Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek apám antiszociális...

Szerintetek apám antiszociális és/vagy mizantróp? 20/F

Figyelt kérdés

Meg kell jegyezni, hogy régen nem volt ilyen (ennyire?).


- Nem foglalkozik velem, nem érdekli, hogy mit csinálok, rossz, vagy jó történést ugyan úgy kezel;

- Anyámnak sem segít semmit, amire megkéri, másnak meg mindent elvállal, meg nekem sem;

- Felgyűjti maga előtt az elvállalt, el nem végzett munkákat és még mi égünk helyette;

- Képes a végsőkig dolgozni, a pénz nem nagyon érdekli, hogy mennyit keres vele;

- Mindent ő akar megcsinálni, mondván más nem érthet hozzá, meg nem tudja;

- Szereti az alkoholt;

- Otthon általában hangosan bömbölteti a TV-t, habzsolja az akció filmeket, amiben vér folyik. Azt mondja nem amiatt nézi, nem arról szól, de én látom, hogy írtóztatja magát direkt;

- Ha valaki énekel a Tv-ben, akkor többnyire vagy nyekergős cigány, vagy fahangú rihének mondja;

- Nagyon konzervatív, valósággal megbélyegzi azokat az embereket, akik az általa feleslegesnek, vagy hülyeségnek vélt dolgokat használni merik;

- Nem érti mire jó, illetve miért jó a sport;

- A sportteljesítményt nem tudja értékelni;

- Nincsen határozott akarata, mindenre igent mond;

- Másokat csodál, akik nem túl iskolázottak, és a jelentéktelen dolgaitól van elájulva;

- A magas elméleti tudásomat nem nézi semmibe, meg másét sem;

- Olyan dolgoknak szentel nagy jelentőséget, ami apróság, és gyakran nem is számít, a fontosabb dolgokra nem nem marad kitartása;

- Társaságban fennhangon hangoztatja, hogy milyen köcsög emberek vannak;

- Általában negatív dolog felé ferdíti el valakinek a tulajdonságát, viselkedését;

- Szereti az ember még lejjebb épteni, meg felidegesíteni, mikor beteg: Nekem nem hitte el például, hogy láza vagyok, azért sem! Illetve előszeretettel festi az ördögöt a falra, persze közönbösen;

- Tv nézés közben nem is hallja, ha szólunk hozzá;


Szerintetek? mit tegyek? Annyira idegesít, mert nem volt ilyen.


2015. dec. 9. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az antiszociális/mizantróp az más, ezek a kifejezések az emberekhez való általános viszonyát jelölik, de itt nem(csak) ez a probléma. Apád egyszerűen primitív, tanulatlan, korlátolt. Majd te jobb leszel.
2015. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont az, hogy tanult, meg nagyon tapasztalt. Több évig volt fejlesztő mérnök, olyan 10-15 évvel ezelőtt. De azóta mintha megállt volna az idő. " A windows XP-nél nincsen jobb, meg az asztali gépnél "
2015. dec. 9. 13:04
 3/5 A kérdező kommentje:
De ezeken kívül az, amit írtál. De hogy lehet valaki tanult, de egyszerre primitív is, meg ilyen mizantróp szerű? Vagy milyennek lehet nevezni akkor?
2015. dec. 9. 13:05
 4/5 anonim válasza:

El kell tudnod fogadni olyannak amilyen.


Szerintem inkább örülj annak, hogy még végez hasznos dolgokat is, pld. eltartja a családot amíg te tanulsz.


Ne hagyd magadban a negatív látásmódot felerősödni vele kapcsolatban, légy inkább elnéző, és gondolj arra, hogy lehet hogy amikor te öreg leszel téged is ilyen kritikus szemek fognak méregetni.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetnek igazak vele kapcsolatban a meglátásaid, de azt gondolom, hogy azért biztos, hogy vannak pozitív tulajdonságai is.

Ha jól számoltam össz visz 19db rossz dolgot mondtál rá, karácsonyi feladatként/ajándékból most próbálj meg legalább 19db. pozitív dolgot leírni róla. :)

2015. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem antiszociális. Valamiért nekem úgy tűnik ahogy leírtad , hogy mindig bizonyítani akarja , hogy ő a főnök. Nagyon gusztustalan viselkedés ez amit az apukád művel. Biztos hogy semmi oka nincs rá, ismerem az ilyen tipusú embereket. Azt hiszik alfahímek még 40 vagy 50 évesen is. Ne hagyd magad mert roszabb lesz.
2015. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!