Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Soha nem szeretnék megházasodn...

Soha nem szeretnék megházasodni. Elítélendő ez?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sok embernek,jobbára nőknek,nagyon fontos dolog az esküvő és sokuk erre a napra vár hosszú évekig,de valahogy engem ez a dolog nem vonzz.

Az ismertségi körömben nem is tudok olyan emberről aki ne vált volna el: Szüleim elváltak,nagyszüleim elváltak,kereszt szüleim elváltak,stb..

Tesómék most váltak el, 3 év házasság után és az első gyerek születése után 1 évvel.

Anyám napok óta ezen rágódik és nem is hajlandó beszélni a fiával.

Sok olyan eset van,amikor már csak a gyerekek miatt vannak együtt az emberek és inkább élnek egymás mellett mint két idegen.

Aztán ha a gyerekek elköltöznek otthonról,akkor még rosszabb lesz a helyzet.

Nem is egymással élnek,hanem egymás mellett,úgynevezett társas magány.

A társadalom erőlteti a házasság intézményét és ha nem vagy házas,akkor lenézik az embert,mintha valami bűn lenne.

Mit gondolsz erről?



2015. nov. 23. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem veszem észre, hogy elítélnék, de nekem aztán eléggé mindegy, ki mit gondol :)

Teljesen igazad van, egy csomó igen rossz házasság van.

Én azért nem kötök házasságot, mert eléggé falból lenne, mivel nekem a világon semmit nem jelent, csak egy papírt. A párommal nem amiatt vagyok együtt s nem is a közös ház miatt. Aki akar, házasodjon, aki nem, nem.

Aki igazán külön akar menni, megteszi házasság esetén is, többnyire macerásabb, de azért nem akkora összetartó erő az.

Társas magány s együtt maradás persze házasság nélkül is lazán megtörténhet, vannak társfüggők.

Tényleg nem látok nagy különbséget, pontosabban sokkal nagyobb a különbség a házasságok és az anélkül együttélések között, mint a kétféle dolog között. Ez nem meglepő, ha egyszer az emberek mások.


Régen volt igen nehéz kihagyni a házasságot, most már sokan teszik és amúgyis elég nagy ívben lehet hanyagolni azok véleményét, akiknek nem tetszik. A saját életüket igazgassák.

2015. nov. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn. Szíved joga. Pláne a mai világban. AFÉRJEM is így gondolkodott a kapcsolatunk első hét évében. Én nem problémáztam ezen. Őt szerettem és nem a hivatalos kapcsolatot kettőnk között. Aztán 7 év után bekattant,és elvett feleségül. Őszintén?Ettől
2015. nov. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Dehogy bűn. Szíved joga. Pláne a mai világban. AFÉRJEM is így gondolkodott a kapcsolatunk első hét évében. Én nem problémáztam ezen. Őt szerettem és nem a hivatalos kapcsolatot kettőnk között. Aztán 7 év után bekattant,és elvett feleségül. Őszintén?Ettől sem jobb, sem rosszabb nem lett a kapcsolatunk. Továbbra is ugyanúgy szeretjük egymást, immár húsz éve.
2015. nov. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

tolem azt csinalsz amit akarsz.


Mondjuk eleg rossz peldak vannak elotted.

2015. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak szubkultúrák, amiben vannak bizonyos jellemzők, hát, ha iylet fogtál ki, ahol mindenki házas, és ez a norma, akkor ott elítélhetik. De azon a körön kívül egyáltalán nem jellemző.
2015. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok és én sem szeretnék megházasodni,nem szeretek a középpontban lenni,meg a nagy felhajtásokat sem szeretem. Meg csak egy nagy buliért ami rengeteg pénzbe kerül meg némi papírért szerintem felesleges. Esküvő inkább hagyomány. De én is sok olyat láttam,hogy elváltak. Legjobb barátnőmet eljegyezte a barátja erre fél év múlva külön mentek nos még szerencse,hogy nem volt esküvő,pasi nagyon akart. Viszont barátnőm várni akart vele. Jól is tette!
2015. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Én nő vagyok és én sem szeretnék megházasodni,nem szeretek a középpontban lenni,meg a nagy felhajtásokat sem szeretem. Meg csak egy nagy buliért ami rengeteg pénzbe kerül meg némi papírért szerintem felesleges."


Nem ez a házasságkötés, nem jól tudod.

2015. nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem az. Én se akarok.
2015. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én se akarok megházasodni. Dugni akarok minden nővel!
2015. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem ítélem el a dolgot. Bár egyedül rossz, ezért inkább azt mondom, hogy idős korban érdemes házasságot kötni.
2015. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!