Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az USA-ban miért terjedt el...

Az USA-ban miért terjedt el ennyire ez az ignoráns viselkedés/hozzáállás?

Figyelt kérdés

Ugye sokan (nem csak Magyarországon) szokták mondani (videók alatt is látom), hogy az amerikaiak buták, hülyék, tudatlanok, műveletlenek.


Viszont egyszer olvastam erről, és ez igazából nem műveletlenség, hanem nagyon erős ignorancia. Nem érdekli őket, mi történik az országukon kívül, nem érdekli őket nagyon sok minden.

De miért? Hogyan vagy miért alakult ki ez a mentalitás, és terjedt el az egész országban?


Emiatt hiszik azt, hogy Európa vagy Afrika 1 ország, mert annyira nem érdekli őket az egész, hogy nem foglalkoznak ezzel egész életükben soha. Rengeteg ember az USA szomszédai kivételével egy darab országot sem tud megmutatni a térképen.

De ez nem csak a világpolitikával, földrajzzal van így, a saját tagállamaikat nem tudják sokan belőni a térképen:


https://www.youtube.com/watch?v=mjAfh00-XYk


Ez a Közép-Nyugati államokkal kapcsolatos.

Nagyon sokan elhibázzák, és van olyan, aki egy darabot sem talál el, vagy olyan tagállamot mondanak, ami nem is ott található.


Az átlag embernek (így nekem is) elsőre tényleg úgy tűnik, hogy ilyen szinten buták, ez valamennyire igaz is, de ez az erős ignorancia, ez az ignorás "nem érdekel semmi" "nem érdekel X téma semennyire se" miért terjedt el ennyire az USA-ban?

Persze nálunk is vannak ilyenek, de közel sem ilyen arányban!


Mi lehet ennek az oka?

Miért ilyen gyatra, és enyhe az amerikai oktatás? Miért ilyen ignoráns vagy buta 10 átlagemberből 7-8? Nem akarok általánosítani, de kint élő ismerőseim is megerősítették, hogy sajnos 10-ből 7-8 tényleg ilyen buta.


Miért?



2016. jan. 14. 17:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Van olyan videó is, ahol pár ázsiai országot kellett megmutatniuk. Iránt páran tudták csak, Szíriát szinte senki, Afganisztánt szinte senki, volt, aki meg is kérdezte, hogy 'Where is Europe on the map?"
2016. jan. 14. 17:08
 2/13 anonim ***** válasza:
Szar az oktatási rendszer...is.
2016. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%
Talán azért mert Amerikában nem lexikális tudás bevágására koncentrál az oktatás, hanem azt tartják szem előtt hogy az agy gondolkodásra való. Persze nekünk európaiaknak eléggé szélsőséges esetnek tűnhet például az hogy a saját tagállamaikat sem tudják fejből. Viszont mentségére szólhat az ottani oktatási rendszernek hogy amerikai a legtöbb Nobel-díjas és más tudós. Meg az hogy Amerika megbecsüli a tanult embereit. Még ha nem is mindenki az, ahogy írtad.
2016. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%
Nagy ház nagy autó, medencével mindennel, van pénzük dögivel, nem kell azon aggódniuk hogy mit hoz a holnap, miért is kéne hogy érdekelje őket bármi?
2016. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"amerikai a legtöbb Nobel-díjas és más tudós"


Ez nem az oktatás színvonalát mutatja, hanem azt, hogy ki tudja megfizetni a méregdrága egyetemeket. A tudósok, Nobel-díjasok többsége Európából ment Amerikába azért, mert ott jóval több támogatást kaptak a kutatásukhoz. Nem egy magyar származású ember ment ki az USA-ba, akik aztán később Nobel-díjat kaptak.

Az USA-ban az egyetem megint más eset. Az átlag egyetem nehézsége nálunk a középiskola nehézségével egyenlő, vagy még azzal se. Ne a Harvard meg efféle egyetemekből indulj ki, mert oda az átlag embert fel se veszik, akármilyen jól tanul, az a nagyon tehetős embereknek van. Ugyanilyen "csúcs"egyetemre jár például a jordán király fia is Amerikában. Minden a pénzről szól, az átlag amerikai viszont az átlag európaihoz képest tényleg butább.

Milyen gyakorlati tudásról beszélsz? Egyik rokonom gyereke itthon kezdte az iskolát, majd kiköltöztek, és most ott jár középiskolába, és ő mondta, hogy egy csomó mindent, amit itthon általánosban tanítanak, ott ők azt vagy gimnáziumban tanulják, vagy még ott sem. Semmilyen gyakorlati dolgot nem tanulnak, ugyanolyan iskola, mint itt nálunk, csak a tananyag sokkal light-osabb.

