Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem hogy magyar vagyok!...

Szégyellem hogy magyar vagyok! Az gáz ha évek óta USA-ban dolgozó magyarként azt mondom mindenkinek német vagyok?

Figyelt kérdés

2010-ben jöttem ki azóta nagyon kis megszakításokkal USA_ban vagyok. Mivel határozottan szégyellem hogy magyar vagyok ezért németnek adom ki magam. Szerencsére vezetéknevem eléggé németes hangzású + anyanyelvi szinten beszélek németül (nem mintha az itt kéne…) így megtehetem.

Van olyan ismerősöm aki nagyonmagyar és aki szerint amit csinálok az hazaárulás és fúj mocsok és maradj is kinn és idegenszívű stb.

De az ismerőseim többsége szerint (amely többség java része maga is külföldön van Anglia németek stb) ez érthető, sőt egyre inkább érthető, László Petra ügy után pedig már van olyan ismerősöm aki szintén letagadja hogy magyar.


2016. jan. 3. 13:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%
7-es más magyarok elől is felesleges letagadni, egyszerűen nem hagyod magad lehúzni és kész.
2016. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
16%
A hármas és a hatos válaszolóval értek egyet. Aki László Petra vagy másvalaki miatt elítél téged, mert magyar vagy, azért nem kár. Az ő alacsony értelmi szintjéről árulkodik, nem rólad. Értelmes emberek nem ítélnek el mások viselkedése alapján.
2016. jan. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

"akkor vedd fel a német állampolgárságot,es ,,vedd le"(vagy nem tudom hogy mondják"


Na most téged se fog elvinni az agyrák az biztos.

Szted ha olyan könnyű lenne mondjuk német (vagy brit vagy amcsi) állampolgárság megszerzése SZERINTED NEM TETTEM VOLNA rég meg?


Már régesrég megszereztem volna és a magyar állampolgárságom úgy adnám vissza ahogy egy szakadt ruhát dob le az ember.



Ja és gyengébbek kedvéért: László Petra csak egy példa. Mondhatni a jéghegy csúcsa. Ha csak az lenne itt az össz probléma hogy van egy ilyen gyökér....

2016. jan. 3. 14:03
 14/29 anonim ***** válasza:
69%

@Kérdező


Adok egy jó tanácsot:


Ha ennyire problémát okoz, hogy magyar vagy, akkor mondj le az állampolgárságodról, és felejtsd el a nyelvünket meg a történelmünket is. A németeknél például ha fel akarod venni az állampolgárságot, akkor le kell mondanod arról, ami jelenleg van. Ezt a rendszert mintha csak neked találták volna ki.


Szóval intézkedj, és utána ne is gyere többet az országunkba.


Minden jót.

2016. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%
Semmi probléma nincs ezzel. Sajnos vannak tényezők, amiért sejtem miért szégyelheted a származásod. És hidd el ez nem téged minősít...:))
2016. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

„Én más magyarok elől titkoltam”



Mondasz valamit. Mióta itt kinn vagyok egyetlen cég próbált itt kőkeményen átverni még az elején. Na kitalálod a tulaj nemzetiségét? Sztem ki!!!

Pedig vannak itt kínaiak afgánok olaszok lengyelek … és ki ver át?


De ugye nem legenda a dolog, hogy Olaszországban is MAGYAR nyelvű tábla van kinn Velencében is hogy „Ne lopj” Olaszországban magyarul. Khm.



„Szóval intézkedj, és utána ne is gyere többet az országunkba.”


Na többek között a hozzád hasonló nagyonmagyarok miatt szégyellem….


De ha már az állampolgárság eldobásáról beszéltünk: melyik kormány is volt az amelyik felvetette hogy azon magyarok akik fel kívánják venni a szlovák állampolgárságot azok bizony mondjanak le a magyarról? Na melyik kormány? Csak nem a nagy nemzetmentő Narancslovag kormánya?

2016. jan. 3. 14:10
 17/29 anonim ***** válasza:
38%

16: Igen, mert elárasztották a cigányok Nyugat-Európát. Backi, ha ilyen szinten el vagy tévedve, akkor egyáltalán miért írsz egy magyar oldalra? Ott a Yahoo Answers és tessék ott hőbörögni.


Ha németes hangzású neved van, nem vagy véletlenül zsidó? De most komolyan. Tőlük szoktam ilyen agymenéseket olvasni.

2016. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Na többek között a hozzád hasonló nagyonmagyarok miatt szégyellem…."


Tévedés. A "nagymagyarság" és az általános hazaszeretet között - amit már az általános iskolában is megtanítanak a gyerekeknek - óriási különbség van. A "nagymagyarok" mentalitásban hozzád hasonló emberek, csak a végső cél a más. Mert míg ők rendkívüli módon hangsúlyozzák a magyarságukat, te addig ugyanezt teszed a magyarellenességeddel.


Én szeretem Magyarországot. A magyar nép sok mindenen ment keresztül. Szerettek volna minket eltörölni a föld színéről, de nem sikerült. Ezen kívül olyan nagy költőink vannak, akik hogyha külföldre születnek, ma egy Victor Hugo-val vetekedne a népszerűségük. Ajánlom ezzel kapcsolatban Dr. Reisinger János irodalomtörténész előadásait. Szóval van mire büszkének lennem, így ha külföldön járok, nem fogom tagadni a magyarságom. Eddig soha, semmiféle hátrány nem ért még emiatt, ellenben pozitív élménnyel tudok szolgálni.


Amit írtam, azt részben a te érdekedben, és részben az ország érdekében írtam. Ha ennyire elidegenedtél Magyarországtól, akkor jobb lesz neked, ha elfelejtesz mindent, ami ide köt. Jobb lesz az országnak is, ha olyan emberek élnek benne, akik nem hátráltatják a nemzetünk felemelkedését ilyen negatív gondolatokkal, mint amilyenek neked vannak.

2016. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"nem vagy véletlenül zsidó? "


És ha az lennék akkor mi van?

És igen újra: a hozzád hasonlóak miatt is szégyellem a származásom. Akik azt kérdik nem vagy X nemzet/vallás képviselője? És ha az vagyok akkor mi van?

1+1 az kettő ha zsidó ha nem zsidó mondja.

2016. jan. 3. 14:21
 20/29 anonim ***** válasza:
29%

"nagy nemzetmentő Narancslovag kormánya"

itt a megfejtés, elvtársunk baloldali és képes csak azért megtagadni a magyarságát mert jobboldali kormány van

2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!