Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Súlyos életképtelenségre...

Súlyos életképtelenségre megoldás?

Figyelt kérdés

Ismerjük be, a gyakorikérdések és 9gag jelentős része küzd párkapcsolati, társszerzési problémákkal, köztük én is, egyes esetekben ez akár az egész életükre is kihathat. Sok esetben öngerjesztő folyamatot hoz létre. Ezekre várnék hasznos javaslatokat :)


- Nem tudom hogy szólítsak meg egy lányt

- Nem tudom milyen helyzetben kellene (pl buszmegálló, buli, bál, stb)

- Nem tudom ezek után mi legyen

- Képtelen vagyok pár mondatnál többet beszélni, mert semmi sem történik velem

- Utálok telefonálni. Rossz érzés, ha pizzarendelés miatt fel kell hívni egy számot, inkább rendelek internetről

- Nem szeretem az új embereket.

- Félek hogy rossz szemmel fognak rám nézni olyan random emberek, random tettek miatt, amik szerintem is normálisak, de mi van ha szerintük nem.

- Az életképtelenségemet megpróbálom mindenféle pszichológiai problémával magyarázni

- Félek ezekkel orvohoz fordulni

- Ha valami el lehet ba.. rontani, akkor meg is teszem.

- Hiányzik a régi szerelmem, akivel soha nem voltam együtt. És sok éve történt.

- Annyira magányos vagyok, hogy valaki olyannal szeretnék lenni, aki nem szép, nem jó, és régebben sem működött vele.

- Ilyen hülyeségeket írok ki gyakorikérdésekre

- Annyira szerencsétlen vagyok, hogy hiába hogy "életem szerelme" kezdeményez, hogy csináljunk valamit, én félek hogy elba... rontom és így a végén semmi nem lesz belőle.

- Nem szeretek (új) társaságban enni.

- Nincs elég motivációm olyan dolgok csinálásához se, amiket egyébként szeretek

- Mindent az utolsó utáni percre hagyok, és ekkor is csak véletlenül szerzek róluk tudomást


Akinek a fenti problémák ismerősek, jöjjön nyugodtan panaszkodni, megnyugodni, hogy nincs egyedül, aki pedig megoldást tud rájuk, ne tartsa magában :)


2015. dec. 3. 02:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hívd randira a régi szerelmedet!

Vele, gondolom, volna mit beszélned.:)

2015. dec. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

buszmegálló,buli, bál- olyan gyönyörű alliteráció :D

Hány éves vagy?

2015. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A problémák akkor kezdődnek ha ezek a problémák 18 év környékén is fenn állnak. És fenn állnak bizony :/
2015. dec. 3. 07:52
 4/10 A kérdező kommentje:

Akiknek ilyesmi problémáik vannak dobjanak már egy választ hogy léteznek, esetleg kort, nemet, ilyesmit :D


Én 18F

2015. dec. 3. 08:26
 5/10 anonim ***** válasza:
létezem
2015. dec. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

" Félek hogy rossz szemmel fognak rám nézni olyan random emberek, random tettek miatt, amik szerintem is normálisak, de mi van ha szerintük nem. "

Akkor mi van? Logikával realizáld át s ha normális, szard le mit hisz egy nem logikával működő ember.

2015. dec. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%

Mindenre tudok megoldást.

Minden egyes apró és hatalmas problémádra( s persze mindre amit itt felsoroltál).

Egyátalán nem vagy életképtelen csak nem gondolkodtál el egyes dolgokon bizonyos szempotokból, így sokszor félsz ok nélkül, nem cselekszel ok nélkül, stb.

Írj ha kell segítség. Ehez hosszabb beszélgetésre van szükség.

2015. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Hehe.:) Magánpraxisod van?

Végzettséggel vagy autodidakta alapokra helyezve?

2015. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 elwera ***** válasza:

Introverdált, szocfóbiás, Nem szeret szerepelni, kommunikálni, fél a kommunikációtól és a szerepléstől, ez hogy csajozik, értem a problémát, hát nehezen.


Nem tudom, hogy van e megáldás rá. Van, de nem mindenkinél hatásos, meg hosszadalmas, meg pont le kéne győzni azt amitől parázunk.


Gyakori probléma hogy sokszor azt hisszük, ha nem leszünk magányosak, akkor a párunk majd motiválni fog, de gyakorlatilag az működik egy évig, aztán visszaáll az alapállapotba. Tehát nem megoldás a barátnő, hanem magát ezt a szocfób viselkedést kell kiölni magadból valahogy. A halogatás helyett is szemléletet váltani. Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra.


De azt ne gondold, hogy magányos vagy, mert van még pár száz ezer társad, vagy millió is, aki hasonló gondolkodású.


A párom is ilyen volt, hogy félt egy kicsit az emberektől, de ő bele kényszerült abba, hogy dolgozzon, és a munkahelyén a telefont fel kell venni, a vevőkkel beszélni kell személyesen, és ettől azért javult a hozzáállása. Először parázott, de most már jól megállja a helyét abban a helyzetben.. De más helyzetben nem annyira, tehát ez sem egy ultimate megoldás. Olyan nincs, hogy minden helyzetben javulni fog, csak abban, amivel többet foglalkozik. A szocializáció, egy hosszú folyamat.

2015. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#7 Volt már 1× régebben valakim. Sokkal jobb volt a közérzetem.

Picit nagyobb volt az önbizalmam, nem volt annyi lelki bajom, jobban aludtam, stb.. Rengeteget javított a helyzeten.


És igazából a legnagyobb gond hogy nem tudom hogy kezdjek bele, aztán hogy hogy folytassam.

Egy pár perc után már fogjuk rá szinten rendben van.

Meg attól szoktam félni hogy mi van akkor ha valami olyan van amire nem vagyok felkészülve.

Meg úgy bárki új emberrel összehoz a sors az első jópár percben inkább ne is létezne. Aztán ha van olyan téma amihez hozzá tudok szólni, akkor egy másik jó pár perc után már fogjuk rá

2015. dec. 24. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!