Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véletlen benne hagytam a...

Véletlen benne hagytam a cumimban a kakaót és az megbüdösödött. Mivel moshatjuk ki? szerintetek normális ha 16 évesen cumiból szeretek inni? Autizmus spektrumzavaros fiú vagyok.

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 21:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ecetes olló.
2015. dec. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Miért kéne leszoknia????

Neszokj le. Szereted, könnyü úgy inni, akármi, stb.

Mosószeres vizbeáztatással.

Normális.

2015. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért kéne leszoknia?

Mert ha rendes életet akar élni, akkor kell neki egy munkahely. Nyugodtan cumizhat ott is, csak úgy szarrá fogják szivatni, hogy 2 hét múlva sírva megy anyucihoz, hogy miért ilyen "gonoszak" az emberek.

Ez nem az a világ, ahol mindenki nézi azt, hogy valaki beteg. Sőt.. bárkit kiröhögnek! :) S hidd el, bármelyik embert meglehet törni belül!


Emellett ha lesz valaha barátnője, és nem hasonlóan belülről lemardt lányt szeretne, akkor ez is rossz pont. Egy vitában hamar kijön, és előbb utóbb elkezdi szégyelni majd.


Becsukhatjuk a szemünket, de ez nem az a világ, ahol ilyennek van táptalaja. :)


Végül pedig, ne felejtsük már el, hogy ki irányít. Én vagy a szokás.

Ha azt mondom, hogy mostantól pohárból iszok, akkor az úgy is lesz. Az akaraterővel vannak gondok nála.

2015. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

utolsó én nem akarok leszokni. nem keresem a kapcsolatot másokkal így ez a szivatósdi nem jön be. ha majd dolgozni fogok vannak speciális helyek kifejezetten olyan embereknek mint én. nem szeretnék barátnőt. semmit nem tudsz az autizmusról. a szüleim is sok könyvet olvastak már és én is sokat tanultam róla az évek során. de te nem tudsz.


és szerintem amúgy rosszindulatu vagy.

2015. dec. 3. 12:30
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mosogasd el simán, aztán áztasd be fertőtlenítős vízbe vagy főzd ki. Én ultra sol-lal szoktam áztatni, ha valamiben benne marad a tejtermék.

A cumiból ivás meg a magánügyed, attól függetlenül, hogy a környezeted számára nem normális. Ha meglenne hozzá a motivációd, magasan funkcionáló autiként 100%, hogy le tudnál róla szokni, motiváció hiányában viszont nem megy. Ha valamikor hátrányod származna ebből, próbálj meg lassan átszokni valami kevésbé gyerekesre. Egyébként a szüleid vagy a gyógypedagógusod nem próbált leszoktatni róla? Nálam anno komoly erőfeszítéseket tettek a körömrágásról, illetve a fejem falba ütögetéséről való leszoktatásért, több-kevesebb sikerrel (de legalább próbálkoztak). Volt "nem rágunk" "nem harapunk" és "nem ütünk" feliratú kártyám és ha egy napig kibírtam ezek nélkül, jutalompontokat kaptam. Hasonló módszer életkorodnak megfelelő átkonvertálásával lehet, hogy nálad is működne a dolog.

25/L (aspi)

2015. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. nekem nem próbálták, de olyan hogy a fejemet a falba vertem meg egyéb dolgokat én is csináltam, a számmal is csináltam valamit és arról leszoktattak engem is. de a cumimat nem adtam soha amikor kicsi voltam és nem igazán érdekelte a szüleimet. szerintem már úgy vannak vele, hogy örülnek neki hogy ilyen lettem és nem olyan mint az egyik ismerősünk autista kislánya, aki nem éppen magasan funkcionáló. amúgy máshol tudok másból is inni, de itthon mindig cumival alszom el, mert megnyugtat, nem is tudnék nélküle elaludni. és inni is ebből iszom itthon. egyébként az érettségit megcsináltad? ha igen nagyon nehéz volt? sajnos a kommunikáció baromira nehezen megy más, idegen emberek elött. és a tanulás is nagyon nehezen megy. mindent saját magamtól szoktam megtanulni és így nagyon lassan megy.
2015. dec. 3. 18:28
 17/18 anonim ***** válasza:

