Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi alapján dől el, hogy ki...

Mi alapján dől el, hogy ki mire viszi az életben?

Figyelt kérdés
Tehát most láttam nemrég régebbi osztálytársamat, saját cége van, jól megy neki, öltönyben jár dolgozni, nyugis helyen, pedig iskolában tök hülye volt, csesztette mindenki. Ezzel szemben itt vagyok én, érettségivel, diplomával, és nem találok semmi jó munkahelyet. Mindig feldühít mikor ilyen szituációkat látok, hogy az élet elég érdekesen osztja a lapokat...

2015. nov. 11. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenki csesztette, volt ideje tanulni, érdeklődni dolgok iránt.


Amíg az ilyen dühít, addig nem is érdemled meg.

2015. nov. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ratermettseg, csaladi korulmenyek, szerencse.
2015. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet lepontozol ezert de: Elsösorban h ki milyen talpraesett. Azert a szerencse sem egy utolso szempont..

Am az elet iskolaja a legnagyobb tanito. Amire az elet tanit azt suliban könyvekböl sohasem fogod megtanulni, lehet akarhany diplomad. Az egesz oktatasi rendszer el van cseszve nem kicsit sajnos.

2015. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ember sorsa 60%-ban a kapcsolatain (szülők, csókos ismerősök), 20%-ban saját magán és 20%-ban a szerencsén múlik. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki kegyetlen hülye volt az összes tárgyból (érettségi épp hogy meglett), viszont a szülei olyan gazdagok voltak, hogy simán elrendezték neki a jövőjét és most egy nagyvállalatnál vezető beosztásban dolgozik. Az általad említett dolog pedig ne dühítsen fel, mert én is vért izzadok az egyetemen pedig semmi kilátásom sincs (nincs aki segítsen majd utat mutatni). Én mindig úgy állok, hozzá, hogy ha az élet nem ajándékozott meg sikeres szülőkkel, akkor "megérdemlem" ezt a sorsot és próbálok valamit belőle kihozni, viszont azt is tudom, hogy az irigységgel semmit nem érek el.
2015. nov. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Három dologtól biztosan.


1. Az alapján, hogy milyen rokonságba születik. Lehet az illető sötét mint az éjszaka, de ha van egy befolyásos nagybácsi, apuka, vagy unokatestvér, máris több esélye van, mint egy a munkára sokkal alkalmasabb értelmes idegennek.


2. Az alapján, hogy mennyi segged hajlandó végignyalni.


3. Az alapján, hogy mi mindenre képes annak érdekében, hogy elérje a céljait a tisztességtelen módszereket is beleértve.


Aki boldogulni akar, az a könnyebb utat keresi, az meg latrinalejtőn keresztül vezet, és a disznóólban ér véget.

A siker mögött többnyire sötét múlt rejtőzik.

2015. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Életrevalóságon is sok múlik. Engem is állandóan csesztettek középiskolában, én voltam a legrosszabb tanuló, mert baromi lusta voltam. Viszont középsuli után összeszedtem magam, aztán most meg simán elvégeztem egy egyetemet, mellette jó üzleti befektetéseket csináltam, a fél világot beutaztam. A volt osztálytársaim közül meg többen akik jó tanulók voltak nem vitték semmire. Hát ez van. Attól, h anno bemagolták az anyagot és mindenből 5öst kaptak, még nem mentek sokra.
2015. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Az ötös válaszoló hozzáállása a tipikus magyar hozzáállás. Ami magában visszahúzó erő, hogy ha azt hiszed, főleg másoktól függ a sorsod.
2015. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Karma+ami kell a személyi fejlődéshez. Valakinek rengeteget kellszenvednie tanuláshoz, fejlődéshez.
2015. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Több dologtól függ szerintem.


Pl. tanulás,iskolázottság,hozzáállás,szerencse.


Sok ismerősöm van akinek diplomája van ,de egyszerűen nem talál munkát. Én úgy gondolom jó dolog az érettségi,diploma,szakma ,de olyan sokat nem számít az életben.



Ha gazdagok vagytok,vannak jó kapcsolatok akkor munkát könnyebb mondjuk találni.


Amúgy ezt azért írom mert vannak olyan vállalkozó ismerőseim is akiknek 8 általánosa van (vagy még az sem,de az üzletben okosak,jól csinálják), és szegény családból származnak ,de most gazdag emberek.


Bele kezdett valamibe,jó volt a hozzáállása, szerencséje is volt és össze jött neki.


De van olyan is ,hogy belekezdesz valamibe ,de neked nem megy,nem jön össze ha fejre állsz akkor sem. De viszont a másik embernek megy a dolog. Szóval a szerencsétől is sok minden függ.


Mondjuk ha egy gazdag családba születsz akkor úgy nagyon könnyű. Egy másik ismerősöm jó példa erre. Gazdag család,régóta vállalkozók. Kb. 20-22 évesen a nagyapja átadta neki a teljes vállalkozást. Tessék csináljad,vigyed tovább. Így nagyon könnyű és nem tanulod meg/nem érzed azt amikor te saját magad a nulláról felépítettél valamit vagy saját pénzből amiért te megdolgoztál veszel valamit.



Amúgy meg igen az élet elég érdekesen osztja a lapokat :)


De ne dühítsen ez dolog mert ez a tipikus magyar hozzáállás,mentalitás és ez nem jó!

2015. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tipikus magyar hozzáállásra nem mondanám, hogy negatív, inkább azt, hogy nem megalkuvó, kritikus, konstruktív és van gerince. A fejlődés előfeltétele, hogy nem elégszünk meg a jelenlegi állapottal.
2015. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!