Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertált nőként mindig...

Introvertált nőként mindig hátrányban leszek?

Figyelt kérdés

Már gyerekként se ment a beilleszkedés, most meg igazi hátrányban érzem magam, az extrovertált, már már magamutogató, társaság hangja nők mellett.

Értelmes, művelt nő vagyok, sok mindenről lehet velem beszélgetni, és szeretek is. Csak nem az a típus vagyok, aki túlharsogja a többieket, csak hogy mindenki rá figyeljen.

Introvertált vagyok, ráadásul INFJ, és az enyhe autizmus egy-két jele is felismerhető nálam, bár nem voltam így diagnosztizálva. (jó probléma megoldókészség, logika, bizonyos dolgokban kiemelkedő, ellenben visszamaradott szociális készségek).

A párkapcsolatok terén nem ilyen vészes a helyet, több éves kapcsolatom van. De a barátkozás nem megy.

És a legrosszabb, amikor mondják, hogy "hát, próbálj olyan lenni, mint azok a lányok". Ez természetesen nem megy, hiszen én nem olyan vagyok, maximum meg tudnám játszani, de elég gyengén.


Így mindig hátrányban leszek másokhoz képest?


22N


2015. dec. 31. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
nem tudom mit sírsz, ha van több éves kapcsolatod. Mit mondjon az akinek az sincs?
2015. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól, hogy van párkapcsolatom, még lehetnek egyéb jellegű gondjaim.
2015. dec. 31. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs veled, csak más vagy mint a többi csaj.

Próbálj ki új dolgokat ami sikert hoz az életedben.Így hamarabb jön meg a bátorságod ami megkönnyíti az emberek felé érdeklődésed.

2015. dec. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gond nincs veled, csak gyártod magadnak a gondokat a semmiből.
2015. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból igen.

De azt szerintem jól teszed, ha nem játszod meg magad, tényleg értelmetlen lenne.

2015. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem könnyű, de hidd el, rajtad kívül sokan élnek még ilyen személyiségtípussal. Próbálhatsz extrovertált lenni, de nem fog sokáig menni, mert nem éreznéd jól magad. Én bárkivel könnyen szóba elegyedek, de nem bírom a felszínes kapcsolatokat. Introvertáltként gondolom Te is inkább igaz, megbízható barátokat keresel. Szerintem ez a legnehezebb. Ne görcsölj rá a beilleszkedésre. Nem leszel hátrányban, jól kell pályát választani. Sok pozitív oldala van az introvertáltságnak, ezt kell kihasználni, ebből építkezni. A(z előadói) készségeket, amiben az extrovertáltak jobban, mi is tudjuk fejleszteni, csak több időbe és energiába telik. Egy INTJ 24N
2015. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, van barátod, munkád, vannak céljaid stb. Keress valami hobbit magadnak, nem kell olyannak lenned, mint mások, sokan vannak akik introvertáltak, semmi baj sincs ezzel.
2016. jan. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!