Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azért nincs önbizalmam mert...

Azért nincs önbizalmam mert semmiben nem vagyok tehetséges, vagy azért nem vagyok semmiben tehetséges mert nincs önbizalmam?

Figyelt kérdés
Ha az utóbbi akkor honnan szerezzek, ha nem kapok szinte semmi pozitív visszajelzést?
2015. dec. 2. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi. Kétlem hogy az én visszajelzésem bármit is érne, de szerintem igen is van amiben tehetséges vagy! Mindenkinek van ilyen!
2015. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kor,nem?
2015. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
21f,eddig nem igazán találtam olyat amiben kiemelkedő lennék
2015. dec. 2. 21:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Az egyik barátomnak volt erre egy baromi találó mondata. Kiakadt, hogy bármibe is kezd, mindig lesz valaki, aki jobb lesz abban a dologban nála. Hívjuk őt mondjuk X. Attilának. Szóval arra jutott, hogy mégis van egy dolog, amiben ő a legjobb a világon, és mindig is ő lesz: ő a legjobb az X. Atillaságban. :)
2015. dec. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

Miert kellene barmiben is kiemelkedonek lenni?


Atlagember vagy, atlagos kepessegekkel. A Fold lakosainak tulnyomo resze ilyen.

2015. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akkor ezeknek az embereknek honnan van önbizalmuk, ha mindenben max átlagosak?

Mindenhol csak azt látja hogy mennyivel jobbak is vannak nem?

2015. dec. 2. 22:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat nem meg kell találni, hanem meg kell tanulni és gyakorolni. Szerinted akik olyan helyzetben vannak most hogy elismerik őket így kezdték. Szerinted az alimpiai futónak az első edzésen mondták hogy jó, akkor téged indítunk majd a legközelebbi olimpián addig kösd le magad mert tehetséges vagy? Nagy zenészeknek a kezébe nyomtak egy hangszert rájuk szóltak hogy játssz és már a műveiket rögtönözték minden előismeret nélkül? Az ilyen dolgok évek alatt gyakorlással és kitartó küzdelemmel alakulnak ki. Nyilván ez később majd ad önbizalmat is. Viszont ha csinálsz valamit szerintem azért csináld mert szereted és tetszik, ne azért hogy te is jó legyél valamiben mert akkor úgy is átmész máshova ahol megint nem vagy sokáig és csak mindenbe belekap az ember. Gondolkozz el rajta hogy mi tetszik. Akár összetettebb dolgok is lehetnek. Én kinéztem magamnak egy nagyon király sportot amit szeretnék űzni. Az egész gimnasztikai és akrobatikai elemekből van kiépítve. Őszinte leszek, nagyon rossz vagyok benne. Az alapokkal küzdök, de napról napra lassan fejlődök. Egy mozdulatot gyakorlok hetekig. Az első nap nem sikerül. Pár nap múlva már minden ötödik próbálkozásnál meg tudom csinálni a nem túl szép verzióját. Aztán minden negyedik alkalommal és íg megy míg ki tudom dobni, de itt még nincs vége. Addig kell gyakorolni amíg magabiztosan tudom csinálni anélkül hogy nagyon oda kéne koncentrálnom minden apróságra. Ha ez is megvan akkor elkezdem kijavítgatni a kisebb hibákat. Így egy-egy mozdulat akár egy vagy két hónap. Lassan tanulok, de mindent beleadok. Szerintem így lehet előrébb jutni, és így kell csinálni. Sok srác van aki odajön hozzám hogy tanítsam meg őket egy-egy mozdulatra. Amikor elkezdem mondani megpróbálja kétszer és eldönti hogy ez neki nem megy, egyszerűen nincs hozzá tehetsége. Pedig ha ő is addig gyakorolná ugyanúgy menne neki, és neked is meg akárkinek.
2015. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ne másokat figyelj ,hogy ki milyen ,inkabb próbáld meg magadbol a legjobbat kihozni.
2015. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az onbizalom nem abbol jon hogy barmiben is te vagy a legjobb, ez egy teves meglatas.


Az onbizalom abbol jon hogy tudom magamrol, hogy mit tudok, ki vagyok, honnan jovok es hova tartok. Semmiben nem vagyok a legjobb, de sok mindenben egesz jo vagyok.


Tanulassal, gyakorlassal tenyleg sok dologban messzire lehet jutni, nyilvan nem leszel vilagbajnok, meg hires zenesz, de nem is ez a cel.

2015. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kösz mindenki
2015. dec. 2. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!