Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme belefogni, ha...

Van értelme belefogni, ha csak 30 felett gazdagodunk meg?

Figyelt kérdés

Meguntuk az otthoni vegetálást, és kijöttünk külföldre. A páromnak volt egy nagy összegű megtakarítása, azt használtuk fel tőkeként, aztán mindketten elkezdtünk dolgozni és párhuzamosan tanulni. Ő már folyékonyan beszélt, mikor kijöttünk, szóval már szakmára jár (programozó) meg mellette dolgozik. Nekem még 2 képzést kell elvégeznem, mire meglesz a felső fok, aztán fogok suliba felvételizni (marketing).

Jelenleg, még úgy is, hogy én épp otthon vagyok (az előző munkahelyem megviselte az egészségem), jobban élünk, mint odahaza.

Ha mindkettőnknek sikerül elvégezni a sulit, és munkát kapni, kezdőként az össszbevételünk 5000€ körül lesz, később meg csak magasabb.

Viszont addigra már mindketten 30 felett leszünk. Addig késik az esküvő, a baba projekt...(ráadásul nekem az egészségem is elég ingatag lábakon áll, megint az orvosokat fogom járni januártól).

Más korunkbelieknél meg már megvolt az esküvő, meg megvan már minden, mert ott azért jócskán besegítettek a szülők.

Néha úgy érzem, elegem van, hogy rámegy a fiatalságom, és nem látom sok értelmét, hogy 30-35 évesen majd elkezdhetek élni is, mikor addigra már se fiatal, se szép nem leszek, sőt, örülök, ha ilyen egészségügyi állapottal nem fognak addigra temetni.

Másoknak meg már 18 évesen ott volt a kocsi meg a lakás.


2015. dec. 25. 16:09
 1/6 A kérdező kommentje:
elfelejtettem kiegészíteni: a "gazdagodunk" az azért erősen idézőjelben, hiszen ahhoz havi 100 000€ - 1 000 000€-s bevétel kellene. De ahhoz képest, amiben felnőttem, már most is "gazdagok" vagyunk
2015. dec. 25. 16:11
 2/6 anonim ***** válasza:
De bizony egy 30-35 éves még nem öreg. Egyébként miért ne lenne? Nem is értem a kérdést. Kicsit úgy jött le, hogy ha 20 évesen nem lehet autód, akkor egész életedben inkább gyalog jársz, mert akkor már ne is legyen! Nem is értem ezt a gondolat menetet.
2015. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fél év s népirtás.
2015. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy irigykedsz, kedves utolsó, és várod, hogy majd kivégzik a külföldi magyarokat, mert megérdemlik, amiért jobb életet akartak, mint az otthoni. Ezt a logikát már ismerem (és hidd el, jobban félek attól, hogy a szívem mondja fel a szolgálatot hamarosan, minthogy népírtás lesz)
2015. dec. 25. 16:35
 5/6 anonim ***** válasza:
itthoniak is jobb életet akarnak/szeretnének, de idehaza és nem 1000km-re innen!
2015. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem gyereket tervezzetek 26-28 éves korotokra. Egy kisgyereknek nincs annyi igénye, az első pár évben meg tudtok élni a párod fizetéséből.
2015. dec. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!