Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szedjem össze magam?

Hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, eddig összesen 4 hónapot dolgoztam egy gyárban 18 éves korom óta, + jártam fél évet egyetemre. Konkrétan 3 évig nem csináltam az életemben semmit, csak itthon ültem és játszottam, yt videókat néztem. Szociális életem is nulla volt, volt hogy 1 évig szó szerintem nem mentem ki az utcára. :D


Szüleim eltartanak, bár nem szeretek itt élni. A környék lepukkant, a szomszéd szeméttel tüzel így majd meg lehet fulladni egész télen(most is nyomatja, és 10 év múlva is ugyan így szeméttel fog tüzelni, mint ahogy 10 éve is azzal tüzelt). 91 éves papánkkal élünk, szüleim elváltak, a nyugdíjból + anyám fizetéséből el tudunk éldegélni, de ez ez nagy kaksi élet számomra, hiába van kaja meg tető a fejem felett. Papám is kezd már bekattanni, éjszaka kitalálja hogy nincs bezárva az ajtó és elkezdi késsel feszegetni a zárat, nem húzza le maga után a budit és hasonlók.


Egész életemben motiválatlan voltam, sosem sportoltam semmit, nem volt semmilyen hobbim, nem érdekelt sohasem semmi. Iskolám egy hulladék volt, volt 1-2 jó tanár, de volt olyan is aki konkrétan egy könyvet nem olvasott el abból amit tanítani kellett volna, mégis valahogy összejött neki a diploma. Viszont volt 1 év amikor motivált voltam, elkezdtem sportolni, MINDEN NAP leültem tanulni egy tantárgyat, mivel a régi semmirekellő tanárunk helyét átvette egy másik aki meghozta a kedvem a tanuláshoz. Ez az egyetlen év volt eddig az életemben amikor úgy éreztem hogy folyamatosan fejlődök, viszont a tanárunkat később visszacserélték a semmire kellő tanárra, és nekem egy ideig még kitartott a motivációm, később középsuli után teljesen szétcsúsztam az egyetemi kudarcok miatt.

Az a baj hogy túlságosan lusta vagyok, magamtól sosem fogok elérni semmit hogyha nem merítek valamiből motivációt. Másnak már beszéltem erről, ő ajánlott 1-2 önfejlesztő könyvet, de ezeket még végigolvasni is lusta voltam, bár ehhez az is hozzá tartozik hogy a legtöbb ilyen könyvet baromságnak tartom.


Van itt olyan aki hozzám hasonlóan semmirekellő volt, de sikerült ezen változtatnia?


2015. dec. 11. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Figyu ha jó neked a szarban élni, 22 évesen, mint valami magatehetetlen nem is tudom mi, akkor folytasd ezt. De tudd azt is, hogy ilyen mentalitással a kutyának sem fogsz eklleni és urambocsá valami baleset történik a családtagjaiddal, ott fog éhen halni egymagad. Felőlem aztán megvárhatod...
2015. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 22 éves vagyok, régen én is elég sokat játszottam, de én nem csak a játékot láttam benne...elkezdtem programozni!


Te szeretsz játszani és videókat nézegetni...ebből is meg lehet élni, ha jól csinálod...


Én 14 évesen játék miatt kezdtem el programozni, ma 3 szakmám van, 2 éve dolgozok főállásban és elég jól keresek és elég jól lehetőségeim vannak...


Nem a tanárnak és az iskolának tanulsz!

Ha érdekel a dolog akkor tanulj, menj utána...

Nézhetsz olyan youtube videót amiben mondjuk programozást tanulsz, vagy épp videó vágást...ami érdekel azt csináld, de ne lustálkodj, hanem csináld is!


22F

2015. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*fogsz

amúgy meg az is szomorú, hogy ennyire jó neked, hogy senki vagy, semmi életcél vagy álmok nélkül, csak tengődsz...

