Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Szörnyen buta...

Segítség! Szörnyen buta vagyok. Az agyammal valami nincs rendben. Mit tehetnék, hogy agyilag fittebb legyek és tudjak emberekkel beszélgetni?

Figyelt kérdés
Van egy párkapcsolatom.A fiú okos,művelt,inteligens.Ezzel szemben én buta vagyok,zárkózott és tele kisebbségi komplexussal.Nagyon nehezen tudok mindent megjegyezni.Többször kell mindent a számba rágni.Nem tudok koncentrálni,nem fog az agyam.Az iskolába hármas-négyes tanuló voltam,de mostanra rájöttem,hogy végig csak magoltam és semmit nem tudok.Azokra az alapokra kellene most építenem a szellemi fejlődésem,de nincsenek alapok!Mit tehetnék?Van erre gyógymód?Milyen orvoshoz fordulhatnék ezzel a problémával?A páromnak kezd elege lenni abból,hogy egy ilyen béna csaj van mellette.Nem akarom elveszíteni,de nem tudom,hogy változtathatnék ezen.Nem tudok emberekkel beszélgetni,ismeretséget vagy barátságot kötni.Nincs témám és görcsös leszek ha tudom,hogy találkozok valakivel akivel beszélgetnem kell.Úgy gondolom unalmas vagyok és másokat nem érdeklek.Szörnyen "kicsinek" érzem magam ebbe a nagy világba.Legszivesebben ki se mozdulnék az utcára.A családom nem igazán serkentette szellemi fejlődésemet.Nem voltak soha értelmes családi beszélgetések.Szűkös anyagi helyzetünk miatt a fő téma mindíg a létfenntartás volt.Mit tehetnék?Sokszor úgy érzem,hogy teljesen megbomlott az agyam.Érzem,hogy nem vagyok normális.
2010. okt. 3. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bilobil + keresztrejtvény. Esetleg olvashatnál.
2010. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Figyelj, ha már ezt ilyen bölcsen össze tudtad foglalni, akkor nem is lehetsz olyan buta. Ne hagyd hogy kisebbrendűségi érzések eluralkodjanak rajtad. Mindenki felejt és mindenkinek vannak olyan napjai, amikor szétszórt, feledékeny, stb.

Javaslom a pozitív gondolkodást, mentális tréningeket, olvasást. Bízz magadban!

2010. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A "butaságod" ellenére hihetetlenül szépen, szabatosan megfogalmaztad, hogy mit érzel problémának, igazán buta ember erre nem lett volna képes.

Nagyon megértem a bajt, nem könnyű és hosszas folyamat, míg ez megváltozik. És nagy szükség lenne a párod segítségére is. Tárd fel neki ezt a problémát őszintén (de nem degradálva saját képességeidet és fejlődni akarásodat), hogy így érzel és szeretnéd, ha segítene. Ha igazán szeret, nem a lexikális tudásod miatt teszi. Ki kell nyílnod, szívnod kell magadba az információkat. Meg kell tanulni, hogyan kell kapcsolatot teremteni az emberekkel, ehhez látnod kell mintákat és majd ráérzel, hogyan is megy ez:)Beszélgessetek rengeteget, mindenféle témáról és bátran mondj te is véleményt. Olvass, nézz ismeretterjesztő műsorokat, stb.

Az én nejem is hasonló gondokkal küszködött, de megérttettem vele, hogy nem "butaságról" van szó, csak a körülményei miatt nem "szocializálódott" megfelelően és ettől még ugyanolyan értékes, fejlődőképes ember, mint mások. És tudtam, hogy nekem ő a nagy "Ő", mindig együtt voltunk-vagyunk, rengeteget beszélgettünk, olvastunk együtt, ő mindent "ellesett" tőlem és csodálatosan "kivirágzott", meg tudja mutatni a saját, nagyon is vonzó személyiségét.

Drukkolok neked, indulj el az úton, mert tudod, vagy rájössz, hogyan lehet kilábalni.

2010. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Csatlakozni szeretnék az előttem szólókhoz. Szerintem itt csak és kifejezetten kisebbségi komplexusról van szó, agyaddal, értelmeddel semmi gond nincs. Nyilván koncentrálni is azért nem tudsz, mert annyira rágörcsölsz, mivel alapból butácskának tartod magad, hogy így tényleg nehéz csak az információkra figyelni. Biztos vagyok benne, hogy beszélgetni is tök jól lehet veled, csak így most annak is gátat szabsz evvel a bizonytalankodással. Ha a párodat okosnak, műveltnek tartod, biztos ő se azért van veled, mert ő nem látna hasonlóképp értelmesnek téged. Szóval be kéne látnod, hogy nem vagy buta. Nyilván nehéz így neten meggyőzni téged.. Egy pszichológus biztos tudna eredményesen segíteni, de akár a párod is elég hozzá, ha megbeszélitek a dolgot.
2010. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy ezt nem a barátod hitette el veled?
2010. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.Könnyeket csaltatok a szemembe.Van abba valami,hogy a párom hiteti el velem mennyire buta és tájékozatlan vagyok,de úgy érzem,sőt látom,hogy sok igazság van abba amit mond.A véleményemet soha nem mondom,mert félek,hogy hülyeségeket beszélek előtte és a hasonlóan művelt barátai előtt.Párszor már átéltem azt,hogy legyint egyet és közli,hogy ezt már nem hiszi el,tényleg nagy a baj.Ha valamire rákérdezek kiakad,hogy ezt sem tudom,így már nem is kérdezek.Köszönöm a tanácsokat,Igyekszek sokat olvasni és felnőni arra a szintre ahol a korombéli 30 feletti emberek tartanak.
2010. okt. 4. 13:22
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon okosan fogalmazol,választékosan,szókincsed rendben van,helyesírásod tökéletes.Mondanivalódat hibátlanul,tömören érthetően szépen fölépítve adtad elő.

Mi a baj veled?

:):):):A barátoddal van baj itt.

Majd,ha már erről a témáról leszáll,akkor talál mást,amiben Téged nyomhat lefele,mert ő attól érzi magát erősnek.Ez egy tipus.El kéne kerülnöd messzire,mert őmellette sosem leszel elégedett Magaddal.Gondoskodni fog róla.Nem építő ez a kapcsolat Rád nézve.

2010. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondj példákat, mi bizonyítja, hogy igaza van. Még ha így is lenne, sürgősen hagyd el.
2010. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mielőtt megismerted a párodat, butának tartottad magad?
2010. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nehogy már a barátod gyerekes bunkósága legyen a követendő példa.
2010. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!