Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te a félre tett pénzből...

Te a félre tett pénzből szoktál költeni?

Figyelt kérdés
Amikor félre teszel pénzt,de közbe jönnek nem vàrt kiadások,akkor hozzá nyúlsz?
2015. dec. 4. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ mik a nem várt kiadások...ha megélhetést veszélyezteti akkor nyilván hozzá kell nyúlnom..de ha csak letört a csizmám sarka és a 3000 ft-osra futja a 15 ezer helyett vagy luxuscikkre van " szükségem" akkor logikusan nem nyúlok hozzá...
2015. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért van a félretett pénz, hogy szükség esetén hozzányúljunk.


Összegtől függ, ha tudom, akkor "zsebből" kifizetem. Ha pl. nyaralást foglalok, akkor azt a tartalékból teszem.

2015. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kétfajta félretett pénzem van.


Végszükség, mikor nagyon nagy a baj(pl kirúgtak)


Költőpénz. Amiből dolgokat veszek. Ennek mindig max a felét költöm el. Ebből veszek számítógéphez cuccokat, ebből nyaralok, ebből újítom fel a lakást stb

2015. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, most pont egy olyan időszak van, amikor onnan kell nagyobb összegeket költeni (lakásfelújítás).

Ilyenkor a napi életet ugyanúgy éljük, a nagyobb fizetnivalók pedig a megtakarításból mennek.

2015. dec. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiraktak munkából, így ha februárnál tovább nem találok állást, kénytelen leszek. (addig van miből rendezni a dolgaim)

Nekem is van félretett pénzem váratlan helyzetekre, meg költőpénzem a hétköznapokra, mint egy fentebb válaszolónak.

2015. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!