Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ekkora probléma, ha...

Miért ekkora probléma, ha valaki délutánig alszik?

Figyelt kérdés

A suli délután kezdődik. Beadandókat, házikat (amit tanulok az egyben a hobbim is) éjjel készítem el miután hazaértem. Szóval rendesen tanulok is. Szülőkkel élek még, de nem zavarok senkit éjjel. Takarítást meg ilyesmiket letudok éjfél előtt mikor még nem alszanak a többiek. Egyébként tesóm és egy barátnőm is ugyanezt a fordított életvitelt csinálja. Mindannyian alszunk 8 órát így is. De mindenkitől azt halljuk, hogy ez szinte már elmebetegség. És kiborulnak az emberek, hogy hát ilyet még nem is hallottak. Miképpen lehet délután felkelni.

Miért nem lehet elfogadni, ha valaki nem pacsirta? Vagy nem kell a gyárba kelni már hajnal 4-kor?:D Egyenesen utálom a délelőtti idősávot. Az éjszaka olyan misztikus és kellemes hangulatot áraszt. Szerencsére előző munkáim is lehetővé tették ezt az életmódot. A suli után is ez a terv. Ti láttok ebben kivetnivalót?


23/F



2015. dec. 21. 19:04
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szüleimet ez egyáltalán nem zavarja. Aki meg azzal, jön hogy inkább tevékenyen tölti a napot 23 évesen.. Én nem tölthetem tevékenyen az estémet és éjszakámat?:D
2015. dec. 21. 21:34
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Vannak akik nem tudják ezt felfogni.. Szerintem bele se gondolnak, hogy éjjel dolgozol és sokáig fent vagy, és hogy azért alszol délutánig mert akkor aludtál el amikor ő kelni szokott.

Meg azt birom amikor így lenéznek hogy milyen nagy lusta vagyok, hogy egész délelőtt alszom. Aki így gondolja, annak üzenem, hogy maradjon fenn 5-ig olvasni akár csak egyszer aztán lássuk hogy fog 7-kor vidáman kelni..

2015. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Én hasonlóan csinálom, mint te. Ugyanakkor ez állítólag tényleg egészségtelen az agynak. Ha égeted a villanyt, zavarhatod vele a szomszédokat is.
2015. dec. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%

Vizsgaidőszakban velem is volt olyan, hogy felborult a napirendem, éjjel tanultam, délutánig aludtam. De hidd el, ez nagyon rossz, nagyon egészségtelen, én mindig mosott sz*rnak éreztem magam másnap. Akkor piheni ki magát igazán az ember, ha éjszaka alszik.


Bár én nem akarok beleszólni, ezt sem azért írtam, mert elítéllek stb. - nekem nem baj, hogy délutánig alszol, tedd azt, amit jónak látsz, ha te így vagy boldog, élj így, mindörökké, ámen.

2015. dec. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sokszor, ha olyan a félév, hasonló életvitelt folytatok. Amit tapasztaltam, hogy csak azokat zavart, akik alapjáraton képtelenek voltak bármit átgondolni, ami nem olyan, mint a saját dolgaik. Pl. ha nem szerették a horrorfilmeket vagy egy bizonyos műfajú zenét, akkor kiakadtak, hogy más azon mégis mit szerethet.

Az emberek egy része ilyen. Csak azt érti meg és azt tartja elfogadhatónak, amit ő maga csinál. Hagyd rájuk, órákon át magyarázhatod a dolgot, nem fogják megérteni, amíg nem élik át.

2015. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én egész életemben ilyen éjjeli pacsirta voltam. Hétvégén is mindig az van, hogy már péntek este (szombat hajnalban) fennmaradok ilyen hajnali 3-4-ig, aztán délután 2 körül kelek. Hétköznap is leghamarabb csak hajnali 1 körül tudok elaludni, pedig reggelente 5-kor kelek és akármilyen álmos vagyok egész nap, nem tudok hamarabb elaludni. Szerintem ez nem elmebetegség, csak mi igy működünk, ha tehetném, én is olyan helyen dolgoznék, ahol folytathatnám ezt az életvitelt :/

18L

2015. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Az előző melóhelyemen sokszor voltam éjszakás (18:00-06:00-ig), és kifejezetten szerettem a műszakot. Igaz, kellett egy-két nap, mire a "normális" műszakról átállt a szervezetem, de utána teljesen jó volt.

Sajnos, nem mindig kaptam meg ezt a beosztást, csak helyettesítésként.

Egyszer úgy 2,5 hónapra, amikor az állandó éjszakás kolléga a lábát törte.

A lényeg: soha, senki nem szólt le érte, nem tartott úgymond elmebetegnek. A munkám velejárójaként kezelték, hogy bizony dolgozhatok éjszaka is.

Iskola: Bizony, a szakmunkásképző utolsó évében nekem is délutánra estek az óráim, általában 13:00-tól 20:00-ig. És akkor én is este/éjjel tanultam meg, amit kellett, és addig aludtam, ameddig csak lehetett.

Ezen sem ütközött meg senki, maximum az akkori oktatási rendszeren, hogy "de hát hogy lehet így megszervezni, hogy este 9-re ér haza az iskolából szegény??"

Tehát: Én, aki úgy 17 éves koromtól fogva rendszeresen megtapasztaltam, és éltem a délutános, éjszakás munkarendet, teljesen normálisnak és elfogadhatónak tartom.

f/44

2015. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is van hasonló helyzet, bár azért másfajta.

Nappali tagozatos vagyok, tehát teljesen normális a hétköznapi napirendem, de hétvégén és szünetekben úgymond felborul a dolog. Későn fekszem, de 9-fél 10 környékén mindig felkelek de addigra már nálunk áll a bál, hogy milyen ember vagyok én mert nem tudok emberi időben felkelni :D

Nappal mindig olyan vagyok mint a mosott sz.ar. Ha lefekszem időben, ha nem, ez nálam pici koromtól elkezdve így van. Csak éjjel érzem magam jól, ekkor élek normális életet :D El sem tudom képzelni mi lenne itthon ha délután kelnék fel..:D

2015. dec. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
8%

Engem már 5-6.körül keltenek hogy keljek fel,mert munka van,más meg alszik délig.23 éves létemre elmennék valahova dolgozni is.

Szabadidőben meg én is sokat aludnák,de nem tudok mindig.

2015. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Arnold Schwarzenegge válasza:
0%
Figyelj, feküdj le este 7-kor és nem kell délutánig aludnod.
2019. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!