Előtted író vagyok, szerintem ha máshol tudsz inni pohárból, az egyelőre elég. Otthon senki sem látja, ha egyébként tudsz kompenzálni emberek közt, akkor nem fog hátrányod számítani belőle. Én mindig utáltam a cumit, baba koromban is pohárból itattak, viszont még iskolás koromban is a saját poharamat hordtam magammal kirándulásra meg vendégségbe, mert kihánytam amit más pohárból itattak meg velem. Egyébként a kérdésed után jutott eszembe, hogy anyukám is cumiból itta a kakaót lefekvés előtt, még bőven iskolás korában is (máshol nem, csak otthon, pedig neki nincsenek auti tünetei).

A tanuláshoz annyit, hogy ha megtalálod a neked megfelelő tanulási módszert, az nagyon sokat segít. Velem sokáig az volt a baj, hogy csak egészben tudtam befogadni az információt, a lényeget nem tudtam belőle kiemelni. Elolvastam egy mesét és amikor el kellett mondanom a tartalmát, elmondtam szóról szóra az egész mesét. Ha dolgozatot írtunk, nem csak a kérdésre válaszoltam, hanem leírtam az egész oldalt, ami a könyvben ott volt, mivel egészben fényképezte le az agyam. A fotografikus memória átka (: sok gyakorlás segített, hogy a mechanikusan "elmentett" adathalmazból ki tudjam szelektálni a lényeget. Most az egyetemen is rengeteg folyamatábrával, színes filccel és a szoba minden részére felragasztott papírokkal tanulok, minden tennivalóm ki van írva különböző színekkel, napirendem van, ránézésre káosz de nekem ez jelenti a keretet, ami nélkül szétesnék.

Az érettségi egyébként nem nagy dolog. Kihúzod a tételt és egyszerűen visszamondod. Ha megtanulod a tételeket, akkor nem lehet gond. Ha a mások előtti kommunikációtól félsz, akkor előtte gyakorolj. Próbálgasd otthon, hogy fogsz ülni az asztalnál, hogy húzol tételt, hogy kezdesz hozzá, többször mondd fel a szüleidnek vagy akár egy tükör előtt magadnak. A rutin sokszor a kompenzálás lelke, ha nem ér (annyi) váratlan szituáció, kisebb valószínűséggel borulsz ki éles helyzetben. Jómagam jelenleg a 2. diplomámat csinálom és ezek az apró trükkök sokszor mentettek már meg vizsgán.

Ha ideges típus vagy, ajánlom a stressz-labdát is. Államvizsga előtt kaptam egyet, olyasféle kis nyomkodható labda, mint amit véradáskor adnak. Amikor ideges vagyok, gyakran elvesztem az uralmat a kezeim fölött, valahogy elszabadulnak és maguktól mozognak, néha csapkodnak. Ha vittem vizsgára a labdát és tudatosan azt nyomogattam, ez nem fordult elő. Aztán egyszer elfelejtettem bevinni. Először kivert a víz és már éreztem, ahogy hirtelen minden hang hangosabb lesz- a jellemző tünet, mielőtt kiborulok- aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy bár erősen fogom a széket magam mellett, én mondom a tételt, a kezeim pedig nyugton maradtak. Az élet apró örömei a mi világunkban :D

2015. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget. megpróbálom megfogadni. kompenzáció elég jól megy. csak néha nagyon feszülkté tesz hogy mindig meg kell magam játszani. amúgy nekem nincs fotografikus memóriám. részben van olyan hogy ha nem jut eszembe valami, akkor visszaidézem a papír lapot a fejemben és onnan akkor ott fejből "elolvasom" szó szerint. de inkább hang alapján tudok tanulni nagyon jól. pl zeneileg is olyan vagyok hogy amit hallok tökéletesen visszaénekelem /vissza játszom minden apró fél hanggal együtt.
2015. dec. 3. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!