Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Természetes és elfogadható...

Természetes és elfogadható dolog, hogy az emberek egyre később kötnek házasságot. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Egy esszéhez van rá szükségem, tehát véleményt, érveket szeretnék.

Köszönöm előre is. :)



2015. nov. 17. 22:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Alapból a házasság maga nem egy természetes dolog, mármint mi emberek kreáltuk a fogalmat. Így változhat, hogy emberek mikor kötik meg.


De ez egy elég hülye esszé, merthogy elfogadható-e... milyen jogon pofáznék bele, hogy a szomszédom mikor köt házasságot, ha egyáltalán köt?

2015. nov. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem pedig vannak témák,dolgok,amik nem tiniknek való.


Velünk Etika órán,mikor tini voltam ilyen esszét írattak.

Hogy erkölcsileg helyes e az abortusz vagy az eutanázia.


Eltettem,megőriztem azt az esszét,amit akkor írtam.Ma már csak nevetek rajta,milyen kis naiv voltam.

Teljesen más a véleményen azóta.


Mégis honnan tudtam volna akkor én ezt megítélni?

Eutanázia?Voltam én már halálos beteg?Vagy éltem én már erős fizikai szenvedést?Akkor mi jogon ítéljem én meg ezt a kérdést.


Abortusz.Estem én már teherbe?Tudom én,hogy mivel jár egy gyerek felnevelése,vagy egy abortusz utána érzés?


Nem.Mert még tini voltam.


A házasság ugyanilyen.Felnőtt dolog.


Miért kell egy tininek a házassági kérdést vagy bármilyen felnőtt témát megítélnie,amihez még nem felnőtt?


Tiniként úgy is azt írod le,amit hallani akarnak,nem amit gondolsz.


27/F

2015. nov. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Eleve az a baj,hogy maga a kérdés válaszlehetőséget ad.

Egyetértesz-e?


Nem kell beleszólnunk a másik életébe,és nem kell megkérdőjelezni egy esszében.Nekem ez a véleményem.


Az előttem szólóval amúgy teljesen egyetértek.

2015. nov. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6%

"De ez egy elég hülye esszé, merthogy elfogadható-e... milyen jogon pofáznék bele, hogy a szomszédom mikor köt házasságot, ha egyáltalán köt?"


Pont erre akartam utalni:)

2015. nov. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jo a kerdes, hisz biologiailag mar 14-15 eves korban ivarerettek vagyunk, es genetikailag is a 18-20 eves kor a legmegfelelobb idoszak az utodnemzesre, melynek legkedvezobb kornyezete a csalad. A csalad biztonsagat volt hivatott biztosita i a hazassag intezmenye. De valtozott a kultura, a vilag berendezkedese nem a korai csaladalapitast preferalja. Mig regen 25-28 eves ferfi megfelelo egzisztenciat tudott biztositani a csaladalapitashoz, ma ez mar csak igen kevsseknek sikerul.altalanosan 30-35 Èves korban jut el az ember olyan anyagi helyzetbe, ami mar lehetove teszi a megallapodast. Most sokkal kenyelmesebb es praktikusabb kitolni a parvalasztas idoszakat, viszont a kockazatok biologiailag es mentalhigienesen is nonek.
2015. nov. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szüleim első gyereküket 26 évesen szülték, most meg a 25-30-ról szépen átcsúszott az átlag 30-35-re. Én nem értek egyet vele, sajnos a mai világban sokan a 20-as éveket végig akarják bulizni / nincs biztos életük sokáig és addig nem mernek gyereket bevállalni / nem is akarnak gyereket.

Én szeretnék 26-27 évesen már gyereket.

F17

2015. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 *Nekomimi* ***** válasza:

Véleményem szerint ezt a dolgot nem lehet úgy nézni, hogy "természetes" vagy "normális"...

A mai világban megfontoltan kell cselekedni és nem csak úgy beleugrani egy házasságba.

Nagyon nagy szerepet játszik a dologban a pénz, illetve az is, hogy manapság már nincs az a " 21 éves vagy és még nincs férjed ?"

Ezt konkrétan a szomszédnéni mondta nekem 10 éve és még most sem vagyok házas.

Úgy érzem, hogy semmit sem vesztettem.

2015. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1: Nem éppen.
2021. jún. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!