Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire figyeljek oda egy beszélg...

Mire figyeljek oda egy beszélgetéskor, hogy ne legyek idegesítő?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni hogyan figyelhetnék erre oda, mert hajlamos vagyok idegesítő lenni legalábbis sokszor megkaptam már hogy az vagyok
2015. dec. 17. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem azt kérdezed, aki ezt normális hangnemben, esetleg segítő szándékkal mondta?

Nem ismerünk, nem tudjuk mi az idegesítő Benned, így pontos tanácsot nem tudunk adni.

Javaslatom: Járj utána, kinek miben vagy idegesítő és ha valóban szeretnél ez(ek)en a szokás(aid)on változtatni akkor állandóan figyeld magad beszélgetéskor. Pl. ha terjengősen beszélsz és észreveszed akkor közöld az illetővel: bocs, kicsit hosszú voltam és a lehető legrövidebben fejezd be a történetet. Nagyon sokáig mindig minden beszélgetéskor figyeld magadat. És nem csak magadat, hanem a másik reakcióját. Vedd észre, ha menne, de feltartod, ha az óráját nézi, ha kitekintget a beszélgetésből, ha kényelmetlenül feszeng és az egyéb jeleket. Kicsit tanulmányozd az emberi viselkedést, hogy jobban észrevedd ezeket a jeleket. Igy lehet, nem csak az idegesítő szokásod fog "elmúlni", hanem az átlagosnál jobb kommunikátor is lehetsz. Tudatosság, odafigyelés, összeszedettség. Annak a szem előtt tartása, hogy a kommunikációban nem csak Te vagy, hanem a másik is. Hogy emberi kapcsolataid mehetnek rá akár sorozatban, ha nem figyelsz másokra.

2015. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alexandra 13 válasza:
Szerintem válaszolj vissza amilyen hamar tudsz a kérdésekre.. mert elég idegesítő ha lassan válaszolsz.. meg próbálj egyszerre egy emberrel beszélni.. és.. ne mindig ird le amit gondolsz,fogalmazd meg egy kicsit szebben,hogy ne legyen sértő..
2015. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!