Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem fest szörnyű...

Csak szerintem fest szörnyű képet az oldal a társadalomról?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat nézegettem az oldalt, próbálok hasznos lenni, ha valaki értelmes kérdést tesz fel, és pont a foglalkozásomba vág. De minél többet vagyok itt, annál jobban lesokkol az a kép, ami a magyar társadalomról kirajzolódik bennem az oldal alapján. Az ijesztő az, hogy ez a kép ráadásul reprezentatív, mert minimum egymillióan használják az oldalt. Nézzük sorjában:


A kérdések háromnegyede kapásból olyan, ami három másodperc google kereséssel megtalált volna a kérdező, nem kellett volna a kérdésnek címet adni, bepötyögni, stb. Három kulcsszó begépelésével megtalálta volna a választ, negyed annyi idő alatt. Hogy lehetnek ennyire életképtelenek az emberek? Vagy ezek az emberek mind képtelenek a google-t használni, és csak ezt az oldalt ismerik, mert unoka megmutatta nekik? Tényleg fel nem foghatom.


A másik: Az ezotéria rovat (nem provokálni akarok, a moderátornak ezúton előre jelezném) egy rémálom. Annyira borzasztó látni, mennyi pszichésen sérült, lelkileg beteg ember van az országban, aki nemhogy kezelés alatt nem áll, de regisztrálva sincs a helyi pszichiátriai gondozóban. Halott szülőket megidézni akarók, olyanok, akik azt hiszik rontás van rajtuk, agykontroll-szintű áltudományoknak, lenyúlásoknak kapásból bedőlők, hadd ne soroljam. És itt meg adják egymás alá a lovat, ahelyett, hogy valaki ténylegesen segítene rajtuk.


Aztán: A családi kapcsolatok rovat tele van olyan kérdésekkel (napi több száz) ahol a gyereket ki akarják otthonról dobni, mert "ha nem ad bele a rezsibe, ne lakjon ott". Mindezt úgy, hogy iskolába jár, hogy diplomája legyen. Másokat egyszerűen kidobnak otthonról, megint mások panaszkodnak, hogy nincs pénz, hova költözzenek olcsón, stb. A kormánynak inkább ide kellene pillantani, hogy mennyire képtelenek rengetegen még állattartásra is (a megfelelő rovat kérdéseiből evidens), nemhogy gyereket nemzeni. De persze három kell, mert fogy a lakosság. Olyan kérdésből is sok van, ahol a szülők meg akarják gátolni, hogy a gyerek tanuljon, nem azért, mert pénz nincs, csak. Képtelen vagyok megérteni, ezekben mi játszódik le, és nem egy-két ilyen van, hanem baromi sok.


Aztán ott vannak a közoktatás rovatban azok, akik orvosira vágyakoznak, de úgy, hogy a tetves eduline-t vagy a felvi.hu-t képtelenek beütni a keresőbe, és megnézni a feltételeket. Ehelyett itt kérdezgeti. Ők lennének a jövő?


És még sorolhatnám a tini párkapcsolatok rovat gyöngyszemeit, ami minden aljasság és primitív proliság legmélyebb bugyra, egészen elképesztő a kép amit a mostani fiatalokról fest.


Csak én látom ennyire sötéten a helyzetet?


2016. jan. 10. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Az ezotéria rovaton amúgy én is nagyon megdöbbentem, nagyon durva hogy a 21. században mennyien hisznek még a szerelmi kötésben, meg pénzenergiában, meg az álmok jelentésében és hasonlók... csak remélni merem hogy a kérdezők nagy része nyugdíjas.
2016. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Amiket leírtál most, azok teljesen felesleges dolgok. Ilyen dolgok nem mondanak semmit. Csak te hiszed azt.
2016. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Én is így vagyok! Én az Ezotéria rovatba be sem megyek, mert gyötrelem, hogy mi van ott. Barátaim ott gubbasztanak és röhögnek a sok bután, nekem viszont fáj, hogy ennyi sötét ember van és tényleg a legszebb, hogy barátokra lel. Érted, nem elég, hogy szegény hisz a szellemekben, még jönnek a kommentek, hogy mit csináljon ellenük és óvatosan velük. Jaaaaaj.... -_-" Borzalmas! Úgyhogy igen, én is csalódtam a magyarságban, amióta ezen az oldalon fennt vagyok.
2016. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Üdv a való világban.
2016. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, sok probléma régen is megvolt,csak nem derült ki,nem volt egy ilyen felület,ahol az emberek a legfurább, legszégyenteljesebb,legszomorúbb gondolataikat, problémáikat elmondhatták,leírhatták.
2016. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#2


Miért ne mondanának semmit? Azt mondja, hogy az ország tele van kezeletlen pszichés betegekkel, akiknek a családja valószínűleg szenved tőle. Azt is mondja, hogy elképesztően sok a diszfunkciós család, ami szintén nem előny. Meg azt is, hogy a fiatalok motiválatlanok és lusták. Nem tudom, de szerintem ez szomorú.

2016. jan. 10. 20:40
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Én az ezó kategóriát rég látogattam nevetés céljából, de már eltűntek a régi trollok. A legsajnálatosabb a tudományok kategória, 2 hómnap alatt egy értelmes kérdéses válaszos rovatból átment házi feladat író kategóriába, ahova odaszokott egy csomó tizen éves (vagy fiatalabb) és írják a baromságaikat hogy mi a házi feladat, és 1 értelmes kérdés sincs már ott, én sem teszek már fel nagyon ott kérdéseket, mert úgysem jön rá értelmes válasz, a régi jó válaszolók elszoktak onnan a sok házis kérdés miatt. amúgy meg kb 1 perc lenne google ba beírni a feladatukat de az nekik túl komplikált.
2016. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És ez engem demotivál. Előző voltam.
2016. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Általában nagyobb dolgokban gondolkodom, lehet ezért tűnik nekem feleslegesnek. Én inkább azt vizsgálom, hogy a leírtakat mik okozzák.
2016. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván ezekre a problémákra akkor lehet megoldást találni, ha az okait is ismerjük, de mindentől függetlenül szomorú az is, hogy ezek a problémák ilyen mértékben vannak jelen.
2016. jan. 10. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!