Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hangszereteket mennyi (hány...

Hangszereteket mennyi (hány hónap) gyakorlata után vettétek meg?

Figyelt kérdés

Pontosabban hegedűre gondolok.

Ti miután megkezdtétek a tanulmányozását (gondolom valaki máséval) azután mennyi időre rá vettetek sajátot?

Hamarabb/ később ettétek volna? Megbántátok?


Én karácsonyra szeretném megvenni magamnak (úgy, hogy szüleim 1/6-7-ét pótolják) de előbb kikérném a tanárom véleményét, hogy melyiket vegyem.

Ti mennyi idő után vettétek meg/ vennétek meg?


2015. dec. 4. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gitárt előre vettem. Elhatároztam magam. Annyi előzetes ismeretem volt hogy egy ismerősét egy-két alkalommal kézbe vettem. Megvettem egy olcsó kezdő hangszert (gitár nem drága, hegedő már más téma) én megtanultam annyira otthon hogy ugyanazt a húrt pengessem jól amit épp fogok, meg az alap akkordokat és utána mentem el tanárhoz. Így egy keveset spóroltam.

Szerintem akkor vegyél ha határozott vagy hogy tényleg szeretnéd és nem fogod abbahagyni. Egy saját darab sose árt, így legalább nem kell bérelni. És ha esetleg valami baleset történik akkor nem terhel hirtelen költség mintha másét viszed haza.

2015. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hegedűhöz nem értek sajnos, legfeljebb a gambához minimálisan, de az meg nem hegedű, vagyis ugyan az a hangszercsoport, mindegy, körülményes... :-) Én az első gitáromat úgy vettem, hogy azt sem tudtam mi az. Az életem első havi fizetése ráment teljesen de nem bántam meg soha sem,azóta sem. A második gitáromnál tudtam már gitározni rendesebben és a harmadik lett az igazi és egyelőre az utolsó, amivel már fel is szoktam lépni. Szóval szerintem ezen ne gondolkozz semennyit sem, vedd meg ha tetszik. Legfeljebb majd apránként gyakorolgatsz rajta eleinte, rosszat nem tesz az biztos. :-)
2015. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Legkésőbb tavaszig várnék vele. Tehát A nagyon elnyújtott határidő áprilisba lenne, viszont teljesen biztos vagyok benne hogy előbb-utóbb meglesz!

Jelenlegi költség amit állni tudok (és egyáltalán nem bánnám meg) 175.000 forint. A szüleim (maximum) 30.000-val támogatnának. Ha egy jobbacska nem telnek ki, akkor még rádolgoznék, és tavaszig ki tudnék keresni még egy olyan 70.000 forintot.

Előbb-utóbb úgyis megvenném :) a pénz már nem nagyon akadály.

2015. dec. 4. 20:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg 2/ 2,5 hónapja tanulok játszani ezen a hangszeren. Heti 2 órám van. Szépen, lassan haladunk, mostanában kb. hetente, vagy másfélhetente veszünk új hangot :)
2015. dec. 4. 20:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fél évet még bőven rávárhatsz ha addig pénzt is szerzel. Addig úgy is csak az alapokat veszitek szóval megleszel úgy is. Azon túl rájössz hogy csak kezdeti lelkesedés volt-e vagy kitartóan fogod csapatni :D Ha utóbbi akkor pedig simán megveheted :) Mindent bele :D
2015. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!