2016. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy posztot, ahol egy gimnazista fel van háborodva, hogy miért kell neki tanulnia bioszt, meg földrajzt meg miegymást, mert úgysem arra a pályára akar továbbmenni, sokkal jobban érdekli a pénzügy, és hogy ehelyett inkább tanulhatnának hétköznapibb dolgokat, mert ő 17 éves létére nem tudja hogy kell egy csekket befizetni.


Namost. Erre olyan szépen beírtam volna neki, hogy ami TÉGED nem érdekel, attól még mást érdekelhet. Attól, hogy TE nem tudsz befizetni csekket, attól más még tud (nem kell hozzá túl sok ész...).


Ugyan ezeket a kérdéseket az én osztálytársaim is feltették az osztályfőnöknek. Én viszont már akkor is tudtam rá a választ, mikor a tanár csak habogott.


Mikor találkozol a nagy üzleti életben egy mezőgazdasági célcsoporttal vagy bármi mással, akkor ott tisztában kell lenni egyes dolgokkal. Vagy ha a nagy céged, gyárad olyan anyagokat bocsát ki, ami a környezetet nagyban befolyásolja, rongálja, akkor is. Meg még kismillió ilyen dolgot fel lehet hozni.


A lényeg az az, hogy az alapvető műveltséghez szükséges legalább egy minimális ismeret. Akár az üzleti életben akár bárhol máshol, pl. egy minőségi beszélgetésben mindenhez hozzá tudsz szólni, mindent tudsz véleményezni, mert van némi fogalmad róla. Nekem pl volt egy ügyfelem, aki még gondolkozott a szerződés aláírásán, és egy város nevét emlegette folyton. Nem akartam tiszteletlen lenni, de megkérdeztem h ez a város hol található. Mikor elmondta nagy vonalakban, hogy az alföld szívében, a tiszazugban, akkor már rögtön tudtam mit hozzáfűzni, eszembe jutott az iskolából tanultak, a körös, a jászság, kunság, stb. és máris jó pontot szereztem.


Szóval sok a buktatója a magyar oktatási rendszernek, de úgy gondolom, hogy ezt a fajta módszert értékelnünk kell, máskülönben szintén "idióta" generáció lesz készülőben.


Ignoráns. Eszembe jutott egy volt osztálytársam általános iskolából. Magyarból, nyelvtanból mindig bukásra állt. A humán tárgyak sose mentek neki, de nem is érdekelte. A helyesírása katasztrófa volt, az olvasás sem igazán ment neki. Eldöntötte, hogy végez a szakiskolával és rögtön munkába áll. Így is lett, azonban a szakmájában annyira jó volt, hogy küldték mesterképzésre meg érettségire, hogy lehessen később majd oktató.

Mikor megnyitotta az első üzletét, a műhely bejáratára ezt írta:


Nyitva tarttás:

Hétfő től Péntek ig 8:00 tól 18:00 órá ig

Szonbat 8:00 tól 14:00 órá ig

Vasárnap zárva tart


Egy hétig volt így kint, majd egy kedves vevője kijavította neki. Nem volt számára jó reklám ez, ugyanis ha egy megrendelést elnéz vagy nem kellőképpen készíti el és küldi tovább, akkor vége a karriernek. Azóta úgy tudom, hogy magántanárral képezi magát ilyen téren.


Szóval igen. Alapvető műveltség.

2016. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézek pár amerikai politikai műsort, engem az lep meg, amikor azt sem tudják, ki a saját alelnökük. Meg szidják az európai egészségügyi rendszert - meg a kanadait - , közben fogalmuk sincs róla, hogy működik, mi van. Csak a socialized medicine-ben benne van a "socialized", és tovább nem hallanak.


Fox News-on ott van pl. Sean Hannity, aki minden reggel elmondja, hogy az USA mennyire exceptional, greatest country in the world. Ez a bajuk. Mondogatják maguknak, hogy Amerika a legszebb, a legjobb, és más nem érdekli őket.

2016. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a mi oktatás rendszerünkre a szegény emberek módszere jellemző. Vagyis nagy erőfeszítéssel érünk el kis eredményt. Okosak vagyunk mi magyarok, verhetjük a mellünket általános műveltséggel is. Csakhogy például tegnap hangzott el a tévében orvosok szájából hogy idehaza semmit nem ér a diplomájuk mert azt kell nézniük hogy mennyibe kerül a kenyér. Úgy meg nem lehet jó munkát végezni.

