Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz vagyok?...

Szerintetek rossz vagyok? Szerintetek anyukám jogosan van felháborodva?

Figyelt kérdés
Ma reggel 7órakor keltettek hogy menjek iskolába én majd szivrohamot kaptam mert van valami hülye fóbiám a késéssel kapcsolatban...na mind1 tehát amikor felkeltettek rohantam öltözni pedig még egy órám a suliig...és akkor eszembe jutott, hogy még be kell pakolnom, az is hogy töri az első óránk és két anyagbol felelünk belőle egyszerre az is hogy utána kémia doga utána fizika doga utána még hogy fél óráig sminkelem magam...de mire ezeket kigondoltam már 7:18 volt és akkor felhivtam az anyukamat hogy nem igazolná-e nekem ezt a napot azt mondta hogy már nagyon elege van ebből hogy hozom haza az egyeseket pedig ebben az évben csak 3 egyesem van ami hozzám képest jó! Aztán végül mondta hogy ha igy folytatom elveszi a telefonomat meg még egy csomó mindent mondott....szerintetek mire való az igazolás ha nem erre?! Ha beteg vagy akkor úgyis majd az orvos ad igazolást!...

2015. nov. 30. 07:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez alapján mégsem mentél iskolába, vagy még a suliban is csak a telefonodat nyomkodod ahelyett, hogy inkább próbálnál felkészülni a szünetekben az órára. Hétfő van, két és fél napod volt felkészülni a mai napra, ha beleszámoljuk a péntek délutánt is. Ennek bőven elégnek kéne lennie ahhoz, hogy ne hétfőn reggel jusson eszedbe, hogy mi minden vár rád az iskolában.

Az pedig abszurd, hogy fél óráig sminkeled magad. Egy bálba készül a sminked, vagy iskolába? Én 5 percre le tudtam redukálni a sminkelési rituálémat az iskolába, pláne, ha késésben voltam.

A szülői igazolás pedig tényleg nem erre lett kitalálva, bár hallottam már olyan eseteket, hogy a szülő mondta, ahogy látta a lányát a sok könyv felett gubbasztva, hogy oké, akkor holnap igazolom neked a hiányzásod, mert látom, hogy tényleg nagyon sokat kell tanulnod. De ez egyedi eset szerintem.

Anyukád pedig jogosan volt felháborodva szerintem, ha azt a három egyesedet nem úgy szerezted, hogy a tanár volt a bunkó, hanem tényleg te nem készültél fel az órára és már nem először fordul elő, hogy félsz bemenni az iskolába, mert túl sok dolgozat vár rád.

Két anyagból feleni történelemből nem nagy dolog, az a két dolgozat sem, de ha nem készülsz fel rá, akkor persze jogosan félsz tőle.

Ha nem megy úgy a tanulás, kérd meg anyukádat, hogy segítsen vele, de ne úgy, hogy igazolja a hiányzásod. Én is mentem már anyum után, hogy segítsen bioszból, mert mindig is utáltam azt a tantárgyat, de nem akartam egyeseket belőle, inkább leültünk a füzet felé, és együtt megtanultuk. Csak nekem nem aznap jutott eszembe, hogy "jaj, ma biosz felelés és szart se tudok belőle ". Anyukád biztos értékelni fogja, hogy meg akarod tanulni, még ha undorral is az arcodon. Na meg persze örülni is fog, hogy nem kell megint veszekednie veled amiatt, hogy nem akarsz bemenni iskolába, mert félsz, hogy nem készültél fel az órákra. Nekem mindig azt mondták,hogy csak annyira készüljek fel egy egy felelésre vagy dolgozatra, hogy ne kelljen félnem és stresszelnem amiatt, hogy rossz jegyet kapok. Ha szülői segítséggel,ha korrepetálással, ha csak az otthoni tanulással is, de félelem nélkül üljek be az órára.

2015. nov. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ez nálad rendszeres -e. Egyszer-egyszer szerintem belefér.


A szülői igazolásokat pedig osztályfőnöktől függően tényleg nem okos dolog eljátszani. Egy évben három szülői igazolást engedhetsz meg magadnak. Van olyan osztályfőnök aki többet is elfogad, de ha szigor van csak magaddal cseszel ki.


Nem akarlak rosszra ösztönözni, de ha legközelebb ilyen van, jobban jársz egy orvosi igazolással. Fájt a fejed, a hasad, stb. Inkább ez, minthogy eljátszd a szülői igazolásaid, amik véges számúak.

2015. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

anyukádnak van igaza...lusta voltál tanulni és most ezért akarsz otthon maradni...

remélem majd azt kapod az élettől ahogy élsz és nem mások húznak fel...majd akkor rájössz, hogy miért kellett volna tanulni...és nem lógni a dolgozatok elől...munkahelyen anyukád már nem tud kisegíteni, hogy "jajj szegény kislányom azért rontotta el, mert........"


22F

2015. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Anyukádnak igaza van, iskolás gyereknek már illene egyedül felkelni időben és előző este a táskát bepakolni, kb. első osztályban megtanultam.

Sminkelni szerintem sminkelj nyugodtan, de ne másra fogd, h nincs időd semmire, kalkuláld bele, h mire mennyi idő kell és aszerint kelj fel.

Ha felnőtt leszel, akkor is lesznek para napok, de senki nem fogja leigazolni, itt az idő h megtanuld túlélni:)

2015. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a sminkelésnél azt a fél órát úgy értettem hogy sokat kb 10 percet de max az 15 perc nem ugy ertettem hogy pont 30 perc hanem csak egy időkorlátnak amivel aut akartamondani hogy van amikor sok időt szeretek rászánni
2015. nov. 30. 14:00
 16/17 A kérdező kommentje:
Ha kérhetem ne írjatok több választ! Köszönöm!😉😉
2015. nov. 30. 14:01
 17/17 anonim ***** válasza:
49%

Ha 10-15 percet sminkelsz, akkor annyit írtál volna, nem fél órát. Bár azt sem értem, mit lehet annyit sminkelni. A hozzáállásodból kiindulva még bőven tini vagy, nem értem, hogy sikerült ilyen hosszú sminkes rituáléd összehoznod. Egy kis szempillaspirál, esetleg korrektor, púder, és huss, kész is vagy, és 5 percedbe sem tellett.

És ne amiatt kérd, hogy ne írjunk több választ, nem mert nem olyan válaszokat kaptál, amilyet akartál. Persze fáj az igazság, de bele kell törődni, hogy most igenis anyukádnak van igaza, és te csak menekülsz a kötelességeid elől hülye kifogásokkal.

2015. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!