Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mások is gondolják így (szakít...

Mások is gondolják így (szakítás)?

Figyelt kérdés

Most azt nem veszem számításba hogy valaki megcsalás /gyanúja/ miatt szakít, az más tészta, most tegyük fel hogy csak elhidegülés.


A lényeg hogy van barátom, és elgondolkoztam hogyan reagálnék, ha szakítana velem. Nagyon rosszul esne és rosszul érezném magam, de ismerőseimmel ellentétben nem haragudnék rá meg mondanám el mindenféle szemétnek. Szerintem az a korrekt, hogy ha már nem érzi jól magát a kapcsolatban és a problémák megbeszélése már nem segít, vagy ha úgy érzi, mástól többet megkaphat, akkor ezt elmondja, és véget vetünk a kapcsolatnak. Ennyiből örülnék is neki hogy volt gerince és elmondta hogy érez, nem pedig megcsalt, és ez után arra koncentrálnék hogy kővetkező kapcsolatom stabilabb legyen.

Erre látom ismerőseimet, akik a szakítás után kibeszélik meg mindennek lehordják az exüket. Nyilván nem tudom a szakításuk körülményeit, de miért nem lehet felnőtthöz méltóan elfogadni? Igen, fáj és rosszul esik, de attól nem lesz jobb ha feleslegesen mocskolódik az ember.


Szóval egyéb vélemények? :)



2015. nov. 20. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Megértelek. Szerintem ez egyértelműen az emberek személyiségével van kapcsolatban. Az emberek nagy része nem empatikus, toleráns, érett... Inkább szurkálódó, utálkozós, túlérzékeny e témában. Az érzékenységet megértem, a párkapcsolat elég sok sebet is tud ejteni, de akit szerettünk akár csak pár évig, azt hogyan lehet hirtelen megutálni akkor is, ha olyan óriási bűnt nem követett el? Passz.

Illetve van egy másik dolog, de inkább válásnál. Az emberek nem lépnek rögtön, megvárják, hogy elmérgesedjen a viszony. Ha valami nem működik, de erőltetik, illetve együtt kénytelenek élni sokáig, akkor nem csoda, ha komoly negatív érzelmek jelennek meg.

De kibeszélni... Oké, kiönti a lelkét igen közeli embereknek, igen ritkán név nélkül példának is hozhatja, ha hasznosnak ítéli, de ezen túl elég komoly jellemhibának látszik számomra a dolog.

Sokan a szeretett párjukat is kibeszélik. Ez sokakban elég erős ösztön lehet, belőlem pedig hiányzik. Vannak dolgok, amik 2 emberre tartoznak.

2015. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez most éppen olyan dolog, mint a "beszélgetés", minden sokkal könnyebb és jobb lenne, ha a párok, családok, munkatársak megbeszélnék egymással a dolgokat és nem kombinálnának, haragudnának, összeesküvés elméleteket kovácsolnának. De hát megbeszélni a dolgokat, egyenes derékkal kiállni a másik elé sokkal nehezebb, mint befelé fordulva homályosan nézni a képet.
2015. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. :) Én is így gondolom. :)
2015. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát az én barátnőm is ráunt a dologra, aztán utána össze is vesztünk mégpedig azért, mert nekem rohadtul nem mondott semmit. Bezzeg a barátnőinek elmesélt mindent. Addig fajult a dolog, hogy a végén már a barátnői jöttek oda, hogy figyelj valami nagyon nincs rendben mert ezt és ezt mondja rólad. Utána kérdőre vontam, ő meg mondta, hogy igaz amit a barátnőinek mondott és szakítani akar. Én meg felháborodtam, hogy milyen dolog ez, hogy mindenki tud róla csak én nem. De nem értette, hogy ez nekem miért fáj. :D
2015. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kedves kérdező, ez így elmeletben nagyon szép és jó, de szakítottak már veled?mert ha még nem, akkor kár osztani az észt.
2015. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 *Nekomimi* ***** válasza:
Nem tudok mást írni, mint azt, hogy teljes mértékben egyetértek. :)
2015. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az egyéb véleményeket :)


#4: Gratulálok barátnődnek, szerintem őt jellemzi hogy nem volt képes nyíltan megmondani, csak a hátad mögött kavarni a *****.


#5: Igen, 3 éves kapcsolat után szakítottak velem. És úgy hogy az illető bevallotta, hogy nem is szeretett, és kb. végig csalt, én meg naiv voltam és nem vettem észre. Szóval kopp. :)

2015. nov. 21. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!