Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy viselitek ha a szavato...

Ti hogy viselitek ha a szavatokba vágnak?

Figyelt kérdés

Én olyan családban nőttem fel, ahol hellyel közzel meghallgatták egymást az emberek. Lehet, hogy néha nem figyeltek oda a másikra, néha kétszer is el kellett mondani a kínomat, de legalább azt mutatták, hogy érdekli őket.

Suliban is előfordult párszor, hogy amikor beszéltem teljesen más témában szólalt fel az ember, akihez pofáztam és oda fordult a másik barátjához. Amikor lett barátom, akkor viszont sorozatosan belebeszélt a mondandómba, ő is meg a szülei is. Most már másik kapcsolatom van, de itt is vagy az van, hogy nem hallgatnak meg, vagy belém fojtják a szót.

Udvariatlanság.

Ennyire nem érdekli őket amit mondani akarok? Már ott tartok, hogy csak akkor beszélek amikor kérdeznek. Ez előtt is csendes voltam, de most már végképp. Ha kérdeznek, és bővebben akarok válaszolni, akkor is a szavamba van vágva. Az lenne a helyes, ha tényleg csak pár szóban válaszolnék?

Akkor az lenne a baj, hogy keveset mondok, nem?

Ha a barátom nem figyel rám, akkor néha duzzogni szoktam, akkor meg leba, hogy miért durcizok már megint...

Az embereknek semmi sem jó?!



2015. nov. 20. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én szavamba vágnak bele, akkor vagy sokatmondóan ránézek az illetőre, aki belepofázott a mondandómba, vagy folytatnám tovább azt, amit elkezdtem, hátha úgy észreveszi magát a kedves belepofázó.
2015. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Én sem szeretem, ha a szavamba vágnak, de ez előfordul sajnos, ezért kár duzzogni.
2015. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dettó, én ilyenkor vállat vonok, és befejeztem. A volt párom társaságában pl. rendszeres volt, így már inkább nem is beszéltem, mert minek, ha szrnak rá?!
2015. nov. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ugye milyen szarul tud esni?

Köszi a válaszokat, amúgy.

2015. nov. 20. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem az bosszant amikor beszélek valakihez, aztán jön egy harmadik személy, és elkezd annak beszélni, akivel beszéltem. Egyébként se szoktam sokat beszélgetni, a fóbiám miatt, de ilyenkor végképp megsemmisülök.
2015. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én falusi gyerek vagyok, és megtanultam az alapvető illemszabályokat. Viszont középiskolába városba járok, ahol az osztálytársaim túlnyomó részt városiak, és fogalmuk sincs az illemről... Ha belepofáznak a mondandómba, akkor álltalában rájuk kiabálok, hogy én beszélek cseszdmeg! Lehet, hogy nem szép dolog csúnyán beszélni, de egyre jobban kezdik megtanulni, hogy nem szabad.

Egyébként ugyan így vagyunk sokmindennel, pl. öhögésnél, ásításnál stb soha nem rakták a kezüket a szájuk elé, azmiatt is ordibáltam velük elég sokszor, mostmár megtanulták azt is.

2015. nov. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki belevág a szavamba, azt nem szoktam végighallgatni, nem reagálom le azt, amit mondott. Miután befejezte azt a nagyon fontos dolgot, ami nem tudott várni a mondandóm végéig, újra elkezdem abban a hitben élve, hogy talán másodjára már el tudom mondani, amit akartam.
2015. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is "szavadba vágós" típus vagyok sajna.. :/ De ha az én szavamba vágnak, én megállok és meghallgatom azt, aki a szavamba vágott.
2015. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem apósom ilyen s eggfej, képes a mondanivalóm közepén felállni és kimenni a szobából.Kérdez valamit,de még sem hallgatja a választ.

A drága kisfia is eljátsza ezt néha,de ő úgy hogy meghallgat,aztán teljesen másról kezd el beszélni.

Sosem értettem az ilyen birkákat!

2015. nov. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én beleszoktam vágni mások szavába igy az enyimbe nem tudnak mert megsértődnek, és bekussolnak.
2015. nov. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!