Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudsz segíteni hogy milyen...

Tudsz segíteni hogy milyen irányba változzak?

Figyelt kérdés

KEll valaki tanácsa, hogy láthassam magam külső más gondolkodású szemléletben is.


Jelenleg nagy változás előtt állok mert megnő a jövedelmem a tízszeresére. 500.000.ft azaz: ötszáz-ezer -forint lesz. És ez már biztos.

Lényegtelen hogy miért és miből!


Szeretném élvezni is az életet de közben nem elszálni magamtól. Feltételezem hogy a pénztől sznob leszek. A gondolataim nemesebbek mint valaha, és az önbizalmam is a maximumon van. Hogy tegyem meg ezt?

A leg alapabb ismereteknek sem vagyok tisztában pl: milyen érzés egy új ruhát felvenni mert kimaradt az életemből. Mivel kezdjem el az életet élni? 27F



#tulajdonság #emberi #irányváltozás
2015. nov. 4. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy mire költöd a pénzed. Nagy valószínűséggel veszel majd egy jobb házat, autót, jobb kajákat, meg jobb helyekre mész nyaralni, hozzátéve, hogy nagyon nem is lehet szintet ugrani önmagában azzal, hogy több pénzed van, mivel ha nem társul hozzá alkotó, kreatív elme, akkor a több pénzből ugyanazokat veszed meg, mint mások, csak többet belőlük, ha viszont társul, akkor nem is kell társuljon, hanem önmagában is elég, hogy feltaláld magad. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagy valószínűséggel életed nem munkában, tehát szabadsággal töltött részét lényegtelenül fogod eltölteni. Mivel sok pénzt fogsz keresni, ezért a munkád az, ami nem lényegtelen, mivel sok pénzt olyan munkára fizetnek, ami sokat ér, az ottani változások azok, amik számítanak, főleg ha nagyobb körökben nézzük a világot és nem csak a te világoddal foglalkozunk.



Szerintem ha jobb életet akarsz magadnak, mint ami vár rád, akkor talán az amerikai veteránok esetéből tanulhatsz, akik nemes ügyért harcoltak, drogoztak, miközben embert öltek, és miután hazajutottak hajléktalanok lettek.

2015. nov. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem hogy a válaszod lényegessé tette miből lesz ez a jövedelem. Bruttó albérleti jövedelem, Banki kamat, vállalkozói haszon! Napi 24 óra a szabadidőm!

Vannak álmaim amiket meg akarok valósítani de filléresek.

De nagy részével egyet értek annak amit írtál.

2015. nov. 4. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől még nem ért véget az életed. Nem 1 bitből áll a világ, hogy sikerül-e túlélni és szaporodni, hanem vannak ezeknél sokkal kevésbé kényszerű tevékenységek. Felfoghatod ezt a vég helyett egy új kezdetnek, van szabad 24 órád, akár újrakezdheted a dolgot egy következő szinten. A következő szint játékszabályai egészen mások lehetnek, mint az előző szinté. Más lehet egy csomó fogalom definíciója, vagy újak jelenhetnek meg, mint pl. siker, öntudat, motiváció, nemes célok. Megváltozhatnak az irányok. Olyan egyenesek, amiket eddig egyenesnek gondoltál, és azt gondoltad, hogy ha elindulsz rajta jobbra, akkor ha egyre többet mész, akkor egyre sikeresebb vagy, vagy egyre magasabbra jutottál. Meg kell tudni találni a csalódásokat ezekben az egyenesekben, észre kell venni, hogy néha nem is egyenesek, hanem körök, vagy van végük és a távolban van egy másik, csak ahhoz le kell ugrani erről az egyenesről és át kell menni furcsa világokon közben.
2015. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Többször el kellett olvassam de értem a dolgot.

Én úgy értelmezem: föltárúlt elöttem egy világ ne féljek felfedezni, de ne a csillagos éggel kezdjem.

Kicsit másabb a gondolkodásom nem tudom hogy te e ichletted e ezt vagy már bennem volt viszont megfogadom.

2015. nov. 4. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!