Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire elítélend...

Szerintetek mennyire elítélendő, ha valaki számító?

Figyelt kérdés
Azaz csak addig tartja a kapcsolatot az emberekkel, amíg szüksége van rájuk.
2015. dec. 4. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Alap ösztön. Mindenki a saját életét kell hogy építse. Aki ezt nehezményezi az általában nem tud elörejutni vagy nem talál hozzá alkalmat illetve személyt. De ök is élnek rosszabbul meg idegesen...
2015. dec. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze alap ösztön... és páran leragadtak az ösztön szinten! Egy normál embert nem az ösztöne irányít, hanem saját maga.

Én maximálisan elítélem ha valaki ezt hosszabb ideig eljátszva. Pl. oké, hogy kedveskedünk valakinek akire hirtelen szükségünk lesz. Mivel tudjuk, hogy egy szivességet fogunk kérni. Sokszor nem közvetlenül pénzben mérhetőt.

Én sem haragszom meg ha egy alattam lévő dolgozó a szoksásosnál is udvariasabb lesz, meghív az ebédre, stb. Ilyenkor tudom, hogy szabadság kell, vagy előleg, ajánlás valahova. Nem haragszom, mert mindig közbe jöhet valami. Miközben tudom, hogy máskor meg nem is érdekli, hogy lélegzem-e.

Azonban amikor ez állandó lesz, főleg kompenzáció nélkül, akkor már ideges leszek, és a 3. alkalom után megszakítom a kapcsolatot.

2015. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meglehetősen.
2015. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki addig tart kapcsolatot míg érdeke van nem feltétlen nyal segget, mert nem előember, persze a legtöbb aluliskolàzottnak csak így megy ez is tény, de ez is egy primitív hozzállás ugyanolyan alap elítélés...és még mindig az él jobban aki a felesleges kapcsolatokat leépíti, mint legyen 300 tök felesleges érdektelen kapcsolata.
2015. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb emberrel csak így van értelme kapcsolatot tartani, vagy téged hagynak ott. Természetesen, aki megbízható, azzal elítélem, ha számítóan használják.
2015. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!