Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy egész nap csak...

Normális, hogy egész nap csak nevetgélek, de közben olyan szomorú vagyok, mint még soha életemben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne, hogy jó kategóriába írtam-e a kérdést, de

Egy jó ideje már szinte folyamatosan melankolikus hangulatban vagyok, néhány hónapja. (Nem hinném, hogy depressziós lennék, öngyilkosságra egyszer sem gondoltam, vagdosni sem vagdosom magam meg semmi ilyesmi.) Egyszerűen mindig szomorú vagyok. Ezt még senki nem vette rajtam észre, ugyanis egész nap vihogok, okkal, ok nélkül. Ha eszembe jut valami vicces, azért, ha épp az adott pillanat vicces, azért, ha semmi nem vicces, akkor meg azért! És a legfurcsább a dologban az, hogy miközben nevetek, azalatt is a gondjaimra gondolok, de mégsem bírom abbahagyni a röhögést. A folytonos nevetést már a szüleim is észrevették, rám is szóltak, hogy ettől nagyon butának tűnök (egyet is értek velük, de ezt persze nem mondtam nekik). És a vihogásom nemcsak szerintem, hanem a környezetem szerint is idegesítő.

Én ezt abnormálisnak érzem, és valószínűleg tényleg az. Mi lehet ennek az oka? Hogyan hagyjam abba a vihogást?

Előre is köszönöm a válaszokat.

14/L



2015. dec. 27. 17:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bár nem vihogok megállás nélkül. Ha egyedül vagyok, csak gondolatban marcangolom önmagam, de ha mondjuk beszélek valakivel, akkor nem bírom megállni, hogy ne vihogjak másodpercenként. Teljesen mindegy, ki az az ember vagy mit mond épp.
2015. dec. 27. 18:11
 2/13 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, lány, ő is folyamatosan nevetgél egész nap, és nagyon fel tudok töltődni mellette.

De van egy búval b...ott apja, egy mogorva, életunt pali, azon látszik, hogy idegesíti a saját lánya.

Lehet, valaki azt mondja, ez idegesítő, de ha megváltoznál, akkor lehet, megkérdezné szomorúan, mi bajod?

Hidd el, az emberek többsége jobban érzi magát egy vidám, pozitív ember társaságában, szóval ne nagyon változz meg. :)

2015. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem félreértetted a kérdést.

Vihogok majdnem egész nap, közben pedig szomorú vagyok. Még nevetés közben is szomorú vagyok.

2015. dec. 27. 18:17
 4/13 A kérdező kommentje:
Régebben is sokat nevettem, de akkor egészséges mennyiségben. Most egyre többet, ráadásul már szomorú is vagyok.
2015. dec. 27. 18:21
 5/13 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen típusú emberek, hangulati állapottól függetlenül vidámak mindig. Én is ilyen vagyok amúgy, elkezdtem szedni egy gyógyszert, attól szinte mindig álmos vagyok, és nem olyan vagyok, mint régebben. :(

Nem is érzem jól magam ezért.

2015. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés eset van, amikor vidám vagyok. Akkor nem nevetek, csak mosolygok, és ha mégis elnevetné magam, akkor abba tudom hagyni.Ha szomorú vagyok, és nevetni kezdek, akkor nem bírom abbahagyni, csak vihogok és vihogok, körülöttem mindenki csak furcsán néz rám, a szüleim néha rám üvöltenek, de nem tudom abbahagyni, aztán amikor végre sikerül lenyugodnom, nem mosolygok, csak maximum vigyorgok, olyan vigyorral, ami akkor szokott az ember arcán lenni, mikor próbálja visszafojtani a röhögést.
2015. dec. 27. 18:33
 7/13 A kérdező kommentje:

#5

Nem voltam mindig ilyen, ez a ,,szomorúságtól vihogok"-dolog az utóbbi egy-másfél hónapban kezdődött. Akkor már egy hónapja folyton szomorú voltam, de az elején még nem vihogtam,mint a fakutya.

2015. dec. 27. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha rád üvöltenek már, és ezt tudni fogod, pláne egyre jobban fogsz vigyorogni.

Nem benned van a hiba szerintem, szüleidnek el kéne fogadni, hogy nem vagy felnőtt még.

2015. dec. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, miért vihogok, miközben szomorú vagyok folyton...

Egyébként a szüleim mindenért rám üvöltenek (meg a tesómra is), de amikor a vihogás miatt van, akkor egy pillanatra sikerül elhallgatnom, viszont mikor már nem látják, nem bírom ki, hogy ne röhögjem el magam megint...

2015. dec. 27. 19:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elme reakciója. Próbálja pozitív cselekvéssel fölülírni a negatív életérzést.

Ahogyan egyre szomorúbb az ember, egyre inkább próbálja elrejteni, és végül egy általad leírt eset bontakozhat ki.

2015. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!