Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem tud tullepni...

Ha valaki nem tud tullepni egy ot ert serelmen az milyen ember?

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge, és mindíg abba rúgnak bele akik a leggyengébbek

Látják hogy a földön fekszik, de azért még belerúgnak kettőt, pedig az ilyeneknek segítség kellene

2015. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz ez alatt... Vannak esetek, ahol nincs megbocsátás és az ember évekig magában hordozza, annyira felzaklatja. Él rendesen meg minden, csak néha eszébe jut és akkor gyűlöletet érez. Ezt speciel normálisnak tartom. Ideálisabb lenne, persze, ha szépen lekezelnénk mindent rögtön és onnantól felszabadulunk, de nem mindenki Zen buddhista...


Amúgy általánosan azt mondanám, érzékeny ember az ilyen. Ha öli az adott dolog, akkor személyisége bizonyos pontjában sajna gyenge, sebezhető, ez elég veszélyes lehet.

2015. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen sérelem, attól függ. Szerintem nincs olyan ember aki nem tud túllépni. Azért idővel, a feledés homályába merül a haragja szerintem.
2015. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem... lehet hogy 10 év kell hozzá, de addigra csak megbocsájt. Nem?
2015. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
olyan serelem h elhanyagoltak valami miatt
2015. nov. 30. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elhanyagolásra is lehet mentség, és talán kiderülne hogy mért tette, ha meg tudod tőle kérdezni.


Lehet hogy nagy volt rajta a nyomás, és egy kis szabadságra, kikapcsolódásra vágyott, azért lógott meg előled, vagy mittudomén... csak mondtam egy példát.

2015. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba. Nem látja a fától az erdőt. Miért mondom ezt?

Megpróbálom dióhéjban elmagyarázni.

Haragot csak akkor érzünk, amikor ellenünk történik valami. Mondok egy példát. Ha a harmadik szomszéd Gizi nénit leqrvázza a haverod, nem érzel semmit. Ha ugyanezt az anyukáddal teszi, az vért kíván! Tehát hogy is van ez? Maga a tett nem változott, csak annak megítélése. Innen nézve pedig az van, hogy csak te magad döntöd el, hogy kire haragszol és kire nem.

2015. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem engem hanyagoltak el en hanyagoltam el vkit de ugy h igazabol nem ezt akartam
2015. nov. 30. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen kisebb sérelmeket azért is fontos jó mélyre lenyelni, mert valószínűleg a másik embernek az akkora kicsinység, hogy szóvá sem tehető.

Ha valaki tényleg komoly helyzetben megbántott, amit kilehet tárgyalni, olyankor könnyebben túllép az ember, de általában pl. a jelentéktelen dolgokat nem biztos, hogy kibeszélik:)

Ha ezeken nem tudod túl tenni magad, az elég baj lehet, neked is rákell jönnöd, hogy lehet, hogy jelentéktelen, esetleg aképp, hogy fontosabb dolgokra fordítod a figyelmed.

2015. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha a harmadik szomszéd Gizi nénit leqrvázza a haverod, nem érzel semmit."

Itt Gizi néni az, aki érez. Bőven elég, ha valaki saján sérelmein ficánkol, nem kell mások bajait is magára vegye.:) "Gizi néni" esetében nem tudjuk, hogy indokolt-e a sérelem.

2015. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!