Az átlag amerikai a gazdagok agyával gondolkodik. Vagyis minél kisebb erőfeszítéssel érni el minél nagyobb eredményt. Vagyis ha mondjuk valamelyik amerikai autószerelőnek készül, az valószínű nem fogja bevágni fejből a tagállamokat vagy a költők életrajzait, de még egy árva verset sem ahogy nálunk. Mert ha netán szüksége lenne rá az életben, akkor odaül a sokszobás házában egyik gépe elé és beüti: www.google.com.

2016. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

66%-os


Tudod van olyan dolog, amit úgy hívnak, hogy ALAPműveltség. Az azért már gáz, ha valaki a saját országának a földrajzával/politikai helyzetével/térképével sincs tisztában, az ilyen embert tényleg csak műveletlennek, butának lehet nevezni. A lexikális tudás igenis fontos, a gyakorlati tudást meg meg kell szerezni, mert azt semmilyen iskola nem fogja a kezedbe adni, még Amerikában sem.

Az amerikaiak többsége pedig nem a gazdagok, hanem a lusták agyával gondolkodik. Vannak kint rokonaim, és ők is el voltak képedve, hogy az átlag amerikai a sétával 2 percre lévő sarki boltba is autóval járnak, sőt, ha jól tudom New York-ban már olyan bevásárló helység is van, ami egy hosszú folyosó, és autóval kell lemenni, leveszegeted a cuccokat a polcról, majd a végén fizetsz. Ergo még a kocsiból sem kell kiszállni, mert jaj az milyen megterhelő....én ezt nem találékonyságnak látom, hanem mérhetetlen lustaságnak. Szerinted véletlenül van az amerikai társadalom nagyon elhízva? Persze Mexikóban már több a kövér ember, de ott a minőségi kajákhoz nem jutnak hozzá, így az olcsó zsíros hízlaló ételeket tudják csak enni. Ezzel szemben az USA-ban a mennyiség miatt híznak el az emberek, mert rengetegszer van olyan akció is a különböző gyorséttermekben, hogy a 2-szeres adag olcsóbb, mint a sima.


Az amerikai egyetemek meg más kategória. Alapba minden egyetem tandíjas, ha jól tudom, és az átlag amcsi egyetem színvonala megfelel egy magyar közép, vagy erősebb általános iskolai szintnek. Nem egyszer olvastam már, hogy egy amerikai diploma megszerzése egy átlag egyetemen olyan nehézségű, mint nálunk az érettségi.

Gondolom ki tudod következtetni, hogy a Harvard-féle egyetemeknek nem épp az átlag ember által megfizethető tandíja van. Az, hogy sok európai az USA-ba költözése után lett Nobel-díjas megint csak nem azt jelenti, hogy az amerikai egyetemek milyen kemények, hanem azt, hogy kinek vannak jó kapcsolatai, ki tudja a méregdrága tandíjat kicsengetni, és ki kap vaskos támogatást a kutatásaira.

2016. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha megnézed, rengeteg más helyen ugyanez a szint van, csak mivel az USA egy nagy és vezető gazdaságú ország, a világot nem az fogja érdekelni, hogy Etiópiában mennyire vannak tisztában a földrajzzal.

És a felfogás is más. Ha valaki úgy gondolja, hogy xy téma érdekli, abból akar megélni, azzal találkozik a mindennapjaiban, az elég a boldogulásához, akkor mégis miért baj, ha más nem érdekli? Ha egy menő és új programot író informatikus nincs tisztában a fotoszintézissel, az mégis miért gáz? Ettől még lehet jó ember és okos a saját szakterületén.


Az emberek többségére pedig jellemző, hogy a saját tudásszintjüket tartják az átlagosnak vagy követendőnek. Pl. rengeteg filmimádó meglepődik, hogy az emberek többsége mennyi filmművészetileg alapvető filmet nem látott. Aki szeret utazni, az meglepődik, ha valaki nem vágja úgy a földrajzot, mint ő. Egy tini alapvetőnek tartja a számítógép használatot, egy 90 éves nem feltétlenül.


Az alapműveltséget pedig sokan szeretik mondogatni, de sokszor semmit sem mond egy adott emberről. Ha bemegyek egy autószerelőhöz, akkor engem nem fog érdekelni az, hogy mennyire van tisztában a föcivel, de még a helyesírása sem. Az fog érdekelni, hogy mennyire ért az autómhoz. És lehet, hogy bizonyos dolgokban hiányosak az ismeretei, de ettől még lehet jobb férj és apa, mint egy zseni, akinek óriási a lexikális ismerete, csak épp rosszindulatú és önző.

2016. jan. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!