Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Spórolás vagy színvonalas...

Spórolás vagy színvonalas élet éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Szeretem a szép dolgokat, havi 30 000Ft-t simán kiadok ruhára, nem sajnálok 5000Ft-t egy flakon samponra...

Viszont kiszámoltam, ha 3 évig nem változna a helyzetem, és visszafognám a költségeim (max 30/hó) 3 év alatt 4,3 milliót tudnék megtakarítani, ha pedig ennél is spórolósabban élnék, ugyanennyi idő alatt 5,5 milliót. És 3 év múlva még mindig csak 24 lennék.


Nem gyűjtök igazából semmire. Nem szeretnék saját lakást, sem kocsit.


Hogy döntenél a helyemben?


lány vagyok


2015. nov. 9. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Hat azt hogy elsőnek sajat házon törekedj csak utana az 5000ft samponon!

En is sokat koltok magamra fodrász kozmetika stb

..de nekem van dajat hazam es autom is.


De amit te csinálsz az nem luxus hisz hazad nincs es ugyebár a draga sampon nem ad tetőt a fejed felé!!

2015. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Havi 100-at tennék félre, 35-öt befektetős életbiztosításba, 15-öt önkéntes nyugdíjpénztárba, a többit betéti számlára. Ebből utazgatnék. Shoppingolni utálok, várost, tájakat nézni mennék.
2015. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1, Nem szeretnék saját házat, de ezt már mondtam. Kényelmesen megvagyok az albimban.
2015. nov. 9. 23:36
 4/15 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam, nem spóroltam, utazgattam, és sokat tanultam, most már lehetne saját lakásom, ha okosabb vagyok. nagyon jól fog még jönni az a lakás, később örülni fogsz neki, hogy van! nem kell aszkétaként élni, élvezni kell az életet, de értelmes keretek között! bár tudnék a fiatalabb önmagamnak tanácsot adni.
2015. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Illetve autó ingyen se kéne, nincs jogsim se.
2015. nov. 9. 23:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék még pár országban élni, mielőtt megállapodok valahol, semmi értelmét nem látom a saját lakásnak.
2015. nov. 9. 23:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Sporolj,hogy ne érjen meglepetés a jövöben,ha netalán közbejön valami.De ne vidd tulzásba!
2015. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hasonló módon éltem én is sokáig, bár férfi vagyok. De viszont egy kis változtatással sokat spóroltam. A tisztálkodószereket akkor veszem mikor akciós, vagy ahol a legolcsóbb (a márka maradt). A ruhákat meg mikor a szezon kollekció vége van vagy karácsony vagy éppen bármi más akciózás pl. black friday. Ezzel havonta 20 ezreket spórolok...
2015. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De ha nem akar az országban élni,minek "venne" házat?

Gyere akkor költözz hozzám :D

2015. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha hozzám költöznél 2év múlva milliomos leszel,na?
2015. nov. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!