Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idős korban hogy tudják...

Idős korban hogy tudják feldolgozni azt, hogy már nincs sok hátra?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimről jutott eszembe, nekem ők a példa képeim, nagyon intelligens emberek, nagypapám 80 évesen autót vezet járkálnak furdőkbe, nyaralni ide oda, úgy élnek vagyis azt a látszatot tartják fent mintha sokkal fiatalabbak lennének. Én személyszerint ebben a korban nagyon bepánikolnék hogs már nincs sok hátra és ha megerem ezt a kort akkor nem tudom hogy lehet ezt kezelni? Ilyenkor mit gondolnak az ilyen idős emberek? Engem magyon elriasztana a gondoloat hogy van maximum tíz évem az életből... Ezt tőlük nem merem megkérdezni azért érdekel esetleg itt van e ilyen korú ember?

20F


2015. nov. 3. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem a látszatot tartják fenn, hanem remekül élnek. Miért kellene egy idősebb embernek magába zuhanni és számolni, hogy mennyi van még hátra neki?

A nagyszüleid kihasználják azokat az éveket, amíg még egészségesen kedvükre csinálhatják azt, amit szeretnek.

2015. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

lehet legbelül már várják mikor lesz végre.


Mert lehet, hogy fiatalosan él, de azért megvan a maguk baja a koruk miatt.

2015. nov. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja ez igy van. "Ez faj, amaz faj". De erdekes, hogy a legtobb idos ember nem beszel errol. Egyetlen kozvetlen ismerosom sem, nagyszuleim sem. En ezt nem ertem. Csak csondben varjak, mikor lesz vege?
2015. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2015. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok ennyire idős, de emlékszem a nagypapámra aki azt mondta: Kedves kisunokám (voltam akkor már vagy 30 éves), én nem félek a haláltól, mert már annyit éltem, hogy untig elég volt! Elfáradtam és örülök, hogy végre végleg nyugalomra térhetek! Pihenni akarok mostmár örökre, de Te élj még és élvezd az életet, ameddig bele nem fáradsz! Szóval sok esetben az ilyen idős emberek már nem félnek a haláltól, inkább várják az, mert megváltásnak tekintik. Törődj velük, gondoskodj szépen a nagyszüleidről, annak nagyon fognak örülni!
2015. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szomszédom 2 éve halt meg . Sokat mondta hogy utálja az életét , két gyerekét túlélte és nem volt sok klassz neki eddig . A másik ismerős szembesül az unokák érkezése láttán , cserélődik a lakosság és ő élt sokat , nincs már terve és teli a puttonya minden nap .
2015. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan "csak" 60 vagyok, de nem azon töröm a fejem, hogy mennyi idö van még hátra, hanem hogy addig értelmesen használjam fel az idömet.

Még most is tanulok több új dolgot is, a meglévö hobbijaimmal is foglalkozom - többek közt zongorázok, és új darabokat (is) tanulok), elkezdtem nemrég fotózni, stb.

Amíg nem arra várok valahol, hogy mikor halok meg, addig élek és nemcsak vegetálok. Viszont attól sem félek, hogy idövel nem élek tovább, mert sok mindent megéltem, és úgy érzem, már eddig sem volt hiába, és nem volt üres az életem. Viszont a hátralévö éveket is megpróbálom értelmesen eltölteni és nem a halált várni.


Szerintem aki aktív, az nem arra gondol, hogy mennyi ideje van, hanem arra, hogy jelenleg milyen az élete.

2015. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Értelek.

Ez az egyik legkomolyabb filozófiai kérdés.


Az élet véges, ez tény.

Nem az számít meddig tart, hanem a tartalma minősége.

Mit választanál? 70 év rabszolga létet, vagy 35 év boldogságot?


20 éves vagy - lehet ( nem kívánom!), hogy egy hét sincs hátra az életedből! Betegség, baleset...

Ők már megéltek 80 évet - te ebben csak reménykedhetsz.

2015. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Törődj velük, gondoskodj szépen a nagyszüleidről, annak nagyon fognak örülni!"

+10

2015. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"nagypapám 80 évesen autót vezet járkálnak furdőkbe, nyaralni ide oda, úgy élnek vagyis azt a látszatot tartják fent mintha sokkal fiatalabbak lennének."


szerintem ez akkor lenne igaz ha esténként a kocsmákat, klubokat járnának


fürdőbe menni, vezetni teljesen elfogadható dolog


én 21 vagyok, de valamennyire foglalkoztat a téma, szerintem úgy rossz öregnek lenni, ha valakinek nincsen családja és nem vitte semmire, egyébként nem annyira

2015. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!