Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan változzak jó irányba?

Hogyan változzak jó irányba?

Figyelt kérdés

Megérdemlem, ha elleszek ítélve emiatt, de változtatnom kell.

Nos, 16 éves lány vagyok. Amit írni fogok az alapján megérdemlem az "igénytelen " jelzőt. Hosszú lesz, de le kell írnom. Próbálok változni, de annyira megszokott nekem ez az egész....

Régebben anya apa mikor ötlöztetett odafigyeltek, mibe menjek, a mindennapi fürdésre, stb. Anyu depressziós lett. Gyógyszereken "él". SOkminden történt vele, rengeteget változott.Nem törődik magával, ritkán mosakszik, stb(nyilván a depresszió miatt). Olyan kb 12-13-14 éves korom körül volt egy olyan idő, hogy egyszer nem akartam "megfürödni", és szépen elkezdtem elhanyagolni magamat, nem mosakodtam minden nap, stb. Konkrétan hozzászokta ehhez az állapothoz. Volt, hog egy zoknit többször vettem fel, nem mostam fogat, stb(Igen, gusztustalan, tudom). Rájöttem, hogy változnom kell. Van barátom is, így miatta is. Erről senkinek se beszéltem.

Az egész rajtam múlik, de nagyon nehéz, olan, mintha így nőttem volna fel. A szobám is kaotikus. Hiába ondják, hogy tegyek rendet, nem tudok, hiába kezdek bele.

Elkezdtemfogatmosni, tisztálkodni, de egyszerűen szerintem még van hova "fejlődnöm". Nyilván nem anyu ebben a hibás, hanem én. Tudom, hogy mi a helyes, de mégse ápolom még kellőképp magam. Sajnos lett pár bajom belőle(körömgomba, ilyesmik). Apunak erről nem merek szólni, de valamit kikell találnom.

Szeretnék egy igényes nő lenni. Hogan tudnék teljesen átváltozni, hogy tisztaságban érezzem jól magam?


2012. febr. 28. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anyud Tőled lett depis?

Mivel ány vagy, legyél igényes magadra. Gondolj arra, ha mindennap felveszel ugyanazt a zoknit, az milyen büdös izzadt. egyszerűen este tedd be a szennyesbe, ésmásnap vegyél ujjat. nincs ezen semii nehéz. A fürdés. ondolj a jó meleg vízre, a habfürdőre, hogy milyen kellemes. és gondolj arra, hogy ha nem fürdesz milyen szemmel nemláthatóan piszkos leszel. Toszta izzadság, és ha a barátod megölel tiszta büdinek érez majd téged. Mit fog rólad gondolni?A szobám nekem se jobb XD

2012. febr. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csinálj egy reggeli szertartást :) Találd ki a sorrendet, amitől jobban érzed magad.


Ami a lélekben van az a testre is kisugárzik, nem tudom mi van a lelkivilágodban (lehet, hogy minden OK), de néha nem árt tisztázni, hogy mik azok az érzések, és gondolatok, amik előre visznek, és mik azok, amik csak hátráltatnak. A régi rossz nehéz érzéseket, gondolatokat el kell engedni.


Ami még segíthet, az a természettel való kapcsolat, és a friss levegő. Erőt adhat, ha az ember depis.


(ha van még valamilyen betegséged, menj el dokihoz, nőgyógyászhoz meg mindenképpen)

2012. márc. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!