Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valahol olvastam hogy sokat...

Valahol olvastam hogy sokat elmond egy emberről a cipője. Főleg a férfiakról. Mit gondoltok erről lányok?

Figyelt kérdés

2015. nov. 27. 10:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%

Pl. ez a marhaság:

"Aki mínusz fokokban is félcipőt hord feltehetően nem a leggazdagabb családból származik."


Képzeld, én pl. mínusz fokokban is félcipőt hordok, de ennek csak annyi a magyarázata, hogy utálom a bakancsot, és félcipőben sem fázik a lában. Nem értem, mi köze van annak ehhez, hogy én milyen családból származok :D


Max. ha leesik a hó, akkor veszek fel bakancsot, de az más kérdés...

2015. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én nagyon lányos lány vagyok, de mindig bakancsot hordok, mert ez tetszik.


A 8-asnak pont az ellenkezője vagyok: ha egy cipő kényelmetlen, akkor ideges vagyok, kiabálós, gonosz. Az nem én vagyok.


Ezt a mondást egyébként úgy kell érteni, hogy a cipőnek nem szentelnek nagy figyelmet.


Van egy másik mondás, hogy akinél mindig tisztaság van, annál mindenhol az van, akinél meg csak látszat, mert vendégek jöttek, azok csak szemvonaltól térdig takarítanak, az ezektől fentebb vagy lentebb lévő helyeken nincs akkora rend.


Na, ugyanez van itt. Általában nagyobb hangsúlyt fektetnek a ruhára, és a cipő árulja el őket. A stílus mindegy. Ha van egy öltönyös, rocker, deszkás (léteznek még deszkások???), a ruhája lehet tiszta, de a cipőre nem szoktak figyelni.


Itt feltételezzük, hogy ismered az illetőt, nem csak egyszer látod, amikor kint latyak van.

2015. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok lány, de a magamból kiindulva, egyetértek a felvetéssel.

Én például tavasszal/ősszel imádok tornacipőt hordani, mert az is egy olyan lezser, laza darab, mint amilyennek én tartom saját magamat. Illik a személyiségemhez.

Plusz a tornacsuka klasszikus értelemben a punkok cipője volt, én pedig imádom a punk-rock zenét :)

22/F

2015. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ez önmagában egy óriási butaság. Ha eléd rakom egy ember cipőjét, gondolsz pár dologra és fele sem lesz igaz.

Van egy jó Puma cipőm, a többi kínai, meg van egy alkalmim. Ha eléd rakom az alkalmi cipőm, elegánsnak gondolsz, pedig csak vizsgákra hordom. Ha eléd rakom a Puma cipőm, igénytelennek tartasz, mert már kezd leválni az oldala. Pedig csak nincs pénzem most új cipőt venni és még bőven hordható és kényelmes.


A cipő tisztaságáról sem lehet feltétlenül az illetőre következtetni. Ha mutatok neked egy cipőt szombat délután, ami koszos, akkor az illető igénytelen? Mi van, ha előző nap buliban volt és épp alszik még másnaposan?


Persze, vannak olyan helyzetek, ahol a cipőből ÉS az öltözködésből következtetni lehet az emberek egyes tulajdonságaira, de komolyabb képet nem lehet összerakni. Ahhoz minimum még kell a testbeszéd.

2015. nov. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Pár hónapja ráejtettem a lábamra a varrógépet és a nagylábujjam körme felpöndörödött, majd egyik éjjel a párom véletlenül belerúgott a lábamba és ez a félig lelógó körmöm lerepült teljesen. Bekötöttem gézzel és fájdalomcsillapítót is bevettem, utána papucsban mászkáltam tél elején még egy ideig. Fázott papucsban a lábam, de nem bírtam felvenni cipőt, mert az fájt. Aztán amikor a körmöm helyén már elkezdett nőni a bőr, vettem egy kínai sportcipőt, ami 1 számmal nagyobb volt, hogy elférjen az elejében a lábujjam anélkül, hogy hozzáérne, és ezt a cipőt addig hordtam amíg félig kinőtt a köröm, és regenerálódott a lábujjam a szétzúzás után. Ez volt az egyetlen, amit el bírtam viselni fájdalom nélkül. Ezért lettem volna igénytelen?


Tudom, ez egy extrém példa, de ebből milyen következtetés lehet levonni?


Bármikor megeshet, hogy valaki magassarkúban megy egyik nap, utána meg sportcipőben. Attól is függ, hogy hova megy éppen, milyen dolgai vannak. Én sem öltözöm mindennap ugyanúgy. Van nekem is több cipőm. Szerintem minden nőnek van.

2015. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Így igaz! De nemcsak a cipője, a táskája is, és nem csak a férfiakról, hanem a táska például a nőkről is mindent elárul, nem csak azt, hogy mennyi a pénze, de azt is, hogy van-e egyáltalán ízlése, mert egy vászontáska is lehet ízléses, ha színben passzol a ruhához és egyébként jól néz ki, de egy műbőr vacak az nem!
2015. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
folyt.: se cipőben, se táskában műbőrt nem tudok elképzelni.
2015. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Deszkás cipoket hordok mi a gond?!:)
2015. nov. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond vele, fiataloknak jó, de én például nem tudok olyan cipőben járni,minek nincs sarka, mert rögtön megfájdul a derekam.Lehet, neked is idővel kárt fog tenni a gerincedben. Majd 10 év múlva.
2015. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
De ugye, ha színházba mész, nem deszkás cipőben teszed?
2015. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!