Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rosszindulatú...

Szerintetek is rosszindulatú vagyok?

Figyelt kérdés

Próbálok elsőnek mindenkivel kedvesen viselkedni,de bennem van az előítéletesség,amit nehezen vetkőzök le.(pl.nem találom szimpatikusnak külsőre)

Vagy mondjuk azokkal,akikkel igazán jóban vagyok,és bízom bennük,szeretem kibeszélni az embereket,persze nem mondom a szemükbe. Ezt egyfajta "véleménykinyilvánítás"nak fogom fel,mert érdekel a másik véleménye is az adott személyről.

Viszont most az osztályomban van egy lány,aki nagyon idegesít. Eleinte próbáltam vele barátkozni,de hamar rájöttem,hogy erőszakos,beképzelt. És szépen megszakítottam vele a kapcsolatomat. Eleinte nyomult,de aztán rájött,hogy mi a helyzet. A többi osztálytársam is utálja őt,tehát nem alaptalan az,amit én gondolok. Mellesleg nagyon csúnya is,ami nem zavart volna,ha nem lenne ilyen a természete. De ez csak hab a tortán.

Aztán van egy olyan "tulajdonságom" is,amitől szeretnék megszabadulni,hogy kicsit elővigyázatlan vagyok. Például egy tanárról beszélek,és pont ő jön el mögöttem...stb. Ki van még így a dolgokkal? :)



2015. nov. 16. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát,az előítéletesség sajnos egy nagyon gyakori emberi tulajdonság.Egy minimális mértékben mindenkibe megtalálható.Van akiben csak egy mákszemnyi,van akiben több.De azért próbálj meg ne a külső alapján ítélni,mert nem egy jó dolog.

A legtöbb lány így van ezzel,szeretik egymást kibeszélni...de szerintem ha valakivel gondod van,azt inkább a szemébe mondd.Persze ne úgy,hogy megbántsd,hanem próbáld meg kedvesen.

Ha azt a lányt nem találod kedvesnek,ne barátkozz vele...viszont azt is vedd figyelembe,hogy nem tudod miken ment keresztül,mitől lett olyan,amilyen.Plusz ha tényleg úgy van,ahogy te mondod,hogy mindenki utálja,azt biztos valahol mélyen érzi,és nem esik neki túl jól.Iszonyúan magányos lehet.

Velem is fordult már olyan elő,hogy pont nögöttem állt az a tanár,akiről épp kifejtettem a véleményem. :D Amúgy ez szerintem nem a te hibád viszont...kicsit kevés a szerencséd,ennyi. :D 13/L

2015. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintèn:D. Èn is sajnos külsőre ítèlek (azèrt nem mindig, de legtöbb esetben). A tanáros rèsz meg úgyszint:D naná hogy pont akkor kell eljönnie ott egy tanárnak, mikor nagyon nem kène hallania az adott dolgot:D
2015. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze,tudom,hogy rossz neki,első nap is csak én mentem oda hozzá beszélgetni! Tehát nyitottam felé. De erőszakos lett,azt kellett csinálnom,amit ő akart,ráadásul baromi gázul is viselkedik.

Az osztálytársaim is azt mondják,magának köszönheti ezt a helyzetet.

2015. nov. 16. 19:28
 4/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok,észrevettem,hogy végül nem válaszoltam a kérdésre. :D

Szerintem nem vagy rosszindulatú,csak egy kicsit felszínes.Sok ember az,előfordul.Ha szeretnél,tudsz ezen javítani.

2015. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát,nem ismerem a csajt,de ha mindenki ezen a véleményen van,biztos nem lehet túl kedves. :/
2015. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Annyiszor elhatároztam már,hogy próbálok megváltozni,de mégis bennem van a kisördög,ha érted. :D

Ha engem valaki idegesít,muszáj elmondanom valakinek.

2015. nov. 16. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Ehh...ezzel egyet tudok érezni....nekem se megy nagyon ez a "megváltozás" dolog :D

Viszont ha valaki idegesít,akkor mondom,jobb inkább a szemébe mondani,mint pletykálkodni...bár az őszinteség nehezebb,és több bátorságot igényel,de jobb még így is az egyenes út :D

2015. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatú, csak sekélyes, gátlásoktól mentes.


Rosszindulatú az pl én vagyok. Gyakran azon kapom magam, hogy örülök, hogy valakivel rossz dolog történt, velem pedig nem.

2015. nov. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!