Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem érdekel a pénz, miért...

Ha nem érdekel a pénz, miért zavar, ha másnak több van?

Figyelt kérdés

Elég rossz körülmények közül jövök, és a saját lábra állás sem volt épp egyszerű. Laktunk hárman 16 négyzetméteren, és több, mint egy éven át az volt a legnagyobb vágyam, hogy legyen saját albérletünk.

Aludtam tél közepén fűtetlen lakásban pokrócok közt, az év nagy részében nem volt meleg víz, kézzel kellett mosni, és foltoztam a zoknikat.

Most annyival jobb, hogy nem nélkülözünk, megvan a minimum.

Néha, ha látom, hogy másnak milyen jól megy, elgondolkodom rajta, hogy ha nekem lenne ennyi, akkor tovább tudtam volna tanulni olyan szakon, ami érdekel, csak épp tandíjas. Vagy nem szakadnék meg suli mellett, nem aggódnék, ha ideiglenesen elveszteném a munkám...

A tárgyak nem érdekelnek, hiába látom, hogy néhány ismerősöm fél pár cipőjének az árából le tudnám cserélni a ruhatáram egész évre.



Most emiatt rosszindulatú lennék?


2016. jan. 3. 15:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Közel sem mondanám azt.
2016. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért van így, mert érdekel a pénz. Ha nem érdekelne, nem járnának ilyenek a fejedben. De nincs is ezzel baj. Tudod, a pénz csak akkor nem érdekli az embert, ha van neki belőle elég. Neked nincs, azt írtad, a minimumon élsz, ezért pörögsz rajta ennyire.
2016. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!