Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire buta?

Figyelt kérdés
7. osztályig kitűnő tanuló voltam, aztán tavaly nyolcadikban 4.6-ra csúszott az átlagom. Idén viszont nem tudom, hogy mi történik velem, de a jegyeim katasztrofálisak, mintha évről évre szépen lassan egyre butább lennék. Hiába tanulok sokat, rossz jegyeket kapok, ami valószínűleg annak köszönhető, hogy képtelen vagyok odafigyelni órán, mert egyszerűen nem érdekel az egész. Emiatt előfordul, hogy nem értem például a fizikát, matekot, és ilyenkor a barátaimat kérem meg, hogy magyarázzák el, mert ők mindig mindent tudnak, de egyszerűen érzem, hogy már borzasztóan elegük van az idiótaságomból. És előfordul, hogy hiába tanulok meg egy anyagot tökéletesen, mégis hármasokat írok, sőt, most még egy egyest és egy kettest is kaptam, pedig egyébként hármasnál rosszabb dolgozatot még nem nagyon írtam életemben. Fogalmam sincs, hogy mi lesz így velem, szerintem elképesztően kevés tantárgy van, amiből egyáltalán ötösre állok. Régebben nagy terveim voltak a jövőmre nézve, de kezdek rájönni, hogy semmit sem fogok elérni az életben, ha így folytatom. A tantárgyak nagy részéhez hülye vagyok, egyedül az angol és az irodalom érdekel. Mit csináljak, hogy ne legyek ennyire buta, és jobban menjen a tanulás?

2015. nov. 2. 15:41
 1/5 Trafó1 ***** válasza:
Nem vagy hü.e , senki sem az csak kamaszodsz/kamasz vagy és egyre több minden érdekel a hormonok is kezdenek működni, a figyelmedet próbáld összpontosítani és legyél szorgalmas és kitartó , bár könnyű ezeket mondani, de rajtad múlik a dolog.
2015. nov. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem most mentél középiskolába, az nehezebb, mint az általános, emiatt ilyenkor sokszor a legjobb tanulók átlaga is visszaesik. Minden embernek mások a képességei, más az, ami érdekli. Úgy tűnik te humán beállítottságú vagy, ami egyáltalán nem baj, de nem is jelenti azt, hogy ne tudnád megtanulni a reál tárgyakat, csak több időt kell ráfordítani, esetleg segítséget kérni, az órákon odafigyelni, jegyzetelni. Ha eddig jól ment a suli, akkor biztosan nem vagy buta, csak többet kellene tanulnod, felvenni a ritmust, az egyetem még sokkal nehezebb lesz.
2015. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Olvasd hobbiból a tankönyveidet. Néha lazíts. Halgass kellemes zenét. Majd megint olvass. Ha úgy érzed, akkor sétálj egyet.
2015. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy te butább egyáltalán. Csak szarsz rá magasról az életre, dübörögnek a hormonok , lányokat lesed, benne van a levegőben a fincsi puunciszag , Ennyi. Nappi többszöri önkielégítés után már persze hogy nincs energiád tanulni.
2015. nov. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy le fogtok pontozni, de mondok neked valamit : az intelligenciát nem a jegyek határozzák meg.

Nem azt mondom, hogy bukj meg nyugodtan, mert biztos egy géniusz vagy, és te leszel a következő Steve Jobs, de ne is ess depresszióba egy-két rosszabb jegy miatt.

A magyar oktatási rendszer hírhedt arról, hogy mennyire túlzó, nehéz.

Olvass pár cikket Vekerdytől, amik a magyar oktatásról szólnak.

Meg fogsz lepődni: a baj nem veled van.

Több féle intelligencia típus létezik, nem lehetsz jó mindből!

Ha az angol megy, az jó. Ha esetleg van rá lehetőséged, pénzed, és kedved, kezdj majd el más nyelveket tanulni, például a nyáron. Sokkal hasznosabb a nyelvtudás, mint az, hogy meg tudd oldani a logaritmikus egyenleteket.

Hiddj nekem, az életben nem az iskolában megszerzett tudás lesz a fontos.

Ha nagy terveid vannak a jövőre nézve, ne vesd el őket. Koncentrálj azokra, már ha konkrét munka az, amire vágysz. Sajátítsd el az ahhoz szükséges tudásokat, amennyit csak tudsz.

Ne legyél reményvesztett, megtört tinédzser az irreális elvárások miatt.

2015. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!