocskos putri ország ez az eu szégyenfoltja, akik úgy gondolkoznak, ahogy te. Kivenni a becsületes politikusok által összestrategizált javakat, és ide hozni, adó formájában a mocskos élősködő magyar korrupt politikusok zsebébe és villáiba juttatni. Ezerszer jobb helye van annak az OTT TEREMTETT értéknek nyugaton, mint itt, mocskos putris ki-bevándorlók koszos kezében!
2015. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, bár e válaszoló nagyon tudatlan és ha tesz magáért azzal akár értéket is teremthet.
2015. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mi alapján tudatlan?
2015. okt. 21. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a magukat minimum isteneknek képzelő mérnökökön (azon belül is főleg a gépészmérnökökön) kívül senkinek az ég adta egy világon semmi bajuk nincs a bölcsészekkel. Vélhetően azért verik ilyen nagy dobra ők is a dolgot, mert tudják, hogy a bölcsész azt tanulja, amit szeret, a mérnökök 95%-a meg csak azért szenvedi végig a képzést, mert a szemgolyói dollárjelekre változva pörögnek mint a rajzfilmekben, amint meghallja a "mérnök" szót. És igen, igaz a kimásolt szöveg.
2015. okt. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

utolsó ez nem igaz! :) Így van a mérnök gólyák kb 90% a várható lóvéért megy oda szpni, de az évek alatt ahogy egyre mélyül a tudás megszereti az ember az adott szakot.

Sokan a továbbtnaulás előtt csak a kar nevét ismerik, h gépész, villamosmérnök, építőmérnök stb. de ezen belül oylan differencilódás van, hogy nincs olyan mérnökpalánta aki nem találja meg a számára szerethető ágat, erre viszont csak akkor jönnek rá amikor már benne vanak a sűrűjében.

2015. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Vélhetően azért verik ilyen nagy dobra ők is a dolgot, mert tudják, hogy a bölcsész azt tanulja, amit szeret, a mérnökök 95%-a meg csak azért szenvedi végig a képzést, mert a szemgolyói dollárjelekre változva pörögnek mint a rajzfilmekben, amint meghallja a "mérnök" szót. És igen, igaz a kimásolt szöveg."


Ezt még eddig sose hallottam, de érdekes, ahogy az ellenvélemény is. Köszönöm a válaszokat nektek is.

2015. okt. 22. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!