Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Titeket nem zavar ez a szintű...

Titeket nem zavar ez a szintű gyógyszer (és pénz) pazarlás?

Figyelt kérdés

Először Ambroxol tevát vettem azt ugye 1 hónap után ki kell dobni. Azután Prosbal-t. De nem múlt a köhögés, így a doktornő adott antibiotikumot, meg az ACC szirupot javasolta.

Olvastam az oldalán, hogy felbontástól számítva 18 napig (!) jó. 2x2,5 ml a felírt adag, tehát 20 nap alatt szedné be, de ugye 4-5 napig lehet max adni. Tehát nagy része tuti kuka a 100 ml-nek.


Ezek a kiszerelések családoknak vannak, ahol több gyerek beteg, vagy mivel mindenképp meg kell vennem, akkor vegyek nagyobb adagot, a maradékot Úgyis kidobom. A fülcsepp detto.

Ezek 2000 ft feletti tételek, és java biztosan a kukában landol.

Ez miért jó? Miért kell pazarolni? Miért nem lehet kisebb kiszerelést gyártani???


2015. dec. 13. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Valamiből meg kell élnie a gyógyszergyártóknak.
2015. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Esetleg a gyártót megkérdezni??
2015. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Na ezért nem veszek én soha gyógyszert se magamnak, se a 3 évesemnek.

Pedig most, hogy elkezdte az óvodát hozza haza sorra a vírusokat, bacikat, én is elkapom tőle, de szedjük nagy adagban a vitaminokat, ha betegek vagyunk több gyömbérteát iszunk, köhögésre ott a kakukkfűszirup, ezt házilag bárki elkészítheti, valamint kiváló a hagyma, fokhagyma is immunerősítésre, bár ez utóbbit a gyerekek nem nagyon szeretik.

2015. dec. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Ez engem is nagyon bosszant. Egy szimpla megfázás is sokat kivesz a kaszából. Az én fiam is sokat beteg mostanában. És mindig ugyanaz a műsor. Száraz köhögéssel kezdünk, kap rá gyógyszert. Az ugye felszakítja, jöhet újabb szer hurutos köhögésre. Ezek után pedig köhögéscsillapító. Persze mindegyikből alig fogy, aztán mehet a kukába. És mostanában jövök rá, hogy így sem gyógyul meg hamarabb, mintha házi gyógymódokkal kúrálnám.
2015. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A legtöbb gyógyszer nem csak egy korosztálynak van. Egy kicsit nagyobb gyerek esetében bőven elfogy. Plusz az ACC betegtájékoztatója szerint egy 2-5 év közötti gyereknek 5ml kell napi 2-3 alkalommal. Egy 6 év feletti gyerek esetében pedig napi 2x 10ml, szóval egy kisiskolás esetében pont a 100ml a kezeléshez szükséges adag. Egy óvodás esetében pedig a betegtájékoztató szerinti adagolást követve 25%-os csak a veszteség.
2015. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Miért nem íratsz fel a dokival gyógyszertári köptetőt? Kb. 70,- forint, ha recept nélkül veszed, akkor meg 500,- forint körül van. Egy hónapig jó ez is, nekünk nagyon bevált, pedig kipróbáltam mindent az Ambroxoltól elkezdve.
2015. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Gyógyszert ne dobjátok kukába. Veszélyes hulladék.
2015. dec. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, 7-es, a kukát képletesen írtam, mindig visszaviszem a lejárt gyógyszert a gyógyszertárba.
2015. dec. 15. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!