Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, aki nem bírja...

Más is van, aki nem bírja feldolgozni az öregedést?

Figyelt kérdés

Még csak 27 éves vagyok,de már most egyre jobban félek a 30tól.Nem akarok megöregedni és ronda lenni.

Sokszor arra gondolok jobb is lenne,ha nem élném meg s 40 feletti kort,mert nem bírnék úgy élni,hogy értéktelen vagyok.


27/F


2015. dec. 22. 08:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Örükök h ennyi a bajod. Én az öregedés utáni haláltól félek, nem attól hogy milyen lesz a képem , mert 40 évesen is szétrágnak a kukacok meg 80on is...
2015. dec. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Középiskolai oktatóm idén halt meg. 100 év 4 hónap és 3 nap jutott neki. A tévében is volt vele egy interjú. Olyan eleven volt, mint sok fiatal sem. A lépcsőn olyan gyorsan szedte a lábait, alig tudták követni. Élvezetesen mesélt az életéről. Engem egy évig tanított 72-ben. Azóta nem találkoztunk, csak tavaly. Tudni ki vagyok, mi a nevem, s elvárta a tegeződést.


Nem az évek számítanak barátom, hanem az egészséges vagy-e, s ha igen, mivel töltöd ki. Mi a fenét félsz te a 30-tól, 40-től? És miért lennél értéktelen? Rablógyilkos vagy? Felelőtlenséged miatt emberek haltak? Terrortámadásokat hajtottál végre nemtelen célok ürügyén? Akkor szemétre való vagy. De egyébként, mi a fene bajod van?

2015. dec. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

1-eske, a haláltól, hogy lehet félni? Az semmi, az a legjobb dolog, végre vége a szenvedésnek és semmi nincs utána. Ennyi.


Mellesleg én ezt nem értem. Tipikus magyar ember, már 40 évesen "jajj, ő milyen öreg"! NAGYF****! Itt Ausztriában a 80 (!!!) éves nagyi úgy hagyott le engem hegynek fel, hogy pislogtam! Meg bicikliznek, élnek addig, ameddig meg nem halnak! Te meg már negyven évesen öreg vagy.... vicc.... szánalmas! Éljél, mert egyszer szerencsére úgyis vége van, használd ki!

2015. dec. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az öregedés engem is elrémíszt. Na nem az, hogy lesznek ráncaim, azt letojom. Inkább a testi, de méginkább a szellemi leépülés az amitől félek.
2015. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Kedves kérdező, kérdésedből látszik, hogy még túl fiatal vagy és nem jöttél rá, hogy attól nem kell félni, ami törvényszerűen bekövetkezik.
2015. dec. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem félek. Sőt, úgy érzem, hogy egyre értékesebb vagyok a korral.

Én arra gondolok, hogy az idősödés egy ajándék, hiszen azt jelenti, hogy egyre több évet élhetek meg.

Valami nagy gond lehet az életedben, ha így gondolkodsz. Nem az idősödés a probléma, hanem a te életeddel van gond.

Egyébként egy 40 éves férfi egyáltalán nem öreg.

Majd 60-70 évesen gondolj arra, hogy öregedsz :)

2015. dec. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy aki nem hal meg fiatalon, az megvénül. Ne félj az öregedéstől. Annyi szép fiatal éved van még addig! Ha már most parázol rajta, akkor azt is elveszíted, ami az igazi öregedésig hátra van a fiataságodból. Mire fogsz emlékezni? Arra, hogy 27 évesen rettegtél a 40 éves kortól? Ráadásul pasi vagy. Tán olyan nagyon sokat nem is kéne foglalkozni a szépségeddel ...
2015. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 elwera ***** válasza:
Érdekes. Nőként még meg tudom érteni a dolgot, de a férfiak nem szoktak ezen siránkozni. Biztos hogy férfi vagy?
2015. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy 3mas hogy nem szenvedek szeretek élni és akarok is.
2015. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

SűrítettLevegő

hiába pontoznak le, igazad van.

Magyarországon 30 felett temetnek.


elwera


Elhiheted a férfiakat is ugyanúgy nyomasztja az öregedés, csak kevésbé mutatják ki.

2015. dec. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!