2015. dec. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tanulással nekem az a legnagyobb problémám hogy hiába érdekel pl a programozás(pont programozás tanár volt egyébként akiről írtam), hiába tanulom, nem érzem hogy fejlődnék, így 1-2 hónap után abbahagyom. Iskolában én voltam belőle a legjobb, ha más megkérdezett tudtam neki segíteni, és egy kis verseny is kialakult az egyik haverommal ami motivált pluszban a zseniális tanár mellett. Most ez nincs meg.

Eközben Cs:go-ban vagy lolban folyamatosan kapom az xp-t, látom hogy fejlődök benne, és hihetetlen könnyű rá elbaszni az egész napomat mivel nem kell bele energiát fektetni, viszont leköt. Olyan mint egy drog, teljesen eltereli a figyelmet a valóságról, és csak azt veszi észre az ember hogy eltelt 1 nap, eltelt 1 hét, eltelt 1 hónap...


Volt hogy kémiát kezdtem el tanulni magamtól itthon, és sokkal jobban megértettem mint mikor középiskolában tanították, aztán elkezdtem azon gondolkozni hogy komolyan huszonévesen kilencedikes kémiát tanulok, amiben amúgy sem voltam jó, és ha még jobb is lennék belőle mint anno voltam akkor is mire mennék vele? Valószínűleg semmire. Megkaphatnám bármelyik okos középiskolás agyát aki jó volt kémiából se mennék vele semmire, mivel teljesen hidegen hagy. Infó is csak azért érdekelt mivel tudtam vele poénos dolgokat csinálni, teveclubbos tevét megetetni magától :D, szövegeket kiíratni visszafelé, egyszerűbb szimulációkat végezni, adatokat feldolgozni, az poén volt, de szakma szinten nem tudnék vele foglalkozni.

2015. dec. 11. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Csinálj olyan dolgot amiben látszik a fejlődésed...pl írj wow addonokat, vagy keress valami játékot amiben tudsz programozni, mint pl sa-mp-nél van a szerver...

Kitalálsz dolgokat amiket megvalósítasz és haladsz előre!

vagy kezdhetsz 0-ról saját játékot írni Unity vagy Unreal motorral...na ott majd rájössz, hogy mennyire buta vagy hozzá és látni fogod a fejlődést, mert 0-ról építesz egy teljes világot, egy játékot!


Ha szereted a kémiát és a programozást akkor pl csinálhatsz valami faxa új játékot, vagy akár oktató anyagot esetleg...

Mint pl a spore vagy hasonló játékot...

sok lehetőséged lenne tanulni és fejlődni :)


22F

2015. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%

Nem veszett ügy ha már eljutott az agyadig hogy kaksi neked ez az élet.Egyébként Te kaksizol magad alá.Motiválatlan voltál...ez úgy hangzik mint ha másoknak kéne téged ösztönözni.A kulcs az hogy neked kell saját magad.

Kezdd azzal hogy tudatosítod a tényeket.


Például: Sokkal tartozol anyádnak.Felnőtt ember vagy de eltart míg Te otthon vered a fszod.Jön az hogy tudsz ezen változtatni, egyértelmű ugye hogy munka kell.

A szomszéd szemetet éget és neked ez jaj de tré.Esetleg el is költözhetnél ha ennyire nem jön be.Húzzál bele mert eddig ahogy írtad 3 évet elpocsékoltál amit erre is fordíthattál volna.


Stb.A többi dolhod Te biztos tudod.


Mellesleg feltűnt milyen jól analizálod és ítéled meg a környezetedet.Akiket szapulsz még azok is többre vitték mint eddig Te.Magaddal legyél elfoglalva először mert röhejes vagy.Ne vedd a szívedre.

Azokat a könyveket meg elkéne olvasni mielőtt a tartalmukat baromságnak titulálod.


Milyen érdekes hogy Én, aki ezt a sok baromságot összeírta is többre vittem eddig mint Te.


Mutass valamit, ne a gép előtt b..d a rezet.Csumi.

2015. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!