Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire buták az emberek...

Miért ennyire buták az emberek és beletörődnek mindenbe?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a legtöbb embert ha hátrányos helyzetbe sodorják inkább nem tesz semmit és beletörődik vagy nem érdekli.

Pl. nyáron az egyetem mellett gyakornokként dolgoztam, a cég iskolaszövetkezeten keresztül foglalkoztatott. Nem elég, hogy a fizetést 10.-e helyett 15-én küldték (jobb esetben), de még a fizetésemről hónapról hónapra egyre több hiányzott, kezdetben csak 250 forint, később 300, majd még több. Próbáltam elérni telefonon, személyesen az iskolaszövetkezetet, de a telefont nem vették fel, személyesen pedig csak a recepciós tartózkodott a helyiségben, aki állítólag nem ezzel foglalkozik. E-mailben kerestem fel őket, mivel a szerződés nem tartalmazta azt, hogy az szja-n kívül bármit is levonnának, már kb. az országban lévő összes irodájukba elküldtem az e-mailt mire végre kegyeskedett válaszolni egy vezetőnek magát megnevező illető. Mindenféle magyarázat nélkül elküldött egy bérlapnak nevezett valamit, ami a nevemet és a nettó fizetésemet tartalmazta, ilyet még egy óvodás is tud kreálni. Erre kérdőre vontam, de nem reagált, így bejelentettem a szövetkezetet az illetékes hatóságoknak. Már eltelt azóta több hónap, tegnap kaptam választ az illetékes hatóságtól, hogy az iskolaszövetkezet kezdetben őket is próbálta leterelni, félrevezetni, de sikerült megszerezni a szükséges iratokat tőlük, amiket átnéztek és nagyon nincs rendben náluk semmit, ezért megkezdték a szükséges eljárást ellenük.

Több ismerősömnek is elmeséltem a helyzetet akik közül páran szintén dolgoztak az adott iskolaszövetkezetnél, még nyáron próbáltak lebeszélni a bejelentésről mondván, hogy inkább örüljek annak, hogy van munkám, pár száz forint nem a világ vége. Igen ám, de mindenkitől pár száz forint az nekik havi több százezer, millió plusz bevétel. Tegnap elmeséltem az ismerőseimnek amit az illetékes hatóság válaszolt, megint én lettem a hibás, hogy majd miattam megszűnik az iskolaszövetkezet és sok diáknak nem lesz munkája miért nem tudtam örülni annak, hogy találtam munkát. Ezen kívül még arra is hivatkoztak többek között, hogy ne csodálkozzak, ha nem fog többé egy iskolaszövetkezet sem foglalkoztatni. Más iskolaszövetkezet is próbált már korábban kétszer 3000 forinttal lenyúlni, de náluk elég volt egy fenyegetés hogy bejelentem őket és rögtön kifizették a hiányzó összeget viszont később ugyanúgy foglalkoztattak tovább.

Nem értem, miért félnek az emberek? Ha valaki megkárosítja őket miért nézik tétlenül? Miért nem gondolnak bele abba, hogy ha ezt hagyják akkor a másik fél tovább fog menni és tovább fog tőlük lopni még nagyobb összegeket? Miért az a hibás, aki megpróbál tenni ellene? Egyszerűen felfoghatatlan számomra.


2015. nov. 21. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
igazad van a legtöbb polgárból droid birkákat kreáltak.de csak a gyenge jellemüekből.én is mindig tartom az igazamat,az elveimet.
2015. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Félelemből vagy lustaságból. Pedig igazad van, érdemes utánamenni a dolgoknak, én sem szoktam annyiban hagyni.
2015. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örülök neki, hogy így látjátok és nem vagyok ezzel egyedül. Sajnos sok cég az országban azért van ennyire monopolhelyzetben, mert az állampolgárok is hagyják.

Legtöbbjük panaszkodik, hogy neki mennyire rossz, de nem tesz ellene semmit vagy ha tehetne akkor sem tesz. Egy másik példa: Ahol lakom egy kisebb vasútállomás van, de elég nagy az utasforgalom, forgalmista nincs, jegykiadás csak késő délelőtt és kora délután.

A világítás 2 hete nem működött a vasútállomáson, mivel már reggelente is sötét van, így reggel és este is korom sötétben voltam az emberek, akik a vonatra vártak. Nekem egy ismerősöm mesélte, hogy sötét volt a múlthéten egyik reggel, mikor ment és majdnem elesett. Tegnap én is korán indultam el, így magam is tapasztaltam, hogy az emberek a sötétben botorkálnak, a telefonjukkal világítanak, hogy ki ne essenek a sínekre. Nézni is rossz volt, nem értettem miért nem jelentik be. Bejelentettem, pár órára rá érkezett a válasz, hogy köszönik a bejelentést, mikor este jöttem haza már jó volt a világítás. Ha ezt valaki előbb megteszi, akkor már rég megjavították volna és nem a telefonnal kellett volna szórakozniuk, hogy lássanak.

2015. nov. 21. 13:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jól csinálod. Én ezt úgy szoktam csinálni -sajnos- hogy megnézem mennyi a károm, mennyi időbe telik rendezni vagy behajtani, és kiszámolom az órabért belőle. HA több, mint emynnit munkával keresnék akkor belevágok. kb 1800 az órabérem, úgyhogy elég sok minden ki szokott csúszni a kezem közül. Nem éri meg utánamenni egyszerűen.
2015. nov. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, viszont megértem azokat is, akik nem akarnak szólni. Nem azért mert birkák, hanem azért, mert nagyobbat bukhatnak, mint az a pár száz forint. Régebben dolgoztam egy helyen, észrevettem, hogy csúnyán átvernek, részletekbe felesleges belemenni. A lényeg, hogy én sem szóltam, mert a fizetésem, szó szerint kenyérre kellett, és hogy a számlákat rendezni tudja. Rosszul esett, hogy kihasználnak, de kénytelen voltam eltűrni, mert sem eladósodni, sem éhezni nem akartam. Persze amint lehetőségem adódott váltottam, de addig is kénytelen voltam létezni valamiből.
2015. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti:

Hogy érted azt, hogy utánanézel, hogy mennyi idődbe telik és ha nem éri meg nem teszel semmit? Csak be kellett szkennelni pár papírt, e-mail másolatokat és megfogalmazni egy levelet, ez max. fél óra. Elég szomorú, ha erre nincs idejük az embereknek, inkább végignézik, hogy átverik őket.

Nemrég visszavittem egy cipőt ami leroncsolódott 1 hónap alatt annyira, mint másik 10 év alatt, bevizsgáltatta az üzlet a saját bevizsgálójukkal, majd visszaküldték, hogy járási sajátosság. Az eladó magától javasolta a fogyasztóvédelmet mondván, hogy "az embereknek úgysincs erre idejük így beletörődnek a "szakvéleménybe"". Ez a baj, hogy mindenkit át lehet verni, mert így gondolkodik, hogy nincs ideje pár fotót készíteni a szétkopott termékről és megírni a levelet a fogyasztóvédelemnek.


Utolsó előtti:

Teljesen igazad van, vannak olyan helyzetek, mikor az ember nem tehet mást és szüksége van a pénzre, nem is az ilyen helyzetekre gondoltam, hiszen te is leléptél, amint lett másik lehetőséged. Te láttad, hogy hibáznak, de nem szóltál, mert különben nem tudtál volna megélni.

Nem ezekre a helyzetekre gondoltam.

Hanem

Az egyik ismerősöm még mindig meg van győződve arról, hogy havi 300 forintért nem kellett volna feljelenti őket, mert az semmi. Levezettem neki, hogy az évi 3600 forint, ami szintén nem sok. Azonban ha a szövetkezet tegyük fel csak 100 ezer diákot foglalkoztat, akkor az már évi 360 000 000 Ft plusz bevétel, ami elég sok úgy gondolom. Erre a válasz arrogánsan: hagyjuk, még a végén engem is feljelentesz. A baj az, hogy az emberek mindig csak E/1 személyben gondolkodnak.

2015. nov. 21. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!