Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenne esélyem még nőni vagy...

Lenne esélyem még nőni vagy már elérhettem a végleges magasságomat?

Figyelt kérdés

17F vagyok (nemsoká 18) 159 cm-es magassággal.

1 év alatt mindössze csak 1 cm-t nőttem.

Anyum magassága: 154 cm

Apum magassága: 156 cm

Vajon nőhetek még vagy már elérhettem a végleges magasságomat? Nagyon nem tudom elfogadni férfi létemre ezt a magasságot... :(



2015. nov. 18. 20:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hány éves is vagy? :)
2015. dec. 16. 18:52
 12/20 anonim ***** válasza:

A szüleid magasságából, a korodból és a testsúlyodból valőszínűsítem, hogy ennyi volt. Nem fogsz tovább nőni.


Ne aggódj: a jóból kicsit adnak. A kisnövésűek nagyon-nagyon sokáig is élhetnek, hátha még soványak is. A nagyapám 158 cm volt, és majdnem 90 évet élt. :)

2015. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Fogd fel pozitívumként, hogy még 170 centivel is totál alacsonynak számít minden férfi és párkeresésben is óriási hátrányban szenvednek, szóval felesleges sóvárogni a plusz centikért, mert kvázi ugyanott van mint én +11 centi fórral. Egyébként tényleg nem akarok senki lelkébe gázolni (sem a szüleidet sem mást megsérteni), de az én szüleimet is alapul véve, tényleg nem értem, hogy valakinek, hogy nem lehet ennyire felelősségtudata, hogy az átlagtól jóval alacsonyabb emberként, nem gondolja végig, hogy a gyermeke milyen géneket fog örökölni és ebből adódóan milyen negatív élmények fogják érni az életében. Úgy látszik az emberek tényleg ennyire egyenlőnek hiszik magukat, hogy alacsonyak/súlyos elhízottak/generációkon átívelő daganatos vagy krónikus betegségeket hordozó emberek mérlegelés nélkül akarnak gyermeket vállalni. Nem azt mondom, hogy csak Bradley Cooper/Kate Upton kaliberű párok vállaljanak gyermeket, de én sosem vállalnék gyermeket ha tudom, hogy olyan géneket hordozok, amelyek lelkileg/fizikailag terhet fognak jelenteni neki. A 170 centimmel is csak akkor fogok majd gyermeket vállalni, ha lesz egy stabil egzisztenciám és egy őszintén szerelmes feleségem.
2016. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Nekem pint az a gondom, hogy túl magas vagyok. 15/l 175cm es meg nőni fogok 😕
2016. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#14: Neked ne legyen az a gondod, mert majd megismersz egy +185-ös pasit és észre sem fogod venni a "hátrányát" a magasságodnak ellentétben a kérdezővel. Ja meg legalább jó pénzért elmehetsz modellkedni. Sosem értettem azokat a lányokat, akik azért panaszkodnak, mert szerintük magasak. A magasság a mai világban a legnagyobb értékű tulajdonság.
2016. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én 20 vagyok 169 cm magas fiú és még senki se tette szóvá a magasságomat. Mindenki természetesnek veszi. Sose volt bajom a nőkkel a magasságom miatt. És sose tetszett olyan lány, aki magasabb nálam.
2016. júl. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínűleg nem leszel magasabb 170 centinél. Mivel a szüleid is alacsonyak, ezért te is hasonló adottsággal vagy felszerelve, úgyhogy nőhetsz még 1-2 centit, de csodákra tényleg ne számíts.

Amit az előzőek írtak, igaz, hogy egyél sok vitamint stb...és ha ezt betartod egy jó pár évig szerintem biztos, hogy 3 centit nőni fogsz akár.


De amúgy miért vagy emiatt elkeseredve? Nincs semilyen törvénybe leírva, hogy egy férfi csak akkor férfi ha 170-nél magasabb, ilyen nincs. Fogadd el olyannak magadat amilyen vagy! Változtani nem nagyon tudsz a genetikád miatt a külsődön, de a gondolkodásodon tudsz változtatni. Biztos, hogy találni fogsz egy hozzád illő párt, aki elfogad, szeret és aranyosnak találja a magasságod. Hidd el sok ilyen nő van. :)

De a legeslegjobb az az, ha a párodnak tök mindegy, hogy hogy nézel ki, mert így is úgyis szeretni fog.

Ahogy vannak magas emberek, úgy vannak alacsonyak is. Miért olyan nagy baj ez? Inkább valami hülye divat. Gondolj bele mi lenne ha az alacsony magasság lenne a menő? Akkor a magasabbak bosszankodnának stb...úgyanígy fordítva, ahogy most is van.

Tiszta hülyeség szerintem ha valaki emiatt piszkálódik, kritizál. Mindenkinek vannak gyenge pontjaik, pontosan azért, hogy ezzel fejlesszék önmagukat. Tehát ha már elérted azt, hogy elfogadd olyannak magadat amilyen vagy, az már egy lelki megkönnyebbülés! Óriási terhet veszel le magadról, és reggelente nem úgy fogsz felkelni hogy az első gondolatod az hogy "olyan rossz hogy alacsony vagyok".

Miért akarsz magas lenni? Vagy átlag lenni? Akkor úgyanolyan lennél mint a nagyja magasságban, és az már nem tenne egyedivé! Te így vagy jó ahogy vagy!

Szeresd magad, mert nem azért kaptál életet hogy panaszkodj és emiatt bosszankodj. Gondolj bele milyen hülyén hangzik ez a mondtad: egy X éves ember 17 éves kora óta bele volt őrülve abba hogy 159 cm magas! A halálát ez okozta."

Ugye milyen butaság? Inkább élvezd ki hogy ilyen alacsony vagy, hisz mindennek van jó oldala. Szeresd önmagad, és ezzel sokkal szebbé teszed az életed:) bocsi a helyesírási hibákért ha van

2016. júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"De amúgy miért vagy emiatt elkeseredve? Nincs semilyen törvénybe leírva, hogy egy férfi csak akkor férfi ha 170-nél magasabb, ilyen nincs."

------

Ezt az okosságot magyarázd annak a rengeteg nőnek, aki a társkereső oldalakon és a való életben is nyíltan kimondja, hogy 175/180 alatti pasival nem hajlandó ismerkedni. Egyébként ha megkérhetlek, inkább ne fáraszd a kérdezőt ezekkel a felesleges motivációs klisékkel, mert minden ember tisztában van vele, hogy az alacsonyság óriási hátrány. Persze, nincs törvénybe foglalva, hogy egy alacsony pasi semmit nem ér, de az átlag magyar ember, ahogy a migránsokat/kisebbségeket vagy a melegeket, úgy az alacsony embereket is megbélyegzi/diszkriminálja. Remélem meg fogom még érni azt a társadalmat, amikor mindenki egyformán értékes lesz kinézettől és világnézettől függetlenül. Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy sok egyéb dologban, de leginkább gondolkodásban vagyunk lemaradva a nyugati (német, belga stb.) liberális társadalmaktól.

2016. júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#17-es vagyok

1. A kérdező még nem mondta, hogy őt ezt fárasztja, úgyhogy te honnan tudhatnád?

2. A motiválás rengeteget segít, én próbálok segíteni a szavaimmal hogy fogadja el önmagát.

2016. júl. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
18-as: Nem zavar egyáltalán. Szívesen olvasok bármilyen ehhez tartozó hozzászólást. Jól esik, hogy többen biztatnak. :)
2016. júl. 